Môže sa dávať Infacol súčasne so Sab simplex?

shehzade_91
23. feb 2012

Ahojte mamicky mam 11tyzdnoveho syna a ked sme boli v nemocnici tak jedna sestricka dala malemu na cumlik trosicki infacolu lebo strasne plakal on sa hned ukludnil no lenze teraz to malemu robim dost casto ked place a neviem.ci si na to nenavykol a pediatricka nam naordinovala do kazdej davky sab simplex 10kvapiek bojim sa aby to malemu neuskodilo ked davam oboje..dakujem za radu..🙂

katy1979
23. feb 2012

neobsahuje to nahodou tu istu ucinnu latku? Ak ano davala by som mu len jedno. uskodit asi neuskodi ale zasa nic netreba prehanat.

anicka1981
23. feb 2012

namiesto toho pomarancoveho infaccolu mu mozes rovno cumlik do praskoveho cukru dat, to je to iste... spolu by sa urcite podavat nemalo, a nam na koliky pomohli bio gaja probiotika a nie umeliny, akymi su uz spominane kvapky, drzim palceky,,,, a babetko by nemalo poznat ani cukor ani sol tak dlho ako sa len da.... 😉

beruska.zuzanka
23. feb 2012

tieto kvapky by sa na cumlík dávať určite nemali, tak ako nič iné, pretože áno, môže si na to zvyknúť, ani nie tak na účinnú látku, pretože tá nie je návyková, ale na tú chuť a bude to vyžadovať, čo je normálne
takže ak má synček problémy s bruškom, dávkovala by som kvapky bežne, podľa návodu, pred papaním, počas, alebo po, už si nepamätám, ako to bolo 😅

btw my sme mali najlepší výsledok s prírodnými kvapkami baby calm, obsahujú iba rastlinné oleje, riedia sa prevarenou dojčenskou vodou a fakt super zaberali, lepšie ako tie umelé žbrndy a vyskúšali sme fakt všetky 😉
tak veľa zdaru 🙂

inffinity
23. feb 2012

já jsem malé ten pomerančový nesmysl nedávala, je to zbytečně sladké a nemyslím že učinné a saab simplex nám moc nezabral zkus probiotika jako ti radí anicka1981 to bude určo lepší 😉

gazovicka
24. feb 2012

nie, to iste som sa ja pytala doktorky... mojmu teda infacol nezaberal, zabral az Sab simplex....

edie63
24. feb 2012

Ak sa nemylim, infacol aj sab simplex maju rovnake ucinne latky, je zbytocne ich davat naraz.

dadda02
24. feb 2012

Obe lieciva maju rovanku ucinnu latku. POkial viem, Infacol je bez cukru a pridavnych sladidiel, ci farbiv. Tiez berieme kvapky proti naduvaniu, takze som sa na to pytala aj lekarky aj v lekarni. Obsahuju simetikon, co nie je navykova latka. AKo Ti uz pisali, zvyknut si skor moze na tu chut. Pridavaj to normalne do mliecka alebo na lyzicke pred alebo po papani.
Rozdiel je v tom, ze kazde tie kvapky maju trosicku inu koncentraciu - napr. Sab Simplex sa dava po 15 kvapiek, Infacol - jedna kvapka z kvapkadla, Espumisan - 30 kvapiek. Takze si pozri obsah balenia, pocet davok a zrejem sa rozhodnes podla ceny. Nam to vyslo tak, ze financne je najlacnejsi Infacol. Zabera pekne, zatial davame po kazdom krmeni. Na cumlik to na upokojenie nedavaj. Je to urcene proti naduvaniu, nie na upokojovanie.