Môže trvať laryngitída tak dlho?

monci78
19. dec 2014

Ahojte, prosím o rady kto už má skúsenosti. Môj4,5 ročný syn má od soboty angínu, od utorka, strašný kašel, dusivý, v stredu začal brať calcium, berie cedrox, stoptusin, a v stredu a vo švrtok sme dali na noc rectodelt. Celkom dobre spával, ale úplne pri otvorenom okne, aj cez deň bolo lepšie, dnes sme išli k doktorke, vravela že opuch je menší, má aj soplíky, na ktoré dnes dala trifed, nejdú sa mu pustiť, a vrátili sme sa domov a znova ten strašný kašel začal, teraz spí pri otvorenom okne, nekašle zatiaľ ale bojím sa večera, že to bude zlé. Prosím vás je možné že to tak dlho trvá?? Nechceme ísť na vianoce do nemocnice, prosím pomôžte, lebo ked chlapec zakašle, ešte nevykašlieva, tak ja už mám nerv na vlásku! Ďakujem za každú radu..

simca06022011
19. dec 2014

@monci78 ešteto nemalo z čoho prejť, veď lieky beriete krátko.. my zvykneme ešte k tomu dostať dithiaden, pripadne ine "odpuchovace"... ale vacsinou tento.

monci78
autor
19. dec 2014

@simca06022011 dithiaden sme dávali na noc pol tablety, mám mu to dať aj cez deň? A ten calcium som tiež dávala len 2,5ml ráno a večer, a ešte ventolin som zabudla napísať..jaj a dnes nám kázala dithiaden vysadiť, lebo začal ten trifed brať, ja už neviem.. :(

natuska87
19. dec 2014

Laryngitida sa bezpecne pozna podla tzv. štekaveho kasla.Je neprijemna a nebezpecna...Mojim detom pomahalo v zachvate premistnit ich do vlhkeho ,vypereneho prostredia kupelky.Vzdy sme volali rychlu, lebo mali az desivy priebeh.Akutny stav trval dva, tri dni...Doznievanie ten tyzden. Ale pocas akutneho stavu sme lezali v nemocnici...

bianca
19. dec 2014

@monci78 zakladny liek dithiaden 2x 1/2 tbl...neviem kolko vazi maly ale tolko urcite moze.My sme koli lary kupovali inhalator .Je pravda ze ked berie trifed ( ja ho vyslovene neznasam) tak dithiaden asi nie lebo to by uz bol riadny koktail.ATB by uz davno mali zabrat asi sa dr velmi netrafila 😖

magooo
19. dec 2014

Urob mu obklad na hrdlo mokru vreckovku alebo handricku a na to suchu plienku a neprehanaj to s tym studenym vzduchom ,hlavne treba vlhky ,ak nemate zvlhcovac vzduchu tak riadne hrnce z vodou slanou do izby nech sa odparuje ,my ked sme mavali taketo stavy a teda niemalo krat tak obklad na krk bolo hned to prve a zvlhcovac normalne na studeny najsilnejsi a pri tom sa hraval az koberec bol mokry co tak vlhko som urobila a zaberalo samozrejme to co mate v liecbe je ok ,len treba aj taketo nieco ,potrebuje ten prvotny bolestivy odkaš ako to volam ,drzim palce

monci78
autor
19. dec 2014

@natuska87 našťastie až taký záchvat nemal, len ten kašel, že vkuse bez prestania kašle ale že úplne vkuse.. ďakujem

xenicka13
19. dec 2014

Dcéra to ako škôlkarka mávala, ATB sme na to nedávali, bol to hrozny kašeľ, ako stekanie, tri krát denne sme dávali 1/2 dithiadenu a ditustat kvapky

monci78
autor
19. dec 2014

@magooo ano obklady mu robím aj zvlhčovač fičí, ani nekašle kým to všetko ide, len by ma zaujímalo, či je normálne že od utorka, dnes je piatok a ešte stále neprišla druhá fáza??

anibas
19. dec 2014

@monci78 je to možné, každí má iný priebeh - lary... sa zhoršuje poobede a vyvrcholí v noci - u nás tak 3-4 dni, ale rectodel sme dávali len 2 noci-

monci78
autor
19. dec 2014

@bianca malý má 20kg, asi mu dám na noc radšej ten dithiaden ako trifed. Mám taký pocit, že nasa pani doktorka ma neoboznámila takýmito vecami, viac sa dočítam na nete. ďakujem za každú radu, cením si to, ten kašel je fakt nevydržateľný, a už sa ja dostávam asi na psychiatriu.. 😠

majulkap
19. dec 2014

No my na laringitidu hneď kalcium zmiešaný s pleumolysinom 3 krát denne po lyzicke ráno aerius a pred spaním fenistil nanoc olejový obklad na krk a naparujeme vincentkou, samozrejme okolo postele mokré uteraky no u nás to niekedy prejde za týžden ale mali sme to aj skoro 3 týždne .... Viem co to je aj ta nemocnica tiež sme si tam odlezali :(

monci78
autor
19. dec 2014

@anibas ano dnes už rectodelt nemôžme, dúfam že ako tak prežijeme noc.. :(

monci78
autor
19. dec 2014

@majulkap myslíš že mám dať ten kalcium 3x aj ja? Doteraz som dala len ráno a večer, a myslíte že už by mohlo byť pomaly lepšie? Ako si vôbec všimnem že je už lepsie? Bude to iný kašel? Lebo aj včera som si myslela že už je lepšie a dnes znova ten záchvat kašla..

simca06022011
19. dec 2014

@monci78 kalcium davaj 3x denne lyzicku.. kludne.. ano trifed ma tie nejake taketo zlozky, takze s tym sme dithiaden nebrali. Ale trifed u nas vzdy zabral.. len nemusi to byt prave za den dva 🙂)) Ale napr. na vecer sme trifed nikdy nedavali (zeleny, zlty sme este nemali)... cize vecer som dithiaden davala... celkovo celu tabletu na den rozdelenu na davky, mala ma 17-18kg... rectodelt som jej nedavala nikdy, tymianovy caj/caj s materinej dusky/lipovy caj na striedacku s medom v kuse pila.
Minuly tyzden sme takto 3 noci nespali lekarka nas poslala s mucosolvanom domov... a nepomohlo za 3 dni nic este sa to zhorsilo, cize nakoniec som jej naordinovala pleumolysin kvapky cez den na kasel, ten pomohol s cajmi a do hrdla salviovy sprej ... a malu drzal ocko v dva dni v posteli.. lebo ani len lahnut nechce :/
Ale nakoniec som sa zase naordinovala k lekarke, nebudeme predsa doma v kuse, lebo mame "cajikovat" a dala nam ATB, aj ked nechapem na co... sirup.. ked mame sople :P bez kvapiek do nosa ;) No rodicia, pevne nervy... 🙂)))

acer11
19. dec 2014

dobrý je aj taký mentolový krémik na hrudník v tubičke-neviem uz ako sa volá,je to vo veľkosti detskej zubnej pasty a je na nej nakreslene babatko 😉

monci78
autor
19. dec 2014

@acer11 a ten hapčí krem by nepomohol? Ten mam doma.. veru pevné nervy nám všetkým..

monci78
autor
19. dec 2014

nedávno malý vstal, celkom dosť mu to pískalo, ked sa prebral, začal kašlať a celkom pekne vykašlal, ale čím je dlhšie hore, zasa ten hrncový kašel.. :(

emiliar
19. dec 2014

my ked mame takyto kasel davame , zenaro , montelukas , seredeit , ventolin , stoptusin , vela pit zvlhcovat priedusky , stiahnut kurenie v izbe , vyvetrat a snazit sa zvlhcovat miestnost , v popripade okolo postele poukladat mokre veci neake ale nie cerstvo vyprane. pijeme iba cistu vodu a do tyzdna a pol sme v pohode. no ked neprechadza kasel imunologa radim navstivit urobi vysetrenia. nam takto z toh kaslu zistili podla spirometrie ze astma a ked dala lieky co ma mat do tyzdna mu to preslo. drzim palce .

acer11
19. dec 2014

@monci78 neviem ako iné,ale tento odporúčala aj teta lekárnička 🙂 že ho má vyskúšaný a inak nemajú ho v každej lekárni-treba ho hľadať 😉

monci78
autor
19. dec 2014

A ešte mi povedzte pokiaľ ho videla doktorka každý deň, kedy ísť na pohotovosť? Ak sa už dusí? Alebo kedy to už nemám nechať tak? Odkedy vstal znova sa mu usta nezavru, dala som aerius, calcium a ditustat. Co mam ešte robiť aby prestal tak strašne kašlať, včera sme boli už llepšie a teraz znova ten kašel.. :(

zuzka38
19. dec 2014

@monci78 ja by som sla na pohotovost ak ti lieky nezaberaju a on sa furt dusi.. Laringytida trva 1-3 dni toho najhorsieho mne tak vraveli posledne na pohotovosti..u vas je to nejako extra dlho..ak by bolo moc zle v noci rsdsej pohotovost

lalus
19. dec 2014

lar. trvá 1 - 10 dní, držím palce, nech to zvládnete.

http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/...

monci78
autor
19. dec 2014

@zuzka38 on sa vyslovene nedusí, len furt kašle, neprestajne, ale má lepšiu náladu, celkovo vyzerá lepšie, ani nemodrá, pije, len vkuse kašle tak hnusne.. :(

majulkap
19. dec 2014

@monci78 no ja mam zmiešaný kalcium s pleumolysinom dokopy a 3 krát ho dávam len nie na noc najneskôr o 17 tej večer aby ho nedrazdilo kaslat,no kasel by sa mal zmeniť na vlhky ked to u nás trvalo dlho tiež sme skončili u alergologicky ten teplý olejový zabal je dobrý na hrdlo on zmäkčuje ten kasel

anibas
19. dec 2014

@monci78 ako malý ?????

astonka
19. dec 2014

@monci78 no u nas pomahal sirup paxeladine...no zaleži od stupňa lar.niekedy sme to zvladli bez dr. aj antb. už sme skončili aj na jiske 😒 držim palce

kkubekova
19. dec 2014

Ahoj, Laryngitida je aj u nas postrach, starsia dcera to mava pravidelne kazdu zimu. Doteraz som vacsinou davala hlavne lieky, paxeladine nam nezaberal, skor stoptussin, potom klasika aerius alebo fenistil, calcium, vetranie, zvlhovanie vzduchu..... Naozaj sme skusali vsetko, no a nakoniec pohotovost, ked mne uz praskli nervy a nemohla som viac pocuvat ako kasle a vidiet ako sa dusi. Rectodelt vzdy pomohol.
Ale najlepsie skusenosti mame s olejovym obkladom na krku a chladnym vzduchom. Okamzite sa jej ulavi. Lieky davam len raz denne calcium, na noc fenistil a 3x denne stoptussin. Po 3 -5 dnoch uz mava vlhky kasel, nedusi sa a v noci spi pokojne.
Drzim palce, nech sa coskoro stav zlepsi.

nelinqua
19. dec 2014

@monci78 aj moja mala je laryngitidova:( uz sme to par krat zazili.. Naposledy ked to doznievalo a mala strasny suchy kasel...ked si lahla v jednom kuse ju drhlo...skusila som klasiku - olejovy obklad na krk s cibula narezana v miske na noc ku posteli...ja som tomu neverila, ale dieta za celu noc raz nezakaslalo a rano vykaslala take brutalne hlieny ze som len pozerala...uplne jej v noci tie hlieny povolilo... Samozrejme vsetky lieky co sme mali od lekarky...cez den stoptussin, vecer fenistil a kalciovy sirup sme jej tiez poctivo davali.

kimina7
19. dec 2014

Ja som bola so synom 2x v nemocnici, po vystahovani sa do zahranicia latyngitida úplne zmizla, tam sa ani nelieci, len treba vybehnúť s dietatom do mrazu von, zabaleny v deke. Nam pomohlo pri zachvate ist do otvoreneho okna alebo otvoriť cladnicku, odporucam aj trošku inhalovat. Okolo hrdla som dávala latkovu plienku, do čoho som zabalila horúci olej vyliaty na vatu alebo papierovú utierku, to obalit sackom, nárolovat do plienky a jemne oibviazat krk, sacok nech je v prednej časti. My sme zvykli brat po zachvate tyzden promethazin a calcium sirup...rectodelt sme mali doma len ako fakt na surny prípad, no pouzila som len raz! Po brani promethazinu pred spanim...2-3 dni a bolo dobre...brali sme to stále len par dni, tusim 5-7. Inhalivat sme chodili do nemocnice

monci78
autor
19. dec 2014

@anibas no bolo to strašné, veľký záchvat kašla, zašli sme na pohotovosť, má službu naša lekárka, tak pichli Dexamed 4mg. Ak nebude lepšie ani zajtra, musíme do nemocnice. Teraz sa mu to úplne kludnilo, už nechápe ani doktorka, že čo ho to tak drží. Nepíska, priedušky plúca čisté, a chlapec záchvaty kašlu. Aj ten opuch vraj má menší, ako sme vyšli na vzduch bolo lepšie, ked sme prišli domov, záchvat jak sviňa. Tak sme radšej išli. Už sa bojím či nemôže mať čierny kašel, namýšlam si už horory! Ale ešte stále má strašnú nádchu. No zajtra budeme múdrejší. Ak bude zle, ideme radšej do nemocky inhalovať. Ďakujem vám všetkým, určite sa zajtra ozvem ako sme. Teraz je ticho a to ticho je božšké, tak nech mu to vydrží..pekný večer 😉