Môžem s dieťaťom na antibiotikách ísť von?

adetka
2. okt 2010

Ahojte. Chcem sa opýtať na váš názor. Moja takmer štvororočná dcéra ma angínu a berie antibiotiká. Zajtra má moja mama oslavu 60-tych narodenín, a veľmi rada by na nej videla aj svoju jedinú vnučku. Horúčku už nemá a kašle len občas. ATb však berie iba dva dni. Myslíte si, že ju môžem z kľudom zobrať na maminu oslavu? (oslava sa koná v meste vzdialenom 90 km, ideme tam autom). Nechcela som ju brať, ale mama ma neskutočne presviedča.

anjelicek26
2. okt 2010

Angina je nakazliva... ak tam budu ine deti, tak ich moze nakazit... ale chapem, ze chce vidiet vnucku...ak mala nema teplotu, tak by som ju asi zobrala... 60-ku ma mama len raz. a 90km je kusok... v aute ti bude aj tak spat... a ak by sa necitila dobre, tak mozte po hodinke odijst...

latvia
2. okt 2010

ak mame nevadi ze moze nakazit ostanych, tak v klude chodte 😉

marianca
2. okt 2010

S ATB sa môže ísť von v prípade, že dieťa nemá vysoké teploty a nebude na priamom slnku, čo už asi nehrozí...
Záleží aj od toho ako sa malá cíti, fakt je že keď ju bolí hlavička a celkovo sa necíti dobre, bude to pre ňu trápenie...veď si priznajme, že aj keď je nám niečo nemáme náladu na spoločnosť.A tam bude určite hluk, hudba, čo pri chorobe nie je bohviečo. Sama musíš na nej vidieť, či je schopná cesty alebo nie...
Keby sa ti zdalo, alebo keď máš pochybnosti, že tudy cesta nevede, zdvorilo mame vysvetli, že žiaľ to nejde, Keď bude malá v pohode, na niektorých deťoch ani nie je vidieť, že sú choré, tak choď a sleduj ju, keby sa to zhoršilo, zbalíte sa a pôjdete domov.
Ale určite nič nesil, lebo sa jej tá choroba môže pekne pretiahnuť 😉