Môžu sa antibiotiká Zinnat drviť?

tomasko9
19. dec 2013

hm,ale v pribalovom letaku je pisane ,že sa nesmu drvit??? tak teraz ja už neviem, ved to že teplota je dlho, od pondelka a ma aj tie atb, a jasne od teploty mal iba nurofen každe 4 hodiny , a od dnes už ma zasa čipok ,a na noc som mu dala paralen už v tablete 250mg,

luba28
19. dec 2013

@tomasko9 to nevadi,ze sa nesmu,ja som si ich polamala a co???nic sa nestalo,...ten nurofen je slaby ,a ten paralen kludne cely,...ja aj dcere a to ma 10 rokov davam cely a to ma tiez cca 35 kg,...

luba28
19. dec 2013

@tomasko9 a ak by mal aj zajtra teplotu,treba s nim ist,lebo zrejme nema dobre ATB a idu sviatky,tak treba to riesit,...chudatko ako mu musi byt,... ☹

tomasko9
autor
19. dec 2013

len ide o to, aby už konečne učinkovali, lebo je cely slaby, unaveny, a ved teda uvidim ako bude rano, a už som odtelefonovala každeho a každy povedal niečo ine, tak aj tie atb sme dali na noc nie tu 250,ale 500, a rano zasa dame o 8 a neviem ako či mam pokračovat v tej vyššej,alebo ako kazala naša detska obvodna?

luba28
19. dec 2013

@tomasko9 rano chodte k tej doktorke a nech vam zmeni lieky,lebo nezaberaju,ale aj tie probiotika mu kupte,....

tomasko9
autor
19. dec 2013

tie mame probio, bio gaya, ale tie atb ved dnes sme u nej boli, povedala že treba to douživat, a dala nam dve krabice teda mame 20 tabliet, a dnes mame skoro jednu douživanu, ved uvidime ako bude do rana, a ak bude vyšia ,tak pôjdeme

luba28
19. dec 2013

@tomasko9 je to trosku zvlastne,lebo väacsinou ATB uz zaberaju aspon trochu na 4 den a jemu nic???uz aspon teplotu by nemal mat,....

luba28
19. dec 2013

@tomasko9 rano sa rozhodnete,ze ako bude,....drzim prsty a nech vela,vela pije,... 🙂

tomasko9
autor
19. dec 2013

ved to,ale jemu išla dnes poobede na až 39, to je myslim vela!!!!!!!!!!!!!! ked berie lieky od pondelka, ja si skôr myslim že ma slabu davku, a to povedali aj daake baby zdravotničky,alebo aj dr z pohotovosti, tak preto som mu dala na noc duplu 500 mg,ale tak trocha rozmrvenu,

palomka
19. dec 2013

zinnat su silne atb, kolko ma tvoje dieta rokov alebo kg? mozno terbalo na zaciatku preve 2 dni zvysit davku a potom davat normalnu. a pozor na teploty, nas tak nechali bez liekov par dni, kym pridu vysledky krvi a v noci sme dostali uz febrilne krce...atb by na 4 den uz mali zabrat :/

luba28
19. dec 2013

@palomka ma 12 a 35 kg

tomasko9
autor
19. dec 2013

ma 12 rokov, hmotonost 35 kg, je chudučky, a berie ich od pondelka každych 12 hod jednu tabletu,a ma 250mg ,nie je to slabe??

tomasko9
autor
19. dec 2013

a teplotu znižujeme aj zabalmi octove,ale pomohlo to,ale do kedy??neviem

luba28
19. dec 2013

@tomasko9 dobre balte,ale vela tekutin,caju,vody nech pije,....aj ten paralen ste dala 500?????mal by mu zabrat do rana,...

kivinka
19. dec 2013

@tomasko9 ak ste zinnat doteraz drvili, tak nezabral práve preto, že sa má užívať vcelku. tieto tablety niesú vhodné pre pacientov, ktorý ich niesú schopní zhltnúť vcelku. sú poťahované tenkým filmom, ktorý zabezpečí, aby sa liečivo uvoľnilo na správnom mieste. ak ich rozdrvíte, uvoľní sa skôr a nevstrebáva sa tam, kde má, takže neúčinkuje

luba28
20. dec 2013

@kivinka ja tiez Zinnat rozdelim,lebo sama ho nemozem prehltnut naraz a zaberal vzdy,...samozrejme,ze nie na prasok...to bude v davkovani,ze nezabral doteraz,...ja napr.stale prvu davku zdvojnasobim a potom uz idem podla lekara,....a este sa doteraz nestalo a dufam,ze ani nestane,aBY nam nezabrali ATB,...

sanym
20. dec 2013

@tomasko9 ja si myslím to čo kivinka, môjmu staršiemu synovi kým nevedel tabletku prehltnúť celú lekár radšej vždy predpísal sirup. Teraz má 8 rokov a Zinnat v pohode prehltne, tvoj 12-ročný by to už mal zvládnuť. Ale ak ATB nezabrali do 48, max. 72 hodín, určite navštív lekára a konzultuj to s ním.

tomasko9
autor
20. dec 2013

už sa to pomaly učime prehlat, ale aj tak sa mu kym ju ma v ustach tabletu, sa rozpusti,a potom ju zapije , hadam sa to pomaly nauči, ?? len tiež si myslim že dr by mohla dat aj sirup, a dnes ešte mal teplotu poobede do 38, asi tiež dost, , uvidime zajtra, ak bude tak ideme na pohotovost