Môže mať štvormesačné dieťa alergiu na slnko?

natalia215
3. jún 2017

Prosim Vas, moze toto byt aler.na slnko? Malinka ma 4,5 mes. Dnes ako je teplejsie, sa jej vyhodili na rukach a trosku i nohach taketo flaky- pupaciky.mala oblevene body s kratkym rukavom.dakujem

seagul
3. jún 2017

Vyzera to velmi podobne ako moja alergia na slnko, mne sa este v strede tych flakov spravia vodove "pupaky". Ma to len tam kde nemala oblecenie? Bola aj natreta?

squirrels
3. jún 2017

@natalia215 Len podľa tejto fotky - áno, môže. Keď som mala slnečnú dermatózu ja, vyzeralo to presne tak isto, len s hustejším výsevom. Treba detičky poriadne natierať kvalitným prípravkom.
@seagul Ja som mala aj pod oblečením...

seagul
3. jún 2017

@squirrels fu, tak to mas horsie nez ja, u mna to tricko alebo kvalitny krem 50+ zachrani 🙂 ale tak ja zas chodim na priame slnko dost malo

natalia215
autor
3. jún 2017

Fuuu :( , mala to len tam kde nemala oblecenie.Je mozne ze ked bude starsia jej to zmizne? Alebo nie? Nebola natreta...ale iden hned pozriet vhodny krem pre deti. Takze ak to ma alergiu na slnko, ked bude vacsia kupaliska atd.su pase...co Vam na to pomaha? Dakujem

sense
3. jún 2017

@natalia215 nie som si ista ci vobec opal.kremy su vhodne pre deti do polroka, v kazdom pripade mali by mat oblecene vzdusne oblecnie a byt v tieni ziadne priame slnko, ak ma alergiu na slnko , (mam ju aj ja), tak by si sa mala vyhybat priamemu slnku a pouzivat blokatory slnec. lucov, opalovacie kremy plus 50 proti alergii, napr. la roche posay ma take kremy...a ked sa mi uz vyhodi hlavne pri prvom silnejsou slnku u mna zaberie len fenistil al. tabletky na alergiu ...co pir tak malom dietati len pod dohladom lekara aplikovat...

squirrels
3. jún 2017

@natalia215 Nemusí to nutne znamenať, že sa nikam nedostane. Len treba dbať na zvýšenú ochranu plus to klasické - vyhýbať sa pobytu na priamom slnku, nechodiť von medzi 11:00-15:00, kedy je žiarenie najagresívnejšie. Keď pôjdete k jazeru/moru, pomáha nechať si aj priamo vo vode oblečené obyčajné tenké bavlnené biele tričko (na plavkách); vo vode totiž človek menej vníma nebezpečenstvo spálenia, no pritom vodná hladina priťahuje slnečné lúče silnejšie.
Prevencia je základ (pre mňa overený Daylong 50+), ak ste vonku celý deň, treba natierať pravidelne každých pár hodín (platí aj pri kúpaní - tieto prípravky sú vodeodolné, ale zasa nie zázračné, časom sa zmývajú), no keď sa napriek tomu objaví alergia, treba sa pár dní slnku vyhýbať, pomáha Dithiaden a natierať postihnuté miesta tekutým púdrom - no pozor, pri takom bábätku všetko toto konzultovať s lekárom, lekárnikom, to ja nie som, vravím len zo skúsenosti, čo sa robí pri starších deťoch a dospelých. Ak je to horšie, tak pohotovosť - mňa tam raz aj napichali kortikoidmi (Hydrocortisone, Prednisone), ale to som už bola dospelá.
Na záver povzbudenie: ako malé dieťa som mala slnečnú alergiu, potom to zmizlo a odvtedy som sa takto škaredo vyhádzala len raz (v dospelosti) - ale to bola moja nerozumnosť, podcenila som nadmorskú výšku a nenatrela sa vôbec 😒

sisaka
3. jún 2017

@natalia215 tak ako píše @sense, byt v tieni a nevystavovať priamemu slnku, opaľovacie krémy nie sú vhodne pre deti do 6 mesiacov, to by som radšej nenatierala, ani tie detské a po 6 mesiacoch tiež opatrne a používať prípravky pre deti s minerálnymi filtrami, poludnajsiemu slnku sa treba úplne vyhýbať

squirrels
3. jún 2017

@sisaka
@sense

Nechcem robiť reklamu, len pomôcť @natalia215 - napr. pri EQUILIBRIA BABY SPF 50+ SUN CREAM udávajú, že je vhodný pre bábätká od narodenia... moja (5 m.) má extrémne suchú pokožku so sklonom k atopii, týmto ju natieram (keď ideme von) a mám dojem, že jej to pomáha aj na tú suchú kožu.

natalia215
autor
3. jún 2017

Dakujem Vam vsetkym za rady.urcite to budem kde konzultovat s lekarom.odkedy je teplo toto je prvykrat co sa jrj to objavilo.este raz dakujem!!!