Môže škodiť elektrický radiátor 6 mesačnému dieťaťu?

erika_lukasko
23. sep 2012

Moze nejak skodit elektricky radiator 6 mesacnemu babu? Pytam sa preto, lebo teraz isiel maly spinkat a kedze u nas este nekuria a mame strasnu zimu v izbe, zapla som mu tam elektricky radiator. Len teraz rozmyslam, ci mu to nejako nemoze skodit na pluca alebo nejak inak... Nemam ho radsej vypnut? Co myslite?

anjelicek26
23. sep 2012

@erika_lukasko - prosim ako by mu mal skodit 😕 Je to radiator ako kazdy iny.. Ak sa bojis sucheho vzduchu, tak prehod vlhku handru/uterak cez neho, nech sa zvlhci vzduch. Pred tym, nez pojdete vy spat urcite vypnut.

sissy27
23. sep 2012

@erika_lukasko ak mu ho nehodíš zapnutý do vane pri kúpaní, tak neuškodí 😎 tak ako mu neuškodí svetlo z elektrickej lampy, veci oprané v pračke, tv či rádio, ani iné elektrospotrebiče, tak ani elektrický radiátor... niekde dokonca iné kúrenie ani nemajú, len elektrické... akurát mu ho nedávaj tesne k postieľke, ak je s ventilátorom, tak nech nefúka priamo naňho, kvôli prehriatiu...

sissy27
23. sep 2012

@anjelicek26 mokrý uterák by som cez elektrický spotrebič v žiadnom prípade nedávala - je to aj v návodoch na použitie, nesmú sa vôbec ničím zakrývať a nie ešte mokrým....

anjelicek26
23. sep 2012

@sissy27 - ja som bezne davala,, vobec mi to neprislo, davala som take tie vyparovace, co sa na to zavesia, nie priamo uterak, to je fakt 😕 Ale tak ono je to predsa izolovane ako normalny radiator, len ma inu pripojku, neviem, ako by tam mohol ten uterak na tom skodit 😕 😕

slavka034
23. sep 2012

anjelicek...to s tým uterákom si nemyslela vážne však?????? 😀 😀 😀
erika ak už máš pocit že máš suchý vzduch v izbe...stačí ak na obyčajný radiátor prehodíš mokrý uterák....ale rozhodne nie na ohrievač.... 😀

sissy27
23. sep 2012

@anjelicek26 napríklad tak, že voda z uteráku natečie cez prieduchy priamo do radiátora a vyskratuje ho, horúci vzduch nebude môcť ľahko prúdiť a prehreje sa - vyskratuje a podobne... veľa záleží od typu radiátora, a nikdy nevieš, či vnútri nie je niečo zle zaizolované a podobne... takže zbytočne neriskovať, už malé deti učíme, že voda a elektrina sa nekamarátia 😉

anjelicek26
23. sep 2012

@slavka034, @sissy27 - ja mam pocit, ze pod elektrickym radiatorom si kazdy predsatvuje nieco ineho 😀

slavka034
23. sep 2012

tak potom erika sa zle vyjadrila..nakoľko písala že u nich sa ešte nekúri tak zjavne majú radiátory na ústredné kúrenie)))aspoň ja som to tak vydedukovala)...pretože ak by mali takéto elektrické radiátory tak to kúrenie si regulujú sami...podľa mňa.)...takže asi "prikurovala" klasickým elektrickým ohrievačom ktorý však môže mať tvar radiátora)

katren
23. sep 2012

@anjelicek26 ja som si pod tym predstavila tento....

katren
23. sep 2012

@erika_lukasko takze este si prosime objasnenie, o aky radiator sa to teda jedna 😅 😀 😀 😀

erika_lukasko
autor
23. sep 2012

ano, mame radiatory na ustredne kurenie... a zapla som mu ohrievac... :D takze, ohrievac nemoze nijak skodit?

slavka034
23. sep 2012

@erika_lukasko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀...jasne že mu neuškodí))) len mu neurob saunu)))) 😝

slavka034
23. sep 2012

@erika_lukasko tak to bohchráň cez to prehadzovať niečo mokré.....ak nechceš lietajúce iskričky a skratovať zásuvkový obvod v byte))))

erika_lukasko
autor
23. sep 2012

ok, dakujem vsetkym... upokojili ste ma... 🙂

sissy27
23. sep 2012

@erika_lukasko neuškodí, ale naozaj ho ničím neprekrývaj a už vôbec nie mokrým 😉

anjelicek26
23. sep 2012

@erika_lukasko - jaj tak to bude o inom, my sme tie elektricke mali v zimnej zahrade, rozdiel medzi normalny a elektrickym bol skutocne len, ze to bolo vzadu do zasuvky dane, inak ploche bez rebier ci cohokolvek ineho.

sissy27
23. sep 2012

@anjelicek26 je úplne jedno, čo si kto predstaví, stále platí že elektrina s vodou nie je dobrý nápad 😉 nikdy nevieš, kde sa poškodí nejaká izolácia, nemusí to byť viditeľné a nešťastie je na svete...

euka210
23. sep 2012

@erika_lukasko jedine co vadi je elektricke pole, co sa vytvara. Ale toho je vsade okolo vela, takze tak 🙂

vivusika
23. sep 2012

@katren my máme podobný, elektrický olejový radiátor, bežne ním prikurujem kým začneme kúriť a normálne na ňom ešte aj suším prádlo 🙂 však do elektrických rozvodov to nedávam, iba na tie rebrá 😉 a keď ho majú deti v izbe, vždy naň dám mokrú plienku, aby nemali suchý vzduch 🙂

lenka_b
24. sep 2012

Ja som elektricky radiator (olejovy) pouzivala od malej narodenia a bolo to ok. Vzdy ho zapnem na termostat. Nic cez neho nevesam, kedze by sa to nemalo.

norwayka
24. sep 2012

U nas nikto plynove/vodne nema. Vsetci maju elektricke (vacsinou v izbach pouzivam tieto male prenosne olejove). Inak pouzivame na zvysok domu krb a na SK by ste povedali aircondition, my tym nechladime, my tym teplime 😀 a u nas sa povie tepelna pumpa 🙂, co je tiez na elektriku. A zijeme a cele Norsko takto funguje.