Môže ísť bábo, ktoré berie antibiotiká v zime von?

zuzub
1. jan 2011

Ahojte, chcem sa spýtať či ste s bábätkami chosdili/chodíte v zime von ked berú ATB.malý je chorý, ale nemá už vysoké teploty a ra´da by som s ním už išla vonku len neviem či je to vhodné.ďakujem.

veronika81
1. jan 2011

ak už nemá horúčky, nie je na pohľad chorý, malátny, unavený a ATB už iba takpovediac "doberá", tak podľa mňa prechádzka vám neuškodí. Do veľkých mrazov by som určite nešla, ale čerstvý vzduch mu urobí dobre. A hlavne žiadne namáhavé behanie..aha pozerám, že má ani nie 8 mesiacov, tak krátka prechádzka v kočíku je podľa mňa ok 🙂 A teplučko obliecť, ale to je určite samozrejmosť 😉

pink_lady
1. jan 2011

nema "vysoke" teploty - t.j. zvysene este ma? pokial je chory a berie aj ATB este by som to s nim radsej doma vdrzala...

michaela2410
1. jan 2011

kym su antibiotika, ani by ma nenapadlo ist von...a zvlast v takomto pocasi... 😒 ...jedina, ak ich uz dobera...

nadzieja
1. jan 2011

urcite radsej doma vydrzat, my nechodime, ked sme chori nikam...........

denuschka7
1. jan 2011

Ahojte, my sme tiez teraz chore a berieme antibiotika. Pytali sme sa nasej lekarky a ona povedala ze pokial nemame teplotu, tak mozeme ist nachvilku von. Ale kazda lekarka moze povedat nieco ine. Ja osobne si tiez myslim, ze ked babatko poriadne oblecies a nema teplotu, na nejaku pol hodinu sa da ist von. Nech sa nadycha cerstveho vzduchu 🙂 prajeme skore uzdravenie 🙂

babatko88
1. jan 2011

ahoj, aj my sme boli teraz chorý, práve sme ATB dobrali, ale boli sme vonku, asi 3x asi na pol hodku, len nech sa nadýcha čerstvého vzduchu, ale ak má horúčku, tak určite NIE, nemusí mu to urobiť dobre, skôr uškodiť... obleč ho viac ako inokedy a dávaj pozor, aby mu nefúkalo do tváričky, inak v pohode 🙂 skoré uzdravenie prajeme

ela2710
1. jan 2011

@zuzub, nas maly bral antibiotika tyzden, ale tiez ma ani nenapadlo chodit s nim von, teraz su velke mrazy, minusove teploty...sice mi mame len skoro trojmesacne mimco, no ani so sedem mesacnym by som sa neponahlala..kazda choroba sa ma doma vylezat v teplucku, my ho teplucko oblecieme a na chvilu otvorime okno, nech ma cerstvy vzduch, ale von by som nesla, hlavne kvoli tej zime a vetru. Nas dobral antibiotika minuly pondelok a to uz presiel skoro tyzden, ale boli sme s nim vonku len vcera a aj to len na pol hodinku, do obchodu a naspat

janinah
1. jan 2011

tie malé prechádzky s dieťaťom ,ktoré je bez horúčky,môžu platiť pre vúčšie deti,určite nie pre 7mes.,vydržte doma,vetraj izby

ani3012
1. jan 2011

Paťko mal 2,5 roka a pani doktorka ma sprdla,lebo som sa s ním išla prejsť-bol bez teploty už ani nekašlal ,ATB doberal,bolo to na jar, krásnych 20°C 😒
Pokiaľ by nebolo nutné tak by som neišla-to nejdem ani teraz,keď je malá len usoplená

brisilda
1. jan 2011

zuzub je to na tebe ci pojdes s dietatom von 😉 ja s malym chodim von pravidelne ci chcem alebo nechcem ci sme alebo nesme chorucky kedze mam skolopovinne dieta a a do skoly ho musim odviest 😀 ale chodime autom cize drobca mam von max. 5 minut rano v mraze /nastup a vystup s auta/ a poobede to iste, no ked nam nic neni tak sa ideme do skoly peso prejst 😉 ale to plati len poobede 🙂 cize je vela mamiciek ktore aj s choruckym babom musia von 😔ved ked je nababusene a do tvaricky mu nefuka zimny vzduch je to oki ale to len ak si to situacia vyzaduje ! len tak z rozmaru by som s choruckym dietatom von nesla :( hlavne ked je este male
so starsim chodim von len ak nema teplotu minule nas dokina poslala do skoly aj s ATB ale az po 3 dnoch

veronikapp
1. jan 2011

mne bolo povedané a dodržiavam to, že- ,,čerstvý vzduch ešte nikomu neublížil,,. A keď mala staršia dcéra v 7. mesiacoch zápal pľúc (už bez teploty), mali sme prechádzky príkazom. Samozrejme nie v počasí, kedy ani so zdravým dieťaťom nechodíme von - hmla, silný vietor, mrazy pod -10°C...

beruska.zuzanka
1. jan 2011

ono, je to v podstate na Tebe, čo si z týchto odpovedí vyberieš, závisí podľa mňa od konkrétneho dieťatka 😉 naša brala atb v 10m, mala angínu, keď už doberala, asi posledné 3 dni von sme na chvíľku boli, ale to bolo v októbri a vtedy boli pekné slnečné dni, škoda nevyužiť, teraz je hnusne a niekedy ani so zdravou nejdem, čo tam fučí, sneží, mrzne...

livka299
1. jan 2011

Mne sa nechce chodiť v takom počasí von aj teraz keď sú zdraví 😀