Môže ísť 1,5 ročné dieťa na alergologické vyšetrenie ?

martinasz13
16. jan 2020

Zdravím, môže ísť 1,5 ročné dieťa na alergologické vyšetrenie?
Ako také vyšetrenie prebieha? Čítala som že u takýchto malých detí sa berie krv a tak sa zisťuje alergia.
Naša detská dr. vravela že tam sa chodí až s 3 ročným dieťaťom že teraz je to zbytočné tam chodiť že nás nikto nevyšetrí.
Ale ja si už neviem dať rady, stále sa mi dcérka z niečoho vyhádže a ja neviem z čoho. Samé fľaky, výsevy naposledy sme museli bežať na pohotovosť nakoľko dcérka dostala alergickú reakciu na antibiotiká a bola celá posiata žihľavkou.
Od narodenia sa trápime s ekzémami beháme od kožnej ku kožnej.
Dcérka pije UM Beba AL 110 Lactose Free nakoľko z ostatných mliek vracala, mala zápchy, bolelo ju brucho.
Predtým sme mali Bebu A.R. nakoľko nám zistili reflux ale aj to mi počase vyvracala a jedine to Free Lactose jej dobre strávilo.

Môj otec (dcérkin dedko) je ťažký astmatik ja som tiež alergička mám sennú nádchu a nábeh na astmu.

Preto vopred ďakujem za reakcie ku mojej diskusii. 🙂

ydnew
16. jan 2020

@martinasz13 boli sme ako 2,1 na alergologii berie sa krv.
Nerobia sa testy na koži tak malým deťom
Tiež sme mali problém , ekzém a iné alergické reakcie
Zistili nám nejaké alergie,ale keďže poisťovňa nepreplatí všetky alergény naraz o pól roka ideme znovu na ďalšie alergény keďže ich je kvantum

pininka1
16. jan 2020

Kožné testy až od dvoch rokov u nás. Dcérke vyšla z krvi histaminova intolerancia, ale sama lekárka povedala že v tomto veku to absolútne nič neznamená, pokiaľ nemá nejaké potiaze iné.

luba41
16. jan 2020

@martinasz13 strava je základ, treba zmenit..to ste mali už dávno..moc sa spoliehaš na lekárov - ked ste vymenili tolkých, skus sama si študovať.. začni tu https://www.modrykonik.sk/zdravie/atopicky-ekzem/
https://www.modrykonik.sk/zdravie/kvasinkova-infekcia-u-deti/

mogaa
16. jan 2020

@martinasz13 je to naozaj skoro...aj pri príkrmoch sa čaká či na nejakú potravinu nebude mať dieťa alergiu a ak sa aj vyhádže napr.na mrkvu, neznamená to že bude stále alergické na mrkvu...určitú dobu sa potom čaká a vyskúša sa zase...neviem aké konkrétne alergie máš na mysli, napr. alergia na ATB sa zistí až keď má dieťa konkrétne ATB na ktoré má alergiu...pokiaľ ide o potravinovú alergiu že sa dieťa vyhádže z konkrétnej potraviny čo je asi problém u tvojho dieťaťa, tak to sa z testov nezistí na akú potravinu - ono to zistíš len postupným vynechávaním a skúšaním...dá sa zistiť histamínová intolerancia, alergia na lepok, na prach, na roztoče, na rôzne pele...ale imunitný systém u tak malého dieťaťa nie je vyzretý, čiže ak mu aj výde nejaká alergia - o pol roka môže byť všetko v poriadku

mimka11111
16. jan 2020

@martinasz13 ahoj,synček bol,keď mal 18 mesiacov...sestrička urobila jeden vpich do rúčky pri prstoch a zobrala krv do niekoľkých skumaviek ....výsledky boli negatívne, alergologicka nás však informovala,že to ešte neznamená,že sa mu v budúcnosti nemôže nejaká alergia objavit, keďže obaja s partnerom sme alergici.....synčekovi zistili atopický ekzém

janickacrazy
16. jan 2020

@martinasz13 treba sa objednať na gastro, tam vám spravia testy z krvi na alergie, ekzém može mať ako reakciu na mlieko, možno ani bezlaktozové nestačí, niektoré deti potrebujú Neocate alebo Nutrilon allergy care

laurika26
17. jan 2020

za mňa, zo skúsenosti prv na imunoalergologickú ambulanciu, tam vedia urobiť komplexné vyšetrenia, a už dávno nie je pravda, že až od 3 rokov, ak je predispozícia dedičná, tak treba ísť skôr, ak sú problémy

lucka_lullu
17. jan 2020

@martinasz13 ahoj, neviem odkiaľ si, ale veľmi by som Ti doporučila MUDr Abaffyovú z ba. Venuje sa potravinovým alergiam a intolerancii. Je to imunoalergolog pre deti a chodia k nej aj s úplne maličkými detičkami.

palomka
30. jan 2020

@martinasz13 ja som s dcérou bola na alergologii už ako s 9m. Mala problémy s UM, keďže som ju nedojcila. Potom sme chodili aj na gastro.

lulik22
30. jan 2020

Tiez sme boli s malou na Alergologii ked mala 1 rok,lebo mala prudku reakciu na nutrilon kasu ked mala 5mesiacov a trapili sme sa s ekzemom od narodenia....museli sme cakat na to kym bude mat rok..ze skor by to nemalo vyznam,ale ked som jej nieco dala ochutnat,vzdy len po troske a mali sme cipok v chladničke keby nieco...lebo ked mala reakciu isla do anafylaxie.. to sme skoncili aj v nemocnici.....na alergo jej brali krv a vysla alergia na mlieko,vajcia,pšenicu,raz,lepok zemiak,nejake konzervanty a este je toho viac..uz sa pomaly ekzem zlepšuje a buduci mesiac ideme na kontrolu,zase budu brat krv...nasadili nam nejaky sirup a predpisali umele mlieko pre alergikov,len este ho moc nechce,lebo od narodenia dojcim a je tazko ju odstavit...

brunko10
20. jan 2022

@lulik22 ako brali dieťatku krv prosím Vás? Ďakujem

lulik22
24. jan 2022

@brunko10 brali jej normálne z lakťovéj jamky, sedela mi na kolenách,ja som ju držala a ešte aj môj manžel..v pohode to zvládla.. samozrejme ze bol.aj plac,ale len chvíľku...výsledky sme mali až do 6 týždňov...