Možný reflux u dvojtýždňového bábätka

anavianavi
11. sep 2021

Ahojte, chcela by som Vas poprosit o rady, ak mate skusenosti s takouto situaciou. Babatko ma 2 tyzdne, posledny tyzden sa to vystupnovalo. Po kazdom jedle (materske mlieko), sa jej nejake mlieko vrati. Nebezpecne je, ze niekedy jej zabehne do dychacich ciest. Raz sme uz volali zachranku, ked jej zabehlo dost a nemohla dychat. Robim jej prestavky v jedle, drzim min 45 min zvislo, neprejeda sa a vzdy ju dam odgrgnut, vacsinou si aj odgrgne. Napriek tomu vsetkemu sa jej asi po hodine mlieko vrati. Do postielky ju vzdy davam s hlavou na bok. Vyvyseny matrac jej robi horsie. V podstate ju musim mat nonstop pod dohladom, co nie je mozne nonstop. Co robit, ako jej pomoct? Dakujem

katulastraka
11. sep 2021

Monitor dychu a pockat kym z toho vyrastie. Mame doma to iste

anavianavi
autor
11. sep 2021

@katulastraka pouzivate cumlik? Moze viac pomoct alebo uskodit?

katulastraka
11. sep 2021

@anavianavi pouzivame. Nevsimla som si, ze by to nejako pomahalo alebo skodilo. Ked mu je zle, tak ho vypluva.

anavianavi
autor
11. sep 2021

@katulastraka dakujem velmi pekne. Monitor nam dorazi az v stredu. Bojujeme dalej. Drzte sa aj Vy.

rebecka2015
11. sep 2021

@anavianavi Toto som si prezila aj ja reflux.Bala som sa aj spat aby sa malej nic nestalo.Chcela som velmi kojit ale nakonec nam pomohlo atirefluxne mlieko.Nasa to mala do 7mesiaca.