Môžem ísť s dieťaťom von, keď kašle?

luciannka83
12. feb 2013

Syn má 10 mesiacov. Má zahlienený kašeľ. Teploty nemáme. ATB neberieme. Môžem ísť s ním na prechádzku? Doma nám je strašne dlho, keďže už nechodíme von 3. týždeň. Najprv som bola chorá ja a potom začal kašlať malý. Najradšej by len 4nožkoval, ale kedže máme prízemný byt, tak veľmi ťaha od spodu. A si sa aj tak prechladil.

xlucia
12. feb 2013

@luciannka83 mozes. kratka prechadza urcite neuskodi. zatial sa ti aspon vyvetra byt

xenicka13
12. feb 2013

jasne, mozes 🙂

carmella
12. feb 2013

jasne ze mozes dobre ho oblec a sup von

lubina
12. feb 2013

Ak nie su teploty, tak sa vonku ist moze, dokonca to aj pomoze, cerstvy vzduch precisti trochu dychaci trakt.......

majulkap
12. feb 2013

urcite ano,len aby nebol silny mraz,a zatial urcite vyvetrat byt 🙂

majka1981
12. feb 2013

@luciannka83 ano, skus. prvy den na pol hodinku, ked nebude fukat silny vietor a nebude velky mraz. uvidis, ze mu to prospeje a postupne mozete trosku predlzit vychadzku.

luciannka83
autor
13. feb 2013

Ďakujem mamičky na názor. Svokra mi stále tvrdí, že dieťa keď je choré, musí byť v rovnakej teplote. A 3 týždne sedieť doma, to je na prášky. A ten môj malý živan by stále chcel niečo vystrájať.

prasiatko30
13. feb 2013

mozes ist na prechadzku kludne niekedy ten studeny vzduch robi velmi dobre na kasel - u nas ked mala dcera ale suchy kasel nam vzdy hovorili ze jej mozeme znizit ten suchy kasel prave studenym vzduchom - riadne zababusit a pootvarat okna. a este nieco pri liecbe tbc tiez robili kury vo vysokohorskych liecebniach tak ze pacienti lezali vonku na terase v zime zakryti kozusinami a dychali cerstvy vzduch 😀

renatka100
13. feb 2013

Kludne mozes ist von ale postupne po 15 min natahovat. Ked rad stvrnozkuje daj mu overal a rukavice a moze stvornozkovat aj po snehu urcite sa mu to bude strasne pacit 🙂 nasa mala bola taka nezbenica a veru museli sme vymyslat aj taketo veci nad ktorymi asi ine mamicky s dobrymi detmi len krutia hlavou 😉

modrofuzik11
27. mar 2013

nam lekarka povedala, ze pokial dieta nema teplotu, tak von moze ist. samozrejme to treba prisposobit jeho zdravotnemu stavu a neby s nim von dve hodiny, ked kasle 😉