Môže to byť zápal obličiek?

kakaovyrez
2. mar 2013

Ahojte, 8-mesacna dcerka ma uz asi tyzden teploty, ale tak, ze 2 dni mala do 38, potom tri dni nemala, potom 2 dni 38,5, potom jeden den do 38, dnes zas 38,5, rano vacsinou nizsia, do vecera sa zvysuje. Ine priznaky nema, robili jej crp, bolo iba 10, takze zapal sa nepotvrdil. Vysetrovali moc, boli tam zvysky hnisu, ale vraj s tym nie je potrebne nic robit, ze to budeme len sledovat. Je uplne spokojna, papa dobre, hra sa, vecer pekne zaspi, v noci sa zobudi 1x na jedenie, vobec s nou nie su ziadne problemy, skor by som to nazvala "ticho pred burkou"... Este cakame na druhe vysledky mocu, tie budu ale az v utorok-stredu (myslim, ze "sediment mocu"). Posledne dva mesiace bola tak nastriedacku chora, vacsinou nadcha a sem-tam aj kasel, ale nic vazne. Myslite, ze by to mohol byt zapal obliciek? Ukludnuje ma ten vysledok crp, ale ktovie, mozno teraz by bol vysledok iny. Uz som zufala... Dakujem za nazory!!!

aristka
2. mar 2013

čo ak sú to zúbky,počkaj na vysledky a uvidíš

mychaella
2. mar 2013

ak by to bol zapal obliciek tak by mala velke bolesti a urcite by nebola kludna, dalej by mala teplotu, ktora by sa zvysovala, a krv v moci. na to by prisli urcite skor. toto mozu byt zubky, alebo aj nejaka choroba ktora sa snazi prepuknut a malej organizmus bojuje a nechce ju nechat...pockaj si na vysledky a nestresuj 🙂 drzime palce, nech je cim skor fit. 🙂

elenka6
3. mar 2013

no moja mala zapal obličiek,krv v moči nemala ale crp mala 105,takže ked vy mate 10 tak asi zapal to nebude.

lin123
3. mar 2013

nemyslim si, ze by to bol zapal obliciek. Maj maly to uz mal 2x. Ziadne ine priznaky nemal, len vysoke teploty az horucky a vysoke CRP a orientacne vysetreny moc bol ok. Az laboratorne potvrdili krv,leukocyty...a presne taktoto prebiehalo aj druhykrat.Zaujimave bolo, ze on vyzeral byt uplne v pohode, ziadne bolesti, pekne papal, prospieval, usmieval sa..az ked mal nad 38, tak bol mrzuty...

sona28a8
3. mar 2013

Ahoj pracujem na detskej urológii v Bratislave ako sestrička,ak nemala v moči biele krvinky,a nemá vysoké CRP ,alebo biele krvinky v krvi,tak to zápal obličiek nebude.A s tou teplotou,ak je to nameraná v riťke,tak to je len zvýšená teplota,tam sa totiž odrátava 0,5stupňa.Treba hlavne zvýšiť príjem tekutín,dúfam že budete v poriadku.