Môže mať 4 mesačný teploty z očkovanie spred 4 dní?

cistko
13. mar 2011

Moze to este spolu suvisiet???? V stredu sme boli na ockovani, pri pichani plakal a potom doma bol trosku umrncani ked som mu davala obklad na nozicku ale inak ziaden problem ani reakcia. Az dnes rano o piatej sa prebudil a horuci, teplota 38,1 tak som mu dala nurofen. Teplota klesla mal po hodinke 37,3 ale teraz sa prebral s placom a uz 37,6. Je velmi umrncany, a posobi dojmom ako keby ho nieco bolelo. Mrnci mrcni a potom sa srdcervuco rozplace. Sopliky ma podla mna len z placu,kaslat nekasle, uska tiez sledujem ale nemam pocit zeby boleli. Hrozne slinta uz vyse tyzdna. Pred troma tyzdnami dobral svoje prve atb,nakazil sa od starsieho syna najprv sopliky neskor kasel zacalo mu to stekat na priedusky tak lekar nasadil atb. Ale teploty nemal. Dobrali sme ich a odvtedy ok. Akurat hnackoval, ked som sa na to pytala lekara, tak vraj to moze byt z atb ze sme mali davat probiotika co som nevedela. Potom hnackovanie trosku ustupilo. Ale stolica ostala stale poriedsia ale nie taka casta ako predtym. No on ju mal prakticky taku od narodenia...No a teraz neviem ci nieco moze na neho zase liezt:/:/:/alebo je to reakcia na ockovanie ale nepocula som o tom, aby prisla po styroch dnoch alebo to mozu byt zubky, na to sa mi vsak zda byt priskoro....nemali ste niektora podobny problem?Dakujem za kazdu radu...

simi251
13. mar 2011

Myslim, ze teoreticky je mozne ze je to reakcia, aspon tak mi povedali v lekarni, ked som sa bola dat ockovat ja. Ale ak si chces byt ista a chces poznat nazor lekara, napis na stranku www.sprievodcaockovanim.sk. Oni tam odpovedaju dost rychlo. Myslim ze do 2 dni som mala odpoved.

simi251
13. mar 2011

Kazdopadne nemas asi co ine urobit, len teplotu znizovat a cakat ako dlho bude trvat a popripade sledovat ine priznaky. Ak nieco zbadas, bez k lekarovi. Aspon to by som spravila ja. . A este nieco. Davala by som babatku radsej paracetamol, nie nurofen. Az ked paracetamol (paralen) nezaberie, davala by som nurofen. Drzim palce. a myslim, ze u takeho maleho babatka je lepsie ist 2 krat k lekarovi zbytocne ako 1 krat neskoro.

sjuzocka
13. mar 2011

Ahoj, urcite je to ockovanim, reakcia na ockovanie moze prist aj o dost neskorsie po ockovani. Jeho telicko bojuje s tym svinstvom co mu vstrekli do nozicky. Mozno nabuduceby som dlhsiecakala kedze bral atb relativne nedavno. Aj ked ja osobne som celkovo proti ockovaniu. Vakciny obsahuju vela nebezpecnych latok ktore v obehovom systeme tak malych deti nemaju co hladat

cistko
autor
13. mar 2011

@simi251 dakujem za radu a preco paracetamol-paralen?
Pri prvom syncekovi sme uzivali nurofen tak s tym mam skusenost s inym nie....ano k lekarovi pojdeme urcite zajtra pre pokoj duse, dnes som davala prispevok koli "pocitu"? Resp. rozhodovaniu ci utekat na pohotovost alebo vyckat do zajtra...
@sjuzocka tak hadam je to ockovanie, a nie nejaky bacil co na neho lezie, aj tak som zhrozena ze taky malinky a uz bral atb....

simi251
13. mar 2011

@cistko Paracetamol je setrnejsi k organizmu. To plati aj pre dospelych. Obidva lieky su na bolest a na horucku. Akurat ze nurofen alebo aj ibalgin su aj proti zapalu. A este jedna vec...napriklad ked je horucka z kiahni, vtedy nesmies dat nurofen. To mi povedala jedna detska lekarka.

cistko
autor
14. mar 2011

@simi251 tak hadam si to zapamatam🙂 😅
nam horucka klesla uplne, vecer o osmej mal este 38,1 dala som zase nurofen, lebo ine som nemala a celu noc krasne spinkal,budil sa len na kojenie,rano vysmiaty po teplote ani naznak....tak som zvedava ci este vybehne ak nie tak lekarovi dnes len zavolam ci sa vobec mame prist ukazat ci nie.... 😕

cistko
autor
14. mar 2011

tak manzel volal lekarovi, vraj je minimalne pravdepodobne ze by to bola reakcia na ockovanie, od stredy do nedele to je mizive percento....skor by to pripisal viroze alebo zubkom, ale ked klesla teplota tak ho mame sledovat ak nahodou zase vybehne resp. ak zbadame ine priznaky tak sa mame prist ukazat....tak som zvedava, och joj 😕

ela2710
14. mar 2011

@cistko pisala som ti IP, som si hned myslela, ze nepojde o reakciu, my sme na tom boli podobne, maly mal virozu a kedze som si tiez myslela, ze je to z ockovania, a sla som az po dvoch dnoch k lekarke, tak zistili, ze ma anginu...

cistko
autor
14. mar 2011

@ela2710 hej teraz som nasla, nevsimla som si skor....och joj ale to bude naozaj na porazenie, ak to bude zase nejaka viroza...ved nedavno dobral atb a to bude mat len styri mesiace.....a vraj kojene deti maju lepsiu imunitu a su chranene materskym mlieckom a ....joj prvy syncek bol kojeny len mesiac a atb bral len tri krat a to ma tri a pol roka a tu toto skrvna je plno kojene a aha lepi sa na neho vsetko:/

ela2710
14. mar 2011

@cistko no moj je na UM, ale tiez uz mal dvakrat atb ☹ no kamoska koji a aj jej babo ako dvojmesacne uz bralo atb

cistko
autor
14. mar 2011

@ela2710 joj take malinke a musia sa trapit s tymi pliagami 😖

cistko
autor
14. mar 2011

ozaj a teraz tak rozmyslam, je normalne ked kaka denne aj 4 krat? Stolica je pomarancova a riedka? Stale ako ked bol babatko, niekedy redsia niekedy hustejsia no povacsine vodnata.....?
Ci mam tuto otazku polozit to inej temy?