Môžu byť kiahne len na nohách?

karin_33
26. júl 2016

Ahojte prosim vas potrebujem sa poradit ohladom kiahni!cca 2 tyzdne dozadu bol moj syn s dievcatkom na ihrisku do vecera sa hrali a mala sa na druhy den vyhadzala takze sme cakali kedy budeme mat aj my,2 dni dozadu sa moj maly zobudil a nemal nic a o hodinu nato uz mal na nohach vyrasky pripominajuce stipance od komara tie mu pribudali ma dve na ruke ale ostatne vsetko len na nohach uz sa zmensili na dvoch bol pluzgierik ostatne su male cervene teraz uz teplotu nema je to druhy den zatial moze sa este vyhadzat?alebo mozu byt kiahne len na jednom miesto?doktorka povedala vraj to kiahne niesu ale o nej sa nebudem vyjadrovat vela krat sa stalo ze povedala ze to neni ono a nakoniec na pohotovosti mi to potvrdili

puklica13
26. júl 2016

Moze..

marcelatje
26. júl 2016

Koncatiny byvaju kiahnami postihnute najmenej takze je to dost nepravdepodobne. Okrem toho kiahne ako jedine "vyrazkove" ochorenie postihuje aj vlasatu cast hlavy. Tam nic nema? Prve su zvycajne tam alebo na krku. Tazko takto radit ked to nevidime....

kacena4
26. júl 2016

dcera mala 4-5 pupakov a boli to kiahne do 2 tyzdnov sa mi vyhadzali aj ostatne deti a riadne, tak sme zistili ze vlastne aj dcera mala kiahne a nie stipance od komarov (+ teplota), takze mozu to byt kiahne v lahkej forme zalezi ci to bol vriedok s tekutinou, ktory praskol a ostal v nom krater (tekutina vytiekla) tak ako pri kiahnach ci ich je 5 ci 50 na tele nezalezi zaleti ako ten vriedok vyzera

karin_33
autor
26. júl 2016

@kacena4 tak ste chodili aj von ked ste nevedeli ci?

kacena4
26. júl 2016

@karin_33 boli sme na dovolenke a nevedeli sme ze su to kiahne az ked sme sa vratili tak doky povedala ze to boli ☹ ked videla aj ostatne deti takze ano chodili sme von (neumyselne)

luciahudecova
26. júl 2016

My mame momentálne kiahne a na hlave ani jeden pupak... Prave naopak, najviac postihnute mame končatiny, takze nie je vsetko podľa encyklopédii... A to nám najprv dali diagnózu angina!!! Takze zbytočne antibiotika sme brali. Od lekarky samozrejme odchadzame

janushka7
26. júl 2016

nebudu to stipance od komarov? moja ma tiez same pupaky ale iba na nohach a nikde inde ale podla mna je to od komarov, ani som to neriesila s doktorkou. no teraz zacinam byt na pochybach 🙂

luciannka83
26. júl 2016

@luciahudecova hlavne nechoďte na slnko, lebo ja som tým synovi dosť ublížila a sa my šialene osypal.

marcelatje
26. júl 2016

@luciannka83 myslis ze z toho slnka?

kp7333
26. júl 2016

Moze to byt aj choroba Ruky,nohy,usta. Je to virusove ochorenie postihujuce chodidla a ruky a prejavuje sa vyrazkami, ktore sa podobaju na kiahne. Moze byt sprevadzane teplotou. Pluzgieriky sa zvyknu naplnit tekutinou a po par dnoch prasknut. Moze sa aj koza olupat. Kiahne skor mokvaju a tvori sa chrasta, pripadne sa uplne vstrebu bez chrasty. Pri kiahnach je postupny priebeh - prvych cca 5 dni postupne pribudaju a potom dalsie dni postupne miznu.

vroni
26. júl 2016

Nie, nemoze. Kiahne na nohach nie su kiahne!!!! A ak sa vysypali v priebehu jedneho dna, tak uz vobec nie. Tiez by som to tipla skor na ruky-nohy-usta Virus. A nie, mnohi lekari (aj pediatri) to nevedia rozoznat.

karin_33
autor
26. júl 2016

@vroni nevysypal sa v priebehu jedneho dna ale z hodiny na hodinu to zacalo a pribudalo pocas dvoch dni a ma 3 na rukach ostatne litka stehna a tak

karin_33
autor
26. júl 2016

Nejdu mi sen pridat fotky netusim preco !neviem teraz co robit ci teda su to kiahne sme doma alebo nejsu ideme von

karin_33
autor
26. júl 2016
sandri
26. júl 2016

Kiahne by mali byt pluzgiere - ma tam aj tekutinu, ci su to take akoby len flaky a stipance? Moj mal na jednej nohe 4 pluzgiere, na druhej 2 a na ruke 1. A to bolo vsetko. Potom asi 5 ks v ustach a najhorsie bol na tom konecnik, kde ich mal minimalne 10, ak nie viac.

karin_33
autor
26. júl 2016

Na 3 sa urobili pluzgiere na ostatnyxh este ne

sandri
26. júl 2016

@karin_33 tak potom to asi budu kiahne. Dnes by som von nesla. Uvidis, ci budu este vyrazky pribudat alebo nie. A hlavne ci sa zmenia na pluzgiere.

sandri
26. júl 2016

Takto vyzerali u nas.

vroni
26. júl 2016

Toto NEBOLI kiahne. Tie vase vyzeraju skoro identicky, sa mi zda...

mimisram
26. júl 2016

@vroni a čo to bolo nakoniec?

krystofkal
26. júl 2016

Možno to chce ešte čas aby sa urobili pľuzgiere. Ja by som to na kiahne teda tipovala..

vroni
26. júl 2016

@mimisram, ruka, noha, usta virus to bol. Potom sa z neho urobili aj vzorove kiahnove pluzgiere (tie uz som nefotila) a nakoniec dieta vyzeralo ako utecenec z leprozoria a po dvoch mesiacoch mu kompletne zliezla koza. Rozkosna choroba, ale nie su to kiahne 😀

luciannka83
27. júl 2016

@marcelatje neviem, možno aj z tepla, alebo vtedy bolo šialene horúco.

luciannka83
27. júl 2016

@karin_33 toto kiahne nie sú. Vyzerá to ako štípanec od komára. Kiahňa musí mať mať vodnatú hlavičku. Nie ako hnisavá vyrážka ale veeeľku vodnatú hlavičku. Tak ako pridávala fotku jedná baba tu.

sandri
27. júl 2016

@karin_33 mate nieco nove?

simonka0011
16. jan 2018

Chcela by som sa poradit prosim mam dcerkku 3rocnu a dostali sme kuahne ma to medzy nohamy neviem co mam stim robit staalle ju to tam svrbi a hlavme po cikani dakujem za rady

simonka0011
16. jan 2018

@sandri ako ste to osetrovali moja dcerkich ma presne medzy nohamy a stale ju to svrby hlavne po cakam

simonka0011
16. jan 2018

Cikani

zuzkamargit
16. jan 2018

moj syn mal dokopy 10 kiahni a vo vlasoch ani jednu. Je este jedno ochorenie, s veeelmi podobnym prejavom, vola sa nejak na s.... Tiez sme si najskor neboli isti, ale ked sa o 2 tyzdne vysypala dcera kiahnami, original aj vo vlasoch, uistili sme sa v kiahnach 😉

zuzkamargit
16. jan 2018

@simonka0011 kvalitny tea tree olej