Môže mať 10-ročná už menštruáciu?

25. júl 2022

Ahojte ja vážne potrebujem poradiť ...dcéra bude mať 10 rokov .... Dnes cca hodinu do zadu išla na veľkú na wc ... Na to kričí na mňa .... Prídem na wc a v záchode veľa krvy utrela sa zo zadu a krv ...ja celá v strese že ideme na pohotovosť ale potom rozmýšľam však keby ma niečo s trávením alebo s konecnikom alebo s crevami tak by mala bolesti a hlavne pri takom krvácaní ...zachovala som kľud poslala som ju do sprchy a dala som jej intimku (ohľadom menštruácie mala samozrejme už dávno všetko vysvetlené ) ...po cca hodine išla na wc a na intimke také ako spinenie ... Tak som jej dala vložku no od vtedy nič ...ja som ale stále na nervy či to bolo ono ...napíšte svoj názor

ildiko36
25. júl 2022

Ano môže mať kludne menštruaciu, a na zaciatku nemusi to mať pravidelne krvacanie, ja som mala 11ked som to dostala..

autor
25. júl 2022

@ildiko36 áno áno viem že už dnešné dievčatá môžu mať na v 8 rokoch .... Čiže sme sa na to pripravovali dlho... Len asi budem kludnejsia keď sa mi potvrdi že ide o menštruáciu .... Čiže keď uvidím na vlozke krv tak to bude ok .... Môže byť že z nej vyšlo veľa krvy naraz a už viac nebude ? Ja si už toto moje obdobie nepamätám veľmi že ako to bolo ...ale vie že začiatky sú všelijaké .... Keby aspoň viem zistiť či išlo o menštruácnu krv

vanda323
25. júl 2022

Ahoj ja dom dostala periodu ako 9 ročná vo vani.....pri kúpaní.....a tiež veľa krvi naraz a potom už nič len bolestí brucha

ildiko36
25. júl 2022

Nemusi mať teraz intenzívne krvacanie, mozno teraz na prvy krat to bolo tolko a par mes zase nic nebude mat, nerob z toho ťažku hlavu.
Keby to bolo krvacanie z gitu, krv by bolo v stolici..Bud jasno cervena krv alebo čierna ktora sa vola melena.da sa kupit aj test na okultne krvacanie zo stolice, ale ja som si 100%ista že to bude menstruacia

simiis
25. júl 2022

Ja som dostala MS ako 11 ročná, chvíľku veľa krvi a potom som ju mala slabunkú, len také špinenie cca 3 dni, ďalšiu som dostala za 5 mesiacov a od vtedy chodí ako hodinky, rovnako bola natom i sestra 🙂

lalenka33
25. júl 2022

Pri krvácaní z konečníka nemusia byť vždy bolesti. Niekedy môže byť práve to krvácanie 1.znakom, že niečo nieje OK. Hemeroid, polyp, intolerancia, stres. Nemusia vôbec bolieť. Určite treba sledovať, ako sa to ďalej bude vyvíjať. Keď bolo na intimke špinenie, tak to môže byť začínajúca MS, môže, ale nemusí. Je to 50:50, ale keď bolo v mise veľa krvy, tak treba situáciu sledovať.

dominika211
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pininka1
26. júl 2022

Aj neter takto dostala, ale malo to taku dlhsiu pripravnu fazu, len spinenie par mesiacov, ale brusko ju stale silno bolelo. Teraz sa mi ale celkovo zda ze dievcata to dost skoro dostavaju

simsalabim
26. júl 2022

Ano. ja som mala necelych 11, ked som dostala.

luccija
26. júl 2022

Vacsinou to zacina spinenim, ale moze byt.Moja dcera mala spoluziacku co dostala v necelych 10 r.
Zadok ju nestipe?mpzno mala len tvrdu stolicu

autor
26. júl 2022

@luccija však to že zadok nestipe neboli ju ani brucho ...no uvidíme teraz ráno keď vstane ...každopádne som zistila sama na sebe že aj keď som sa na to dosť pripravovala že už to môže dôjsť tak som ani zďaleka pripravená nebola preto že som stála pri nej na wc ako debil a cumela do toho wc že čo to je jak keby neviem čo je to menštruácia

januska12323
26. júl 2022

Obe sa upokojte, chápem, že si bola v šoku keď doteraz nič ale nestresuj už. Ak nemá žiadny iný problém tak to bude ono. Je úplne normálne ak vyjde "liter" naraz aj ak dokopy nič na vložke nie je týždeň. Telo sa s tým musí naučiť robiť.

autor
26. júl 2022

Takže sa nám to zopakovala aj dnes dcéra išla na veľkú a zas krv nie však v takej miere ....ale bola..... Takže to menštruácia nebola .....zajtra ráno letíme k dr .... Som totálne vystrašená čo sa deje pretože jej absolútne nič nieje ani náznak bolesti NICOHO

jjanulienka
26. júl 2022

Držím palce ☘️Bola to svetla alebo tmavá krv?

veverickav
26. júl 2022

Moja mala toto mala a nakoniec jej zistili alergiu na mlieko...nic ju nebolelo... 🤷‍♀️

autor
26. júl 2022

Bolo to ako keď má žena menštruáciu tak 3 deň že proste aj krv v záchode a keď sa utrela tak číra krv na toaletaku

jjanulienka
26. júl 2022

Keď je to čerstvá krv svetla tak to môže byt buď alergia alebo nejaký hemeroid🤷🏽‍♀️
Každopádne držím palce daj vedieť ako ste dopadli ☘️

autor
26. júl 2022

@jjanulienka ale pri hemeroide by mala asi bolesti ....nie ?

vevesh
26. júl 2022

Budem blba, ale vsak to sa da zistit utrenim- utriet extra toaletakom posvu a extra zadok a pride sa na to, z ktoreho otvoru ide krv...
A prajem, aby to dobre dopadlo...

danulicek
26. júl 2022

Autorka, chápem, že strach je veľký, ale možno aspoň pre malé upokojenie - môj syn mal minuly rok krv v stolici, svetlu. Tiež sme mali obrovský strach, možných diagnóz toľko ze až. Napokon mal problém s trávením laktozy a nejaku infekciu, ktorú sme preliecili a klopem - všetko je viac menej už ok. Drzte sa

slnecnica321
27. júl 2022

Pri hemoroide ak je vnútorný bolesti necíti, ja som tak mala, tiez som sla len na wc a zrazu plná misa krvi, tak som myslela, že to mozno zo stolice...ale po case sa hemoroid ukázal, tak som sa nevyhla operácii, držím prsty aby to nebolo nič vážne. Radšej menštruácia..

autor
27. júl 2022

Ťažké problém vyriešený ....ako vyššie pani napísala ....dcérka mala vnútorný hemeroid ktorý tlakom na konečník praskol .... Musíme papať viac ovocia ...piť veľa čistej vody ...a keďže mi dcéra nespapa ovsené vločky tak nasadíme psylium .... Snáď sa to nebude opakovať a bude všetko ok ...každopádne vám ďakujem za podporu a rôzne reakcie a rady 🙏🙏🙏

jjanulienka
28. júl 2022

Tak to je dobrá správa ☺️Aj som si myslela, že to bude hemeroid prešla som si s tým dva krát po pôrode 😬
Aj lanové semiačka sú dobre 😉

zabina27
28. júl 2022

nezjedla by ani maskovane vlocky? napriklad mlete v nejakej kasi, jogurte, kolaci, polievke, alebo aspon vyvar z nich pridat do polievky?