Môžem dať dojčaťu fyziologický roztok Mar?

ivanka85
25. aug 2010

ahojte, sla som pre maleho kupit fyziologicky roztok do nosteka, v lekarni mi predali jeden s nazvom Mar, lekarnicka mi povedala, ze je vhodny aj pre kojencov, ale ked som si doma citala pribalovy letak, je tam napisane, ze az od dvoch rokov..pouzivali ste ho niektora, myslite, ze mam radsej kupit iny?dik za odpovede..

ichbinich
25. aug 2010

Zalezi na tom, co v tom je...
Ak je to naozaj iba cisty fyziologicky roztok (0.9% NaCl plus voda), tak mozes. Ako sa ta znacka vola, je jedno. Ale konkretne tuto znacku nepoznam. Mne predali v lekarni "vlastnu znacku", bol to iba cisty fyziologicky roztok. Uz aj v porodnici sa podla potreby dava.

latvia
25. aug 2010

mozes aj Mar, aj ked lepsi je Libenar(fyziolog.roztok), mar obsahuje aj morsku sol tusim.

beruska.zuzanka
25. aug 2010

@ivanka85, mar by som nepoužívala, my máme Physiomer baby a tam je vyslovene napísané, pre deti od narodenia, kúp ten, mar vypotrebuješ aj ty 😉

svetlankat
25. aug 2010

aj my mame physiomer baby, doporucila pediatricka

ani3012
25. aug 2010

tak teda neviem,ale čo som pozerala teraz cez net tak Mar plus je aj pre dojčatá.
http://www.docsimon.sk/tovar/mar-plus-nosny-spr...
a aj ja som ho používala pri malej,keď mala soplíky (od narodenia) 🙂

romaroma
25. aug 2010

fedor ma teraz dost sopel a super zabera physiomer baby, krasne to vsetko vylezie von, akurat sa mu to nepaci, ale to aj keby som mu davala len kvapky.

bibione
29. aug 2010

mozes kludne davat,je len plus ak obsahuje morsku sol,to obdahuje aj physiomer 😉

dara76
29. aug 2010

nam dr. odporucala libenar - to je cisty fiziologicky roztok

zanin
29. aug 2010

Ja som pouzivala aj libenar aj mar ale mar bol lepsi aspon pre naseho drobca.

lenka1smejka
6. okt 2010

Prosim po kolkych dnoch to zabera?davam malej Mar 2den a stale jej nic nejde odsiat

katuskad
6. okt 2010

no ja tiež používam mar a majú aj taký od dvoch rokov a aj taký od narodenia alebo troch mesiacov tak nejako.

sasuliatko2011
6. okt 2010

a akou odsavačkou odsavaš? tou obyčajnou ručnou jej to nepojde nikdy
s odsavačkou na vysavač nemusiš davat ani Mar a bude to raz-dva....
alebo potom skus libenar, alebo nasivin detsky

aliska19
6. okt 2010

Ahoj myslím, že môžeš používať Mar. Aj mi sme ho pužívali, ale teraz máme Physiomer a ten je naozaj presne pre malinké detičky ..dáš sprej do nošteka počkáš chvílku a môžeš odsávač...najlepšie s tou odsávačkou na vysávač, ale ja to robievam naozja len vtedy ked je veľmi chorá..inak len poutierm s vreckovkou..ja sa snažím každý den čistiť takto noštek.