Môže ísť trojmesačné dieťa von s tečúcim okom?

hanaxxx
2. dec 2021

AHojte, malemu vcera zacalo tiect oko, k veceru tam mal uz aj nieco zlte, teraz mu zlte netecie ale priehladna tekutina sa mu tam vytvara stale, moze ist s takym okom von na prechadzku?dakujem. resp ak mate nejake rady ako sa o to starat okrem masaze a utierania navlhcenym vatovym tamponom

mima172
2. dec 2021

@hanaxxx Moja malá s tým mala problémy tiež, skončilo to preplachom, keď mala rok. Liečili sme masážou slznych kanálikov, vytierali prevarenou vodou na textilnom tampóne. Potom jej to prešlo do zápalov spojiviek a nakoniec ten spomínaný preplach. Nebolo to nič príjemné, no jedine co ľutujem je, že sme to neriešili skôr.
No k tomu pobytu vonku - také malé dieťa je poriadne skryté v kočíku, čiže do očka nenafúka

danielahamar
2. dec 2021

Môže ísť o slzné kanáliky, nemusí mať zápal, aj ked už žlté znamená zápal. Von ok, len aby nenafúkalo a hlavne si umývať ruky a nech ho žiadne dieťa nechytá, ak by to bol zápal

stanulienkat
2. dec 2021

Ty si nemala ísť na prechádzku, ty si mala ísť s ním k lekárovi.

mima172
2. dec 2021

@hanaxxx neodoslalo mi cely príspevok - malo tam byt, že keďže do očka nenafúka, tak kľudne môžete ísť von.

ibrunova
2. dec 2021

je to hnis, ktorý treba liečiť.

ajsha123
2. dec 2021

Keď je hnis v oku, treba to preliečit, nielen utierat prevarenou vodou a tamponom. Kvapka dve do každého oka Ocuflash. To môžu aj malé deti. A ci ist von? Ak je dieťa kryté a nenafuka mu do očí, tak áno. Ale trojmesačné asi bude spať, že?

nikpa
2. dec 2021

@hanaxxx žltý a zelený výtok z očí...treba ísť k očnému, nie na prechádzku...

gabikaa96
2. dec 2021

@hanaxxx moja v nemocnici dostala od prievanu zápaľ očka, tiež jej tiekla žltá tekutina,dostala antibioticke kvapky do očí.

agnes28
2. dec 2021

@hanaxxx na prechádzku môže ísť, ale poriesila by som to aj s pediatrom

luciador
2. dec 2021

@hanaxxx Poradím ti. Aj moja malá mala také očko. Jediné čo pomohlo je, že vždy keď kojiš,(ak kojíš),tak mu striekni do toho očka zopár kvapiek mliecka. Na druhý deň bolo po probléme,očko krásne čisté. A potom sa to už nezopakovalo.

vanda323
2. dec 2021

@hanaxxx No ja by som von nešla. K doktorovi by som šla

lilly2303
2. dec 2021

@hanaxxx my sme mali tiež takýto problém s očkom a nám na to doktorka predpísala Pamicon kvapky a že ak to nezaberie tak na očné lebo že to budú upchate slzne kanáliky

janinah
2. dec 2021

Treba začať masážou oka.oko umyť prevarenou vychladenú vodou.potom kvapnit ocuflash kvapky a urobiť masáž.najdes na YouTube.ak toto nebude pomáhať tak pamycon kvapky od dr..a stále masáž aspoň 3 x denne..ak ani toto nepomôže.tak preplach slznych ciest na detskéj očnej amb...vonku s takým očkom môžete.ak je v kočíku a chránené od vetra.

petamich
2. dec 2021

@hanaxxx skus OcuFlesh - neviem ako sa to pise (to zlte uz nie je dobre znamenie) a ja som s malym chodila von, len pozor na vietor a ofuknutie