Môžem zamiešať vlákninu do umelého mlieka?

14. jún 2022

Dobry den, kupila som synovi (2 roky) tuto vlakninu. Ma hrozny problem s vyprazdnovanim. Kedze nechce nic jest, iba ryzu, cestoviny a suche kuracie prsia, vyvar a vajickovu. Taj kakanie tak vyzera. Kaka kazde 3-4 dni s velkymi problemami. Lezi na mne, nechce tlacit, boji sa, reve. Niekedy to trva aj 3-4 hodiny kym sa vykaka. Dnes som objavila toto. Ale moja otazka znie, mozem to zamiesat do UM co pije vecer? Lebo nechce mi to ani vypit 🙄
Dakujem

fiafia
14. jún 2022

Pri tomto musí dieťatko veľa piť, čo u mojej nehrozilo takže sme dávali dufalac asi mesiac a stolica sa upravila. Probiotiká jej davam denne.

autor
14. jún 2022

@fiafia aj ten som pozerala, pri tom netreba az tak pit? A prosim ake probiotika davas. Lebo js uz som na prasky. A pritom viem, ze keby zacal jest normalne, bolo by po probleme 🙄
Ale v tomto smere som uz vyskusala vsetko. Cize asi treba vydrzat. Ale tu stolicu musim riesit

54tinka54
14. jún 2022

Ani tekutiny nechce žiadne? Keby viac pil tak by sa mu zmäkčila stolica. Skúšala si zriedenú slivkovú šťavu?

autor
14. jún 2022

@54tinka54 slivkovu stavu som skusala. Aj jablkovu, aj dzusy 100%. Caje. Chce iba cistu vodu. Niekedy vypije viac, niekedy menej. Lejem do neho co sa da. Mam doma 300 poharikov, flias a hrncekov. Davam mu z rovnakeho pohara ako mam ja. Pijeme spolu. No nie vzdy uspesne. Aj ked musim povedat ze pije viac ako starsi syn (9 rokov)…

54tinka54
14. jún 2022

Hm, tak teda tekutín by mal mať dosť.
A ani jogurty nelubi? Tie by mu mohli pomôcť, ešte keby si mu tam zamiešala ovsené vločky, to podporuje trávenie.

autor
14. jún 2022

@54tinka54 jogurty ano. Ale len par druhov. A teraz ma obdobie, ze velmi nie. Ale snazim sa nejake aspon 2-3x do tyzdna do neho dostat

marcellka32
14. jún 2022

Úprava stravy, ráno kaša z ovsených vločiek varených, môžeš tam nastrúhať jablko, hrušku, ochutiť škoricou...voda ..desiata ovocie, voda...obed polievky zeleninové, mäso+zelenina, vyradiť ryžu, cestoviny, ...olovrant biely jogurt+ probiotiká probiofix detské, večera kaša prípadne polievka,.... vyradiť banány, ryžu, cestoviny, mrkvu, keksy, chrumky, čokoláda-toto všetko zapeka..... zaradiť kiwi, ananás, špenát, maliny, jahody, hrušky, slivky, kyslá kapusta, hrozno, jablka-toto všetko podporuje kakanie....večer cvičenie nohami -prikladaju sa kolená k brade, teplý kúpeľ s masážou brucha v smere hodinových ručičiek, ráno trochu duphalac....musí to ísť ;)

autor
14. jún 2022

@marcellka32 ja viem co by mal jest. Bohuzial teoria je jedna vec, prax druha

Vsetko to jedol. Bohuzial uz nechce. A mozem sa aj na hlavu postavit. Sem tam jablko a skoncila som. A ano vyskusala som uz vsetko. Reve, neotvori usta. Vyhladovanie nepomohlo. Nejedol aj tak. Cokoladu ani nic cokoladove nic neje. Sladkosti a sladke jedla vobec

3009
14. jún 2022

Kúp vlákninu Opti Fibre v Lekárni a tú zamiešaš aj do jogurtu, čaju a pod. a sa rozpustí a necítiť ju. Mne to poradil gastroentrológ. Dávam to aj dospelému. Tam je odmerka a návod.

autor
14. jún 2022

@3009 dakujem. Pozriem. Lebo toto som mu dala teraz do jogurtu. Chut to nezmenilo. Iba konzistenciu. A uz nechcel. Co ti poviem. Vyhrala som dieta v loterii 😂🙏

3009
15. jún 2022

Daj Opti Fibre do čaju, daj tam trocha medu a nič nebude cítiť. Aj ja to pijem v čaji s medom a nič necítiť.

autor
15. jún 2022

@3009 oki. Dakujem. Idem to hned objednat