Môže logopedička poslať dieťa na hospitalizáciu?

katkamarosova
25. aug 2011

má niekto skúsenost,ked logopedička pošle dieta na týžden do nemocnice na hospitalizáciu? ideme na Antolskú do Ba.

ajca123
25. aug 2011

Ahoj a vies preco chce logopedicka aby vase dieta islo do nemocnice? Ake ma problemy a kolko ma rockov?

iwuskaaa
25. aug 2011

Náš Dávidko ide mať tri rôčky, len teraz sa mu začal rozväzovať jazyk, tiež chodíme na logopédiu, teda boli sme tam dvakrát, ale ani ma len nenapadlo, že aj logopéd môže poslať dieťatko na hospitalizáciu 😕 .

katkamarosova
autor
25. aug 2011

Ahoj.Jakubko bude mat 12.9 -3 roky...zatial sa mu moc nechce rozprávat,všetkemu rozumie,je šikovný,teraz sa aj naučil bicyklovat s pomoc.kolieskami.

miculienka
25. aug 2011

@katkamarosova - a príčinu neuviedla ? sestra chodí s malým k logo , ale zatiaľ ich do nemocnice neposlala, len im navrhla zájsť ku krčnému aby sa mu kukol na uzdičku pod jazykom , aj boli , mal ju prirastenú a to mu urobili na mieste za pár minút a nemusel byť v nemocnici vôbec , predtým ich posielala len detská doktorka na vyšetrenia ohľadom toho , že nerozprával , po prestrihnutí uzdičky sa pekne rozhovoril , stále chodí na logo , má 4 rôčky , v 3 veru ešte nehovoril skoro nič , len hmkal ale inak je veľmi šikovný a aj bol , vždy všetkému rozumel , teraz už pekne napreduje , no a neviem , či logopéd môže posielať na hospitalizáciu do nemocnice , je to divné , myslím si , že by mohla akurát len odporučiť , že čo robiť a jej úlohou je rozvičovať jazýček a reč , švagrinú mám logopédku ale v čr , mala by dôjsť cez víkend k nám , tak sa jej opýtam ak chceš 🙂

katkamarosova
autor
25. aug 2011

príčinu presne neviem...len to aby sa mu viac asi venovali,ukázali mi ako sa s ním učit.... u krčneho sme neboli,len u psychologičky-vše o.k,logopedička je snád skušená,je to primárka 😉
ak sa mi opýataš švagrinej budem rada 🙂

magimary
25. aug 2011

@katkamarosova a na aké oddelenie?

katkamarosova
autor
25. aug 2011

juj,to keby som vedela,mám sa hlásit v amb., kde mi dali termín...to sa tak všetko rýchlo zvrtlo primárka zavolala,setrička objednala....

miculienka
26. aug 2011

@katkamarosova - dnes má prísť , tak sa jej opýtam , ale teda keď je logopédka s doktorátom , tak určite môže poslať , zrejme aj kvôli podrobnejšiemu sledovaniu stavu a ako aj píšeš , poradia viac a zrejme chcú určiť presnú diagnózu - väčšinou to bývajú dysfázie , dyslálie , no a jazýček môžeš odkontrolovať aj doma , zahrajte sa na vyplazovanie jazyka , do všetkých strán - to len ako hra - ale podstatné je skúsiť si olíznuť špičku nosa , ak ti nedá jazyk hore - že mu to nejde , tak je viac než pravdepodobné , že má uzdičku prirastenú , lebo tá nepustí jazýček hore 😉

katkamarosova
autor
26. aug 2011

zabudla som napísat,možno aj podstatnú vec,že aj jeho tatino mal v detsve problém s rozprávaním...tiež chodil k logopedovi v Č.R, a jeho pani logopedka nám "dohodila" túto pani primárku.
Či to aj nesúvisí aj to že ja na neho po slovensky-záhorácky a tata po česky 😒

miculienka
26. aug 2011

@katkamarosova - veľa robí aj dvojjazyčnosť a aj dedičnosť
pýtala som sa švagrinej - tak klinický logopéd vás môže poslať , mali by vám tam urobiť všetky potrebné vyšetrenia , aj to krčné , ušká mu vyšetria a všetko čo sa v takýchto prípadoch vyšetruje aby určili presnejšiu diagnózu a mohli vám dať presný postup ako to riešiť , len sa čudovala , že vás posiela už v 3 rokoch , podľa nej je to skoro , ona také malé deti ešte neposiela , lebo takýchto prípadov je stráááááášne veľa a zvykne to byť fakt väčšinou len oneskorený rečový vývin , ale riešiť to treba určite , čím skôr, tým lepšie , neboj , určite sa rozkecá , len potrebuje čas , možno nemá o čom kecať 😀 😉 držím palce

katkamarosova
autor
26. aug 2011

dakujem Ti velmi pekne za informácie,však uvidíme ako to bude...len mám strach ako to zvládne mladší syn,je namna dost viazaný ☹

ajca123
26. aug 2011

Ahoj a ty si z Ba ? Lebo ja mam moc dobru logopedičku a my sa ucime pismenko R... Ked chces mozem ti dat na nu cislo je vazne moc dobra a je to vazne profesionalka... Moj syn prvu logopedičku zo skolky ignoroval a tato vie ako na mojho syna 🙂

miculienka
26. aug 2011

@katkamarosova - viem si predstaviť , mám podobne veľkú dcérku 14 mesiacov a 3 týždne ak dobre počítam , práve máme strašne maminkovské obdobie , stále na mne visí , a nemôže ísť s väčším do nemocky tatík ? alebo niekto iný - babka napríklad ?

maca793
27. aug 2011

to som ešte nepočula že by logopéd posielal dieťa do nemocnice. nie je to z jeho strany postavené na hlavu?

miculienka
27. aug 2011

@maca793 - bežný logopéd len odporúča , čo by mohol rodič s dieťaťom urobiť , toto je logopéd dr . klinický a má na to asi dôvod , asi tam majú v nemocnici spolupracujúce oddelenie a v krátkom čase vyšetria všetko potrebné , možno už má aj podozrenie o čo ide , len to potrebuje mať overené vyšetreniami , ale inak toto nebýva veľmi bežné

katkamarosova
autor
28. aug 2011

už mám aj strach čo mu tam zistia,snád nič važne ako píšete..on je velmi šikovné dieta,len moc nerozpráva

katkamarosova
autor
28. aug 2011

@iwuskaaa ahoj,pozeram že už máte 3 ročky...čo Vám povedala logopedička,malý tam vydrží,?,nám psychologička povedala rečovo je 15-18 mes. dieta
mám strach ako vydrží mladší bezo mna,ked nebudeme doma,je na mna dost viazaný,skusíme tam každy den dochádzat,ked sa bude dat ☹

iwuskaaa
29. aug 2011

@katkamarosova nám povedala, že má oneskorený vývin reči. Vydrží s ňou, je zlatý, pekne spolupracuje, ona je veľmi chváli, že je šikovný. Nás sa pýtala detaily, od pôrodu asi všetko...môže to mať viac príčin, veď uvidíš, čo ti povedia.
Dávidko sa pekne teraz rozrečnil, aj keď nie je mu ešte všetko pekne rozumieť, ale ja mu verím a musíš veriť aj ty, veď je to Tvoje dieťa a je predsa šikovné 😉 .
Držím palce 🙂

kilian
29. aug 2011

ahojte kocky.ja mam 4 deti a zatial som so vsetkymi okrem posledneho musela chodit k logopedicke!!pri mojich prvych dvoch dievcatach mi detska lekarka vzdy vravela,ze este maju cas rozpravat,lebo vyrastaju s viacerymi recami.a to mali uz cez 3 roky.nakoniec to dopadlo tak,ze s najstarsou(to ma uz 9 rokov) este stale chodim logopedicke!!!dokonca jej znamka na vysvedceni bola o stupen horsia,len kvoli dvom pismenkam,ktore ona inac pocuje aj povie.pred rokom sa prislo nato,ze ma na jednej strane krivy chrup,co zvonka nieje vidiet.a pravdepodobne je to aj jej chyba.
moja druha dcera mala 5 rokov a este nerozpravala!!uz nas aj po psychologickach posielali.zase len odovodnenie viacere reci!!!medzicasom sa to u nej uz upravilo a je ,,vyliecena,,.
pri mojom tretom synovi _ma 3 roky,chodim uz rok k logopedicke.tentokrat sa nenecham odbit a zacinam skoro.rozprava len malo a väcsinou nezrozumitelne.vsetky testy su v poriadku-je zdravy ,zivy.

miculienka
30. aug 2011

@iwuskaaa - áno , oni zisťujú všetko od narodenia , prípadne aj ochorenia matky počas tehu alebo pred , všetko môže mať vplyv , napr. borelióza u mamičky , silná novorodenecká žltačka , no a nejaké zlé stopy môžu urobiť aj očkovania 😖 , nás práve čaká MMR , tak už teraz mám z toho bobky ☹

miculienka
30. aug 2011

@kilian - hm, že " super " prístup 😠 , človek na to nemá ani slov

katkamarosova
autor
30. aug 2011

presne tak cela anamnéza...ja som mala prvé tehotenstvo,docela v pohode aj porod,len som mala vysoky tlak,brala som Dopegyt ☹ Malý mal len slabú žltačku-nedostával lampu
čo je to MMR? magnetická rezonancia či jak? čo Vám budú robit? držím na dialku palce!!!

miculienka
30. aug 2011

@katkamarosova - to je očkovanie - mumps , rubeola , osýpky - má takú skratku MMR , je údajne najhoršie znášané a môže vraj zanechať stopu aj na rečovom vývine , tak ten tvoj už mal a menší neviem , u nás to robia po 15 mesiaci , boli ste už ? my ideme asi o 2 týždne

katkamarosova
autor
30. aug 2011

to som ani nevedela,že to má skratku takú 🙂 moji chalani to už majú...to sa človek nedozvie aké to má možné následky ☹

miculienka
30. aug 2011

@katkamarosova - niekedy lepšie nevedieť , človek je kľudnejší 😉

katkamarosova
autor
30. aug 2011

to maš pravdu!