Môže to byť šiesta nemoc?

polariso
2. máj 2015

Prosim poradte. Mam 4 mesacneho chlapceka. Dva dni sme mali teplotku od tych 37.3-38. Zraxili sme ju bez liekov. Vcera bol uz ok a dnes sa mu urobil vysev po brusku hrudi....trosku na chrbatiku a na stehienkach pri plienke. Nevypada ze by ho to svrbilo. Nemali sme kasel ani sopliky....co to moze byttt

mamulka211
2. máj 2015

Siesta choroba.

mandarinkadarinka
2. máj 2015

Siesta choroba urcite nie... To by mal horúčky... Neboli ste na ockovani? Možno z toho, alebo viroza

molka
2. máj 2015

@mandarinkadarinka moja dcera mala siestu chorobu bez horuciek, nie vzdy pri nej musia byt vysoke horucky.

dejna86
2. máj 2015

moja dcerka mala presne to iste, najprv horucka dva dni , tiez sme nezrazali a nasledne vysypana na brusku a hrudi, po dvoch dnoch to zmizlo , nic som jej ani nato nedavala , ockovana uz bola ale davno predtym

polariso
autor
2. máj 2015

@mandarinkadarinka ockovany sme boli v marci.

polariso
autor
2. máj 2015

@dejna86 nam sa to uz dalo aj do vlaskov. Aku ste mali teplotku

tinka1987
2. máj 2015

my sme mali šiestu nemoc tiež tento týždeň, priebeh rovnaký ako u vás

dejna86
2. máj 2015

@polariso mali sme 38 max , pockala by som este den dva ci to same nezmizne , ja som jej to kremovala takym mlieckoom,na predpis ke lacnejsie a je super na pokozku aj preventivne -excipial lipolotio

polariso
autor
2. máj 2015

@dejna86 no ja som mu nato dala suchy puder.

polariso
autor
2. máj 2015

@tinka1987 a kde vsade ste mali vysyp? A ake ste mali tie vyrazky...

inulienka11
2. máj 2015

Je to siesta choroba my sme mali tiez zvysenu teplotu a potom vysyp po celom tele hlavne brucho

polariso
autor
2. máj 2015

@inulienka11 ano najviac to schytalo brusko a celkovo hrud. Maly sa pekne hra smeje sa. Bozeeee nikdy by som nepovedala ze da takto dokazem o niekoho bat

tinka1987
2. máj 2015

@polariso hlavne brusko a hlavicka, trodkz nozicky

adula12
2. máj 2015

No tak to ste na tom dobre ešte. Ale nejak skoro na šiestu chorobu! Väčšinou to mávajú detičky okolo 1 roka. Náš mal 4 dní veľmi vysoké teploty, až 40C, nic iné mu nebolo. Vyskúšala som 5 rôznych sirupov na zrazenie teploty a nepomohol ani jeden, proste celé dni teploty. Nepomohli zábaly, proste nič. Dva dni to znášal celkom ok, tretí deň bol už taký umrncany a posledný deň už vôbec nevnímal, myslela som, že zomriem od strachu. Išli sme na kramare ale nijak nám nepomohli ☹ chvalabohu na ďalší deň už bolo zopár vyraziek po tele a uz som vedela, že to bude v poriadku. Ale nikdy by som toto už viackrát nechcela zažiť. ☹

polariso
autor
2. máj 2015

@adula12 nooo maju ju vraj deticky od 6 mesiaca...zjavne sa to posuvs...vraj to moze sposovit oslabena imunita a prerezavanie zubkov...no a nas ide dasna zodrat...tak neviem...co ine by to mohlo byt? Je mi luto ze ste sa takto yrapili....ale uz je to okk

polariso
autor
2. máj 2015

@tinka1987 a ake stare dieta mate?

adula12
2. máj 2015

@polariso no u vás je to zvláštne lebo detičky do 3rokov majú do 38C normalnu teplotu, takže vy ste boli ešte v tolerancii. Siesta choroba sa vyznačuje teplotami nad 38,5C a žiadne iné príznaky, až potom tie vyrážky. Hm... Je aj piata choroba, ale to sú tusim fliacky po tele.

polariso
autor
2. máj 2015

@adula12 vraj nemusi byt vzdy taka vysoka....nooo ved uvidime....

lucy125
3. máj 2015

@polariso no neviem či u vas bola ta 6ta choroba,moj synček mal 2,5roka ked ju dostal,z ničoho nič 39-40st tepoty -3dni bez ničoho,zražali sme liekmi nonstop,zabalmi,6ta choroba a jej horučky su typicke tým že sa nedaju moc a na dlho zrazit,z vyše 40st sme zrazili na 39.3 na dve hodiny a zase stupla,potom a vyspyal po troch dnoch ale to nebol klasicky vysyp ale skor ako keby škvrnky po celom tele,ked som pršla po koži tak koža bola hladka,nebolo pupačiky citit ale vidiet,po 3dnoch horučky zmizli,vyspyal sa a o dva dni bolo už aj po vysype a bol ok. A 6tu chorobu zvyčajne mavaju deti od roka do 4-5rokov,4.mes. sa mi zda dost skoro a s minim.teplotami.

molka
3. máj 2015

@lucy125 mylis sa, siesta choroba sa nemusi prejavovat vysokymi horuckami. Moja dcera mala tri dni mierne zvysenu teplotu, na treti den sa vysypala a pediatricka potvrdila siestu chorobu. Vravela nam, ze postihuje skor male deti zvycajne do 2 rokov.

polariso
autor
3. máj 2015

@molka prosim vas a ako sa vsm diril ten vysyp...nam niekde bledne ako na brusku sle zada sa rozsiril zs uska...

lucy125
3. máj 2015

@molka no nemylim,nam pediatrička povedala uplne opačne vela deti v mojom okolo malo 6tu chorobu a všetky mali horučky vysoke.

trgypadl
3. máj 2015

Kazde dieta prekonava choroby individualne....napr.niekto prekona kiahne ani nevie.uplne bezpriznakovo len sa vysype a do tyzdna je po vysype a kiahnach
Niektore deti maju tazky pribeh horucky a vysyp aj 2-3 t
Vsetko je to velmi individualne

adula12
3. máj 2015

@molka ja tiez suhlasim s @lucy125. pri 6 chorobe su horucky omnoho vyssie... my sme mali 40C a nam tiez doktorka povedala, ze to byva od 38,5C vyssie. a ta teplota neklesne nijak cele 3-4dni, nepomaha nic. mierne zvysena teplota moze byt od zubkov a vyrazky reakcia na zmenu, jedlo, teplotu. mavali sme aj take... tuto mozno skor slo o 5 chorobu, ta sa nevyznacuje vysokou teplotou ale zas nepostihuje batolata...

lucy125
3. máj 2015

@adula12 presne a take male babatka ani 6tu chorobu nemali,všetky deti čo poznam a mali ju (min.o 30tich viem) mali od roka vyššie a teploty riadne vysoke.

molka
3. máj 2015

@lucy125 hmmm, tak potom mame asi pokazeny teplomer, pretoze moja dcera mala teplotu iba mierne zvysenu a nemyslim, ze nasa pediatricka by sa mylila, patri medzi velmi dobre diagnosticky. Presne, ako pise
@trgypadl , je to velmi individualne, tato choroba sa moze prejavovat aj nizkymi teplotami. Takze napisat, ze to urcite nie je siesta choroba iba preto, lebo dieta nema vysoke horucky, nie je spravne. Jeden lekar mi raz povedal, ze v medicine 1+1=3, pretoze sa nikdy neda dopredu urcit, ako bude telo reagovat.

luslus
3. máj 2015

moja mala 6tu chorobu pred 3 tyzdnami. mala vtedy 5 mesiacov. teplota 38, po paralene jej klesla a potom jej stupla az za cca 8 hodin. takto to bolo 3 dni, potom sa hned vyhadzala. hrudnik, brusko, chrbat, hlava. volala som doktorke, povedala mi, ze to je 6ta choroba, ze jej nemam na to nic davat, ze ako to prislo tak to aj odide. a ze to moze prejst aj na ruky a nohy. tak aj bolo, na dalsi den mala niekolko bodiek aj tam. na 3. den vyrazky zmizli

molka
3. máj 2015

@adula12 pri piatej chorobe alebo alergii je vysyp celkom iny. Vysyp pri siestej chorobe ma svoje specifika, dobry lekar to vie rozpoznat.

lucy125
3. máj 2015

@molka tak potom ja mam velmi zlu pediatričku asi,ked ty ju maš velmi dobru,ale ok,moj nazor,tvoj nazor.

luslus
3. máj 2015

@lucy125 u nas v skupine novembroviek ju mala uz asi polovica babatiek. tento mesiac. a deticky maju 5 mesiacov.