Môžu to byť štípance od komára?

lucka1303
21. aug 2013

dnes rano som zbadala po celom tele hlavne na chrbete,zadku,za usami a na nohach cervene hrcky ako stipanec ale sa to zvecsuje a strasne ju to svrbi ☹ vyteka s toho taka ako keby vodicka a hnis potom sa to osusi a urobi sa chrasticka behom chvilky.ovcie kiahne uz prekonala ako rocna.dcerka ma 4roky.svokra tvrdi ze stipance by nemala naraz tak vela.stertli ste sa stym??mam ist este dnes na pohotovost alebo staci zajtra k detskej.vdaka za rady. 🙂

mamaveronika
21. aug 2013

určite zavolaj svojej lekarke, chod stym na pohotovosť a nečakaj,je veľa iných infekčných chorôb nie len kiahne, napr.osýpky,ružienka,afty(možu byť aj po tele)...teraz sme sa vratili z nemocnice z infekčného a bolo tam toho ako po daždi, nestresovať a isť ku mudrejším ako sme my🙂ps:štipance to si nemyslím...

jeemima
21. aug 2013

no to znie ako kiahne ...ale ked ich mala.....a mala take poriadne ze sa dr nemohla seknut? ja ked som robila aupairku tak malemu 3 x diagnostikovali kiahne a mal ich vlastne az na 4 x a vtedy bolo jasne ze to su kiahne ....a tie tri razy mal len vysyp na tele z niecoho ineho.......a tiez si myslim ze stipance to nebudu....ved pre pokoj dse chod na pohotovost povedz ze kiahne uz mala tak ta to vylakalo a radsej si prisla sa ukazat

ifkael
21. aug 2013

ovcie kiahne..ak ich aj mala, tak moze mat zase, ak prvy raz nemala moc pupacikov..

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu31
21. aug 2013

moje deti obidve mali tuto infekciu minuly rok v lete, lekarka nam povedala ze je to nieco nove asi zmutovane, ze toho bolo hodne cez leto ... jedna mala miernejsi priebeh u nej som si presne myslela ze to su stipance, lebo sme boli u segry a tam bolo vela komarov. mladsia dcerka mala vela po celom tele a boli aj velmi velke na nohach hlavne okolo prstekov aj na chodidlach, na tele hlavne v dolnej polovici a ked sa jej to zacalo, tak velmi rychlo pribudali nove asi 3 dni a potom uz to mizlo a tak za tyzden bolo po vsetkom. potom sa jej uz len zlupali chodidla a dlane, este mi dr. povedala ze moze aj nechtik zliezt dolu ak to mala niekde okolo.

A este mi povedala poznavacie znamenie kiahni .. kiahne su aj vo vlaskoch a toto nie.

a je to hodne nakazlive

brisilda
21. aug 2013

jednoznacne chod na pohotovost ......... ak je to nahodou infekcne tak k vasej doktorke nechodte a radsej zavolaj aby ste nenakazili ostatne deti v cakarni .....drzim palce aby to nebolo nic vazne 😉

3kolka
21. aug 2013

Moja malá to mala cez víkend tiež som stresovala že to budú určite kiahne a ja mám doma 2mes babo....ale natreli sme fenistilom dali aj kvapky fenistilové a bolo po probléme...už má len sem-tam zasušený "pupáčik"

inffinity
21. aug 2013

Ked nemala prvy krat prave kiahne moze mat aj xkrat.. chod radsej na pohotovost na stipanci se nespravi hned chrasta..nasa mala extremne reaguje na stipance id komaru ale takto teda nee.. chod na pohotovost budes mat klud..

lutia
21. aug 2013

podla mna to budu isto kiahne, akurat som to aj ja riesila s malym (aj ked on ich nemal) ale dnes mi to doktorka vysvetlovala a uplne to sedi co si popisala....

kacena4
21. aug 2013

ja som mala kiahne 2x a hovori sa, ze ak ich prekona dieta ako malicke moze ich chytit znova tiez mi to pripomina kiahne