Môže detský autizmus vymiznúť?

martina0303
16. feb 2021

Čaute je mozne ze detský autizmus vymizne?

rachel36a
16. feb 2021

@martina0303 nie...je to neuro vyvinove ochorenie...mozu sa jeho prejavit zmiernit spravnym vedenim a terapiami, ale zmiznut nemôže...clovek postihnuty autizmom sa moze naucit fotmy spravania a pod, ale vzdy bude autista...

ciernysokol
16. feb 2021

@martina0303 hmmm, ja neverim v neliecitelnost chorob. Viem o viacerych chorobach, ktore su oficialne neliecitelne a predsa sa ludia vyzdraveli. Je mozne, ze choroba sa naozaj neda u konkretneho cloveka vyliecit a musi to tak byt, ale u plno inych ludi nemusi. Co sa tyka autizmu, odstranila by som (po dokladnom studiu!) tazke kovy a sla za dobrym homeopatom.treba skusit, lepsie, ako sediet doma a vzdat sa.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
16. feb 2021

@martina0303 nie. ale u dospelého (ak nejde o nejaký extra pokročilý stupeň) sa to viac "stratí" ako u dieťaťa. aj samotný človek sa rokmi dokáže zasocialiovať medzi ľudí a osvojiť si formy sociálneho správania.

ciernysokol
16. feb 2021

@elizabet173 to tvrdi sucasna medicina. Ktora nedokaze vyliecit velmi vela ochoreni, s ktorymi si iny pristup poradi. Existuju dve moznosti. Zmierit sa s tym, ze mam chore dieta alebo sa snazit ho vyliecit a hladat cestu.

stanulienkat
16. feb 2021

@ciernysokol urcite to homeopatika vyliecia. 😂😂Ved su to cukriky. Daj priklad nevyliecitelnych ochoreni,s ktorymi si iny pristup poradi,ako tvrdis.

nikpa
16. feb 2021

@martina0303 nie, nemôže. Ked je to autizmus je trvalý. Dokážu sa eliminovať jeho prejavy a jedinec sa môže začleniť do spoločnosti vhodným pôsobením, terapiami a pod. al

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henka123123
16. feb 2021

Napr.moj syn ma cerstve 3 r..a psychologicka sa vyjadrila ze ma autisticke prejavy..ale ze neuzavre diagnkzu lebo je maly..a ze mozno ked nastupi rec vymiznu prejavy..ze v urcitom veku sa niektore deti spravaju autisticky ale vyrastu z toho.ine samozrejme aj nie..takze tak sme na tom my..tak teraz zacneme chodit na terapie a riesit tu rec 🙂

deti95060810
16. feb 2021

s nástupom puberty sa autizmus zhoršuje...

joannita
16. feb 2021

@henka123123 mozem sa opytat pls ake su tie autisticke prejavy podla psychologicky? V com je iny? Dakujem

henka123123
16. feb 2021

@joannita napisem ti spravu ;)

ciernysokol
16. feb 2021

@stanulienkat zapadna medicina sa tesi celosvetovo popularite az piata v poradi. O prvenstvo sa deli cinska medicina s ajurvedou, tretia homeo, stvrte bylinky a az piate ja nasa Zapadna klasika. Vlastneho homeopata ma napr. Anglicka kralovska rodina uz dlhe starocia, dodnes. Vacsinou sa smeju ludia, ktori neskusili, ale nevadi, ved vsetci mame pravo na vlastne rozhodnutia.
Priklad ochoreni:
Borelioza, reumatoidna artritida, helikobacter, histaminova intolerancia,

stanulienkat
16. feb 2021

@ciernysokol bohuzial,homeo som opakovane vyskusala. Absolutne bez efektu,pochopila som,az ked som si precitala odborne clanky,ze tam vlastne ani nema co pomahat. Kedze tam nie je ziadna hcinna latka. Pomaha to len na zaklade placebo efektu. Takze len ludom,ktori na to psychicky veria. A ostatne tvoje tvrdenia su tiez velmi pochybne.

ciernysokol
16. feb 2021

@elizabet173 ja nikoho o zazraku nepresviedcam, vobec neviem, ci sa da vyliecit a ako, len vravim, ze treba hladat. Ak nie uplne vyliecit, tak zlepsit. Hoci verim, ze riesenie niekde existuje.

ciernysokol
16. feb 2021

@stanulienkat myslim, ze tato tema nezahrna prinosy, ci klamstva homeopatie,tak to kludne uzavrime, ze kazdy clovek ma pravo na nazor a presvedcenie, bez toho, aby ho bral druhym 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viky_n
16. júl 2024

Na klinike symptomedica.com riešia mikrobióm a program FMT a vedia pozitívne ovplyvniť stav dieťaťa s autizmom a jeho budúci progres. Pozrite si ich stránky majú tam niekoľko článkov na túto tému a keď im zavoláte určite vám radi povedia viac. 🙂

slafci
16. júl 2024

@martina0303 nie neda. Sama pracujem s autistami a jedine co ti odporucin je vela s takym clovekom (dietatom) pracovat, mat pevne zauzivane veci, byt dosledny a ono sa ti to vrati. Rokmi sa to vie zlepsit ale ak da raz pedopsychiater, psychiater diagnozu autizmus nikto ju uz nevymaze. Zacinala som s malickymi drobcami a mala som aj dospelakov a ked si porovnam jednu moju … ako malinka prisla a bola na tom ktastrofalne. Amoky, sebaposkodzujuce sklony atd atd… v sucasnosti samostatba jednotka, vdaka obrazkovym receptom navari, nakup spravi podla obrazkoveho zoznamu… ale zas je na debatu nie je autista alo autista. Je to porucho autistickeho spektra a to spektrum e extremne rozsiahle. Dalsia vec je ci je zachovaly intelekt alebo nie 🤷🏻‍♀️