Môže dojča kvôli mojej infekcii slabo priberať?

oacka
31. aug 2010

Ahojte, práve idem z poradne a moja 2mesačná dcéra za 18 dní pribrala len 130g a jej stolica má veľmi často šedozelený nádych. podľa výteru je všetko ok,ale kvasinky nekontrolovali a na jazyku ich nemá. mne zistili kvasinkovú infekciu. môže to mať zlý vplyv na ňu? stretli ste sa s tým? ja mám pocit,že mlieka mám práveže viac ako predtým. pediatrička hovorí,že kvasinky - plesne zoberú z mliečka cukor a preto malá nepriberá... aj ke´d je čudné, že váha na poradni a moja doma sú rozdielne o 380g, nie je to čudné?

merikac
31. aug 2010

mala si si ziadat prevazenie, mne sa to stalo, ze ked sme sli z porodnice, tak v porodnici mi dali malu na vahu a mala 3kg a na druhy den sme sli k pediatricke a ta ju odvazila a mala len 2890g, poprosila som Dr. ze to neni mozne,nech mi mi ju prevazi, vypla a zapla vahu a mala som pravdu,,,mala nieco cez 3 kg..viem, ze som ti neporadila, ale ak mas pochybnosti, pre istotu ju nabuduce popros 😉

strapco13
31. aug 2010

pri kvasinkovej infekcii je caste zle prisatie babatka..a to potom sice pije ale nie tak efektivne ako by malo..musi sa viac namakat, a preto za ten isty cas vypije menej mlieka ako keby vypilo pri spravnom prisati
cize treba
1. skontrolovat prisatie
2. preliecit bradavky..daj si Canesten po kazdom kojeni v tenkej vrstve, pred kojenim nemusis umyvat, casto vetrat. Malej preistoti vytri pusinku sodou bikarbonou..mykoza nemusi byt vzdy viditelna..naotaj si gazu na prst, namoc do vody a ponamacaj v sode bikarbone a tak povytieraj malej pusu a asebe bradavky
co sa tyka vahy...rozdiel medzi domacou a vahou u dr je normalny..zalezi ci je dieta nalacno, kedy cikalo a kakalo, presnosti vahy..cize neporovnavaj ich medzi sebou ale napr si vaz malu doma raz za tyzden a to si porovnaj..aj ked tyzdnove prisrastky nie su smerodatne, skor mesacne..a ak ju vazis na osobnej vahe, stylom sama a snou..tak to uz vobec nie je presne
urcite ti pomozu clanky na stranke http://dojcenie.wordpress.com/