Môžem dať Panadol trojmesačnému dieťatku?

erikaolahova
5. nov 2014

Dnes som bola s mojou trojmesacnou dcerkou na ockovani.Lekar mi povedal,ze jej mam dat pre istotu na noc Panadol.Kupila som teda v lekarni Panadol Baby.Doma citam letak a tam je napisane,ze detom do 9kg sa panadol nepodava.Co mam robit?Lekarnicke som povedala,ze to chcem pre trojmesacne babo a dala mi toto.

cicimon
5. nov 2014

pokial nema teplotu nepodovat lieky, ani preventivne

tichanska1
5. nov 2014

My sme tiež dali Panadol po prvom očkovaní v troch mesiacoch, doktorka nám to tiež odporučila. Takže sa nemusíš báť. 🙂

maslenka47
5. nov 2014

Mala si kupit sirup, nie cipky... cipky su naozaj az od 9kg. Ked uz mas cipok, tak z neho mozes polovicu odrezat a podat tak.

stanulienkat
5. nov 2014

Radsej pol cipku. Cipky nezatazuju zaludok ako ten panadolovy humus.

vvia
5. nov 2014

z cipku odrez.

zahradka76
5. nov 2014

ak nema vysoku teplotu, tak nedavaj nic! Je dokazane, ze po podani liekov od teploty a bolesti po ockovani sa znizuje tvorba protilatok na dane ochorenia, proti ktorym bolo dieta prave zaockovane. V lekarni sa daju kupit naplaste, ktorymi sa da lokalne znizit bolest v mieste v pichu. Kusocek sa odstrihne, nazov presne neviem, v lekarni Ti poradia. Lieky, ktore nie su vhodne do urciteho veku alebo vahy by som nikdy nepodavala, ani nedavala z nich polku.

belllinka
5. nov 2014

Preventivne nepodavaj nic! Podavanim liekov proti horcuke po ockovani sa zvysuje riziko neziaducich ucinkov. A z dvoch moznosti, je paracetamol (Panadol) horsi, cize ak uz, tak mensie zlo je nieco na baze ibuprefenu.

denuss
5. nov 2014

nedala by som nic, ak nema teplotu nad 38

gabrielakin
5. nov 2014

Podaj to dietatku az ked ma teplotu vyssiu ako 38 stupnov.Kontroluj teplotu pocas noci.Preventivne sa nepodava.

ivetoy
5. nov 2014

porad sa s pediatrickou