Môže dostať 4. mesačné bábo kiahne?

lenu_lienka
30. júl 2013

Ahojte kočky, potrebujem poradiť. Moja takmer 4.mesačná dcérka bola minulú nedeľu (20.7.) v kontakte s dievčatkom, ktoré v utorok (23.7.) dostalo kiahne. Sestra mi tvrdí, že v dobe keď bolo to dievčatko s mojou dcérkou už mala v sebe "vírus". Neviete mi prosím poradiť či je tam možnosť, že to moja dcérka od nej chytila a aká je inkubačná doba? Ako znášajú kiahne také malé detičky?? Koncom augusta máme 2.očkovanie, mám ho radšej odložiť??
Ďakujem za každú odpoveď.

zuuzika
30. júl 2013

inkubacne doba je max 3 tyzdne od prveho vysevu. infekcne je dieta az do zasusenia vyrazok. ockovanie by sa malo odlozit,aj nam dokina odlozila.az po uplynuti tych 21 dni zaockovala.

kaktusik007
30. júl 2013

ano, tvoja mala bola s nou v dobe, ked bola prenasatelom virusu.
to je na kiahnach nebezpecne - ze su infekcne aj par dni predtym, ako sa u chorej osoby prejavia....

inkubacna doba je myslim 21 dni... uz s tym neurobis nic... a ano, skusila by som o tom povedat lekarke co sa stalo a uvidis, co ti na to povie, ci odlozit ockovanie, alebo nie...
ale za mna - som zastancom ockovania a asi by som ho odlozila... leda ze by mala moja lekarka (ktora je teda taka ze fakt ma moju 100 % doveru a viem ze je to odbornik - teda nie moja lekarka, ale pediatricka ) mala dobre argumenty, preco je bezpecne moje dieta ockovat...
ale ako ju poznam, odpovedala by mi -- vidim ze by ste rada pockala, tak dobre, odlozime, nie je problem......

elise
30. júl 2013

do 14 dni od možnej nákazy sa kiahne ukážu treba však počkať 21 dni to je max doba. inak nakaziť sa môže iba ak malo to dievčatko vodové pupáčiky pokial mala chrasty, je nepravdepodobné že sa nakazila. pokial malu kojiš tak by sa nakaziť tiež nemala . ak ťa čaká očkovanie radšej o odlož o tých 21 dni pre istotu. niekedy sa nenakazi ani keby bola s s chorým dieťatkom my sme kiahne chytili u syna až na 5 kontakt. my sme tak u dcerky odložili očkovanie

sampo
30. júl 2013

toto som aj ja riesila na jar, moje decka to nechytili od bratranca, hoci sa hned na druhy den vysypal. Inkubacna je max. 21 dni, v priemere 17. Ockovanie by som urcite odlozila. To je vlastne vzdy riziko, lebo nikdy nevies, ci dieta nie je v inkubacnej dobe nejakej choroby 😖

jerryjanka
30. júl 2013

my sme prekonali kiahne v 3 mesiacoch hrozne nam to potom rozhodilo imunitu - za seba ak kiahne nebudu do 3 týždnov tak ok, ak ich mala dostane - nesmie sa po infekčnej chorobe pol roka očkovať.

cawes
30. júl 2013

kiahne su infekcne a nakazlive az vtedy ked uz ich dieta ma a su take otvorene ako keby, ak ma v sebe len virus takk to nakazlive neni

jadinka
30. júl 2013

my sme tiež riešili podobný problém, pripočítaj si 21 dní odo dna, kedy ste boli s "nositeľkou" kiahní, ak počas tých 21 sa bábo nevyhádže tak je všetko ok. Potom kľudne môžeš dať zaočkovať.

usek21
30. júl 2013

dieta je infekcne 48 hod. pred vysevom. Treba pockat 21 dni, lekarka ockovanie pravdepodobne odlozi, kym nebudete mimo inkubacnej doby. My sme mali kiahne teraz, maly mal 2,5 mesiaca, znasal to dobre bez teplot ale vysypany bol statocne.

jeemima
30. júl 2013

ahoj pokial ja viem tak babatka do 6 mesiacov by kiahne nemali dostat ak ich uz mala ich mamina ...a vobec nie ak su kojene, ale plati to len ten prvy polrok vraj cerpaju za ten cas z teba protilatky ...ale pre istotu odloz to ockovanie...dr sa ta aj bude pytat ci ste neboli v kontakte s inf ochorenim...

sendy182
30. júl 2013

2 až 3 týždne je inkubačná doba.....napriek tomu ich nemusí ešte dostať.......dva dni pred vypuknutím kiahní už malo to dievčatko vírus no ak malo dievčatko kiahne už vysušené tak ich pravdepodobne nedostane.............a očkovanie radšej prelož.......,-)..........

sympa1
30. júl 2013

takze moja mladsia chytila od starsej kiahne ked mala 8 tyzdnov!! prezila to ovela lepsie ako starsia, mala ich menej a nebola ani nervozna z nich 🙂 takze ja som spokojna ze to mame za sebou uz davno

ketrinka17
30. júl 2013

Ja viem tak, ze deti do 1 roka su voci kiahnam imunne. Moj maly sa hral s dievcatkom a ta v ten den vecer mala vyrazky a kiahne nemame 🙂

cerez
1. aug 2013

Môže ich dostať. Moja neter dostala ako 4 mesačná, kojená. Dostala ich od staršieho brata. Znášala ich ale lepšie ako jej starší brat.

mamina2208
1. aug 2013

jasne môže

anniera
1. aug 2013

môj mladší syn mal kiahne ako 6,5 mesačný, dostal od staršieho brata a ten od môjho manžela ....ja jediná som kiahne z našej rodiny nikdy nemala a nedostala som