Môžu ovčie kiahne začať len jednou vyrážkou?

14. júl 2024

Dobry den, mozu ovcie kiahne zacat len jednou vyrazkou na ruke (ramienku) a bez akychkolvek inych priznakov? Ci nie (zn.dovolenka za dverami 🤣✌️)
Dakujem

ankare
14. júl 2024

Áno,môžu. Odfoť.

autor
14. júl 2024
jaskolka
14. júl 2024

Áno môžu, ale toto mi príde skôr na nejaké uštipnutie
Sleduj, ci budu pribúdat

ankare
14. júl 2024

Toto mi príde ako štípanec. Nepríde mi to ako kiahna.

vevebono
14. júl 2024

Myslím ze toto nebude ono. Zvyknú začínať na najteplejsich miestach. Za ušami, pod krkom, pazuchou, slabiny.

autor
14. júl 2024

Jezis baby dufam. Lebo ak by to dostal, tak jeho este stihame. Ale starsi syn nemal, tak to uz nestiham do dovci prestriedat 🤣
A nasa lekarka ma tento tyzden dovcu a neviem ci by mi starsieho zaockovala aj zastupujuca zajtra 🤔
No nic, tak cakame teda. Dakujem ale trosku ste ma ukludnili.

sense
14. júl 2024

Mne to príde ako stipanec..inak mojej dcére začali kiahne dvomi výťažkami absolútne žiaden iný príznak na tretí deň mala vyrážok par , žiadne teploty nic.. A presne 7 dní po objavení tých dvoch len pár chrast
Ono ak by to boli kiahne staršieho sa aj tak už neoplatí dat očkovať, lebo infikovaný môže byť už pár dní pred vysypanim sa

andrejkap123
14. júl 2024

Ano mozu zacat jednou vyrazkou ktora sa tam drzi AZ tyzden a pol (osobna skusenost) a nasledne sa cele telo vyhadzat po tak dlhom case

autor
14. júl 2024

@sense vravia 3 dni od kontaktu, ze sa moze. Tak neviem no. Ale asi to uz neovplyvnim. Bude ako bude. Co uz 🤷‍♀️ aj ked by ma velmi mrzelo, kebyze nevycestujeme. Deti sa tesia 😓
@andrejkap123 uff, to som teda este nepocula veru, ze takto

gelifil
14. júl 2024

ked bol kontakt..bol?, moze to byt kiahna...a moze byt hocikde, u nas mal maly na chrbate, ziadne teple miesto

lucka_ke
14. júl 2024

áno môžu, syn tak dostal bol deviatak a jedno ráno prišiel, že mami aha aká divná vyrážka 🙂 akurát bol po jedných prijímačkách a čakali ho druhé... na tie nakoniec nešiel

januska12323
14. júl 2024

To vyzerá presne ako môj stipanec od komára.

gelifil
14. júl 2024

mne sa to podoba na kiahnu

autor
14. júl 2024

@gelifil praveze neviem. Lebo prislo zo skolky, ze sa tam vyskytuju ovcie kiahne. Ale prislo to na vsetky elokovane pracoviska. Cize absolutne netusim. Doslo to 29.6.tato infoska…
No nic dievcata, tak cakame teda do rana a uvidime. Ale dakujem za “pohlady z druhej strany”….

sense
14. júl 2024

Ono staršie dieťa ich nemusí ani vôbec dostať, mam dvoch bratov rozdiel 9rokov, keď mal starší brat spali sme v jednej izbe boli nonstop spolu som kiahne nedostala. Keď mal kiahne mladší brat oddelené izby a vtedy som dostala len s tým ze on mal dokopy 10 vyrážok a ja obsypana ako muchotrávka a dávala sa dokopy 3 tyzdne

autor
14. júl 2024

@sense no starsi to ani v skolke nikdy nedostal. Ani v skole 🤣 tak budeme teda dufam v stastny koniec. Uz s tym asi vela nenarobim… a infekcny je clovek kolko? 10 dni a potom uz je to ok?

sense
14. júl 2024

Infekčným je kým ma pľuzgiere vodové tuším tak mi to vravela kedysi doktorka keď mala dcéra ale to je už davno

autor
14. júl 2024

@sense dakujem 🙂

autor
14. júl 2024

@gelifil akoze aj mne sa to trosku podoba veru. Ale ze ho to nesvrbi 🤷‍♀️ (ja viem, topiaci sa aj slamky chyta 😀)

anavixy
14. júl 2024

velmi tazko povedat, na prvy pohlad mi to pripomina tiez stipanec, ma to dost cervene okolie, kiahne ale tiez zacinaju obycajnou cervenou vyrazkou, az potom zvodnatie na pluzgierik. Uvidis az nasledujuce dni. Ockovat sa da do 3 (max 5 dni po expozicii), pricom dieta je infekcne uz cca 2 dni pred vysevom, takze v pondelok uz bude dost neskoro na ockovanie (uvadza sa az 5 dni, ale nebolo to zatial dostatocne potvrdene studiami). Ja som dceru davala ockovat na 3. den po expozicii, kiahne dostala, ale priebeh mala taky ze ani nevieme, ze mala 🙏 nakazit sa teda moze a nemusi (je jedno ci je to dieta starsie alebo mladsie), synovec ich dostal po viac ako mesiaci od prvej expozicie (v neustalom kontakte s kiahnami u surodencov ak v skole), ale dostal, uz sme si mysleli ze ho to minie🙊 dieta je infekcne kym nezaschnu vsetky pupaciky, teda kym vsetky pupaciky nie su prekryte chrastou - chrasty nemusia byt odpadnute, ako sa niekde uvadza. Takze zostava len cakat, drzim palce 🍀

autor
14. júl 2024

@anavixy dakujeme ☺️ tak teda ocko asi nic. A ked tak stornujeme a vezmeme nejaky LM posledny prazdninovy tyzden 🤷‍♀️ sice velmi nerada, ale tak co uz. Nejde o zivot ✌️

iivancova
14. júl 2024

Píšeš, že sa môže vyhodiť 3 dni od kontaktu. Ak tomu správne rozumiem, tak sa môže vyhodiť 2-3 týždne od kontaktu. Inkubačná doba je 2-3 týždne, nechcem ťa strašiť. Tiež čakáme, či sa dcéra vysype, pred týždňom bola s nič netušiacou neterou v kontakte.

gelifil
14. júl 2024

ano, inkubacna doba 3 tyzdne

anavixy
14. júl 2024

@iivancova myslim ze to pisala, ze tri dni od kontaktu sa moze ockovat 🙂 ja som to tiez najprv pochopila tak, ze vyhadzat, tak si to znova citala ci dobre chapem…

autor
14. júl 2024

@iivancova
@gelifil ockovat od 3 dni od kontaktu som myslela…

Kazdpodane, pisala som ucitelke. Na nasom elokovanom pracovisku sa kiahne nevyskytli. Islo o inu budovu. Len deti sa niekedy stretavaju aj vonku. Tak teda ku kontaktu v MS nedoslo. Cize budem verit, ze ho nieco stiplo 🤣

iivancova
14. júl 2024

Jaaaj o očkovaní je reč s tými troma dňami, zle som prečítala 🙂 tak držím palce

autor
14. júl 2024

@iivancova dakujeme 🙂

kiki68
14. júl 2024

Toto je stipanec. Kiahne vyzeraju inak. Kiahne su take pozdlzne a vyzeraju tak specificky, maju akoby taky biely ramcek okolo vyrazky. Toto je podla mna od komara ( syn mal dnes to iste od komara), nas mal tri vyrazky ako kiahne, asi tri dni to mal po ockovani na ovcie kiahne.

andrejkap123
14. júl 2024

@kiki68 ja som mala teraz kiahne a vobec neboli pozdlzne a ani nemali biely ramcek okolo seba… najprv to bol cerveny svrbivy flak, potom sa z toho urobila vypukla cervena svrbiva vyrazka a na druhy den sa to nalialo vodou (pluzgierik) ktory za dva dni bud praskol alebo vyschol a spravila sa chrasta, ktora potom po tyzdni odpadla.

autor
14. júl 2024

@andrejkap123 ale svrbel ta? Lebo jeho to nesvrbi