Môže to byť alergia na kravskú bielkovinu?

julianka99
3. okt 2014

Ahojte maminky... mám otazočku a tiež poprosim o názor Vás... moja dcerka bude mať dva roky a do 20mesiaca som ju kojila... avšak ked sme sa odstavili tak začala mi hrozne riedko a smradlavo kakať... a aj dosť prdká...už to trva asi dva mesiace necele...doktor mi poradil nasadiť probiotika... ale ja sa stále bojim nejakej alergie... neviem prečo.. inak nemá žiadne bolesti bruška ani vracanie, papá iba jogurty a maslo ...syry... mlieko odmieta...
Čo myslite? budem vdačná za každy názor... DAKUJEM

mirkava
3. okt 2014

@julianka99 ja mám problém s trávením laktózy a ak zjem mliečne výrobky tak ma niekedy preženie ale mávam aj boesti.. malej si možno len musia nejako "zvyknúť" črievka na novú stravu...

dreamer8
3. okt 2014

Moze to byt aj alergia na mliecnu bielkovinu, pri ktorej nemusia byt hnacky, ja som ju dostal ako dieta, aj ked v neskorsom veku, moze to byt tiez intolerancia na laktozu - vtedy viac skodi ciste mlieko a menej alebo vobec neskodia syry a jogurty kde je minimum laktozy. V oboch pripadoch odporucam spravit testy, v tak malom veku je sanca ze to prejde, ale je nutne mliecne vyrobky vysadit, v opacnom pripade sa to moze zhorsit a liecba bude tazsia a tiez by to mohlo dlhsie trvat.

janickacrazy
4. okt 2014

@julianka99 Može to byt alergia na krav. mlieko, skus vysadit všetko mliečne zo stravy na nejaký čas a uvidíš, či sa jej stav zlepší. Alebo jej daj urobit testy, ale na výsledky sa dost dlho čaká, my sme čakali vyše 2 mesiacov.

julianka99
autor
4. okt 2014

Aha.. no tak teda neviem... ked ona strašne miluje všetky tie jogurty a syry... to je tak ťažké... ale asi to musí byť... mlieko to ani nie... 🙂

tatiana1980
4. okt 2014

a ake mlieko pijete ?

tatiana1980
4. okt 2014

no ja by som skusila dat cisto biele jogurty , my sme mali podobny problem dali sme dlhodobo probiotika bezlaktozove mlieko a bolo dobre a jedava inak smotanove jogurty aj syry

dreamer8
5. okt 2014

@tatiana1980 - lenze toto pomoze len ak ide o intoleranciu laktozy, ak ide o alergiu na mliecnu bielkovinu, je nutne vyradit vsetky mliecne vyrobky.

1elluska1
14. nov 2014

nooo to moze byt intolerancia, na to su dobre kvapky coliprev, pomahaju detom stravit laktozu