Môže mať súvis zvýšená chorobnosť dieťaťa s tým, že má alergiu?

1mina
23. feb 2023

Teraz ma to nejako napadlo že odkedy v novembri dcere vysadila alergologicka lieky ze skusime bez nich sa tocime v kruhu chorob. Od tej doby mala ak neratam bezne skolkarske sople a kasle ktore sme liecili doma - obojstranny zapal stredneho ucha, hemofila v hrdle a hnisavu anginu, mononukleozu a teraz ma zas sarlachovu anginu. Uz som z toho nestastna uz len trpnem ked sa vyzdravie co zas pride, ratala som s chorobami samozrejme ale skor som si predstavovala take obycajne kasle a sople. Neviem ci je to teda len tim Ze je prvy rok v skolke a musi si tim prejst, uz ma od dr teraz bronchovaxom kuru uz posledny mesiac, ano snazime sa stravovat zdravo, jest vela ovocia toho ona zje fakt vela a vsetko. Na orl doktorka spomenula ze ma velke krcne mandle ale ze to moze byt aj alergiou. Tak ma napadlo nemoze to mat suvis ze sa to spustilo ako lavina po vysadeni liekov na alergiu ? ci je to len nahoda ? na kontrolu ideme v marci na alergologiu a to mi predtym hovorila ze ju asi uz aj vyradi ked nema problemy a nebyva chora 🙈

tenerifka
23. feb 2023

Admin, prosim oprav nadpis, kole to oci

ema22270
23. feb 2023

Kludne to moze byt aj tou kurou bronchovaxom, nam ich predpisala alergologicka ale ani ich nebral ako som si precitala recenzie na ten liek, ze potom byvaju deti este viac chore.
Nas je alergik aj na potraviny aj na pele a travy... berie aj Aerius 5ml kazdy den, ma 5.5roka, cize dost vysoku davku.
Chory byva, ale uz sa to lepsi tiez mal aj 2x nabeh na zapal stredneho ucha a potom casto mava kasel.
Ale atb bral 2x zatial za v 2.5 roku a v 5 roku.