Može sa dieťa opäť nakaziť?

idemo
4. dec 2023

Dievčatá. Syn bol od minulého týždňa chorý. Klasika teploty, kašeľ, sopeľ. Berie ATB. On je už na tom ok takže bez sopľa a kašľa ale nakazil mňa. Taže teraz po byte soplim ja😩. Môže sa syn odomňa zas nakaziť keď už je ok? Aké máte skúsenosti?

marianarem
4. dec 2023

@idemo Skusenost mam, ze virus nie. Maly mal za posledny rok urcite viac ako 10 soplovaciek, vacsinou sme to chytili aj my s muzom, on to uz spatne nechytil. Tak by imunita mala fungovat, ze nejaky cas clovek to iste nechyti.
S bakteriami je to horsie, to si niekedy rodiny podavaju dokola, ale u nas ani to este nastastie nebolo.

anna222
4. dec 2023

Podľa mňa nie,sme päťčlenná rodina,stane sa často ,že chorobu virus od seba chytíme aj viacerí,ale nevšimla som si,že by to potom vlastne znova chytil ten prvý čo bol chorý. Podľa mňa na ten konkrétny virus, sú určitý čas ešte protilátky.

euka210
4. dec 2023

@idemo nie, ma este protilatky...len mi napada, ci na sopel a kasel treba atb...

blunka
12. dec 2023

Virus nechytí už je tam imunita na nejaku dobu vybudovaná. Bacil/bakteriu môže dostať hneď aj deň po dobratí antibiotik späť.