Môže dcérka plávať v bazéne, keď má ekzém?

pupulka18
19. mar 2014

Ahojte chcem sa spytat ak ma moja dcerka ekzem mozme chodit plavat?

stary_ujco
19. mar 2014

A lekarka hovori co? 😉

bubatinko
19. mar 2014

no nemala by ... moji chalani maju tiez ekzem a bazenova voda im dost vadí, vzdy im to podrázdi aj ked ich po kupani vysprchujem a ponatieram ... :(

modrofuzik11
19. mar 2014

my sme s kubkom chodili aj napriek tomu, ze mal ekzem na plavanie pre malickych. je potrebne babatko poriadne predtym, ako ides do bazena namazat kremom (najlepsie este doma, aby poriadne vsal do pokozky). my sme pozivali bepanthen alebo menalind derm. na pokozke dietatka sa tak vytvori ochranny film. no a po kupani ho poriadne vysprchovat a zase natriet. dalo sa to, pokozka nereagovala negativne. samozrejme zavisi aj od typu ekzemu a od jeho velkosti.

matafen
19. mar 2014

Moja dcera je tiez ekzematik a lekarka nam bazen neodporuca a ked uz, tak predtym poriadne natriet, potom poriadne osprchovat a znovu natriet.

luckadominika
19. mar 2014

aj moja dcérka je ekzematička..... doktorka nam na to nič nepovedala... že to máme samé odsledovať..... takže ako radia baby natierať a natierať to je dôležité....nám sa po kúpaní stav moc nezhoršil a aj tak.....či je to kúpanie doma alebo vonku na pokožku treba dávať stále pozor 🙂

drobcek26l
19. mar 2014

Ja nevidím problém v tom, že by ste išli do bazéna. Mám to odsledované na sebe aj na synovi, dokonca nám to niekedy ešte aj pomáha. Keď je pokožka riadne premáčaná a potom ju premastíš dobrým krémom, veľakrát sa nám ekzém potom zlepšil. Samozrejme musíš si to odsledovať sama, akú budete mať reakciu

hanaja
19. mar 2014

@pupulka18 Ano moze chodit do bazena, ale treba sa drzat nasledovneho. Vo vode stravit maximalne 20 minut. Prvych 20 minut totizto telo cez pokozku vylucuje vsetky skodliviny a necistoty. Neskor sa pormi v kozi uz nasava vsetko z prostredia. Teda aj to, co ste vylucili vy aj ostatne deticky. Po 20 minutach osprchovat oddychnut aspon 10 minut. Neskor mozete opakovat. S exemom odporucam vyhladavat bazeny so slanou vodou, tie krasne pomahaju liecit vsetky prejavy na kozi.

vevinaaa
19. mar 2014

@pupulka18 syncek je ekzematik a po kazdom kupani sa neuveritlne skriabe..aj ked ho natieram aj premastujem..zalezi od stavu dietatka no v prvom radeby som sa pytala dr. Ktora o ekzeme vie.. Pripadne odsledovat ako na vodu zareaguje... My sme chceli tento rok..no asi odlozime..zalezi od stavu ekzemu, nakolko cez zimu ho ma hrozny ☹

pupulka18
autor
19. mar 2014

Mm a kolko ma tvoj syncek?

milota164
19. mar 2014

ja som tiez chodila s malou na baby plavanie a mali sme aj obdobia kedy mala ekzem, natierala som jej ho Bepanthenom nemala to vobec vysusene po plavanii

karolinka789
15. júl 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Moje deti majú atopický ekzém. Pokiaľ je v agresívnej podobe, tak plávať nechodíme, pretože by ich to zbytočne dráždilo. Ale keď sa práve ekzém neprejavuje, normálne plávať chodíme, len ich musíme hodne a často premasťovať

srenata
15. okt 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

My sme sa tiež vyhýbali bazénu len v období, keď mali deti ekzém v aktívnej podobe. Pokiaľ sa práve neprejavoval, normálne chodili plávať a nikdy sa im vplyvom pobytu v bazéne ekzém neobjavil. V zime im dávam výživové doplnky, pretože ekzém sa im objavuje hlavne vtedy, keď sú chorí. A aj v tomto smere im otužovanie v bazéne skôr pomáha

barca1205
16. okt 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

Lekárov sa radšej ani nepýtajte. Keby som sa riadila všetkým čo hovoria, starší syn by ešte bazén ani nepoznal. Vyskúšajte a uvidíte, či bude stav zhoršovať 🙂

miriamka001
21. okt 2015
Používateľ miriamka001 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od miriamka001.

@barca1205 Som podobného názoru. Nie že by som podceňovala rady lekárov ale predsa len v niektorých prípadoch sú až príliš opatrní. Vyskúšajte a uvidíte

hemka
21. okt 2015

@pupulka18 nám to dr. neodporúčal, ale chodili sme, bolo fajn až kým nevyčistili bazén a nedali doň nanovo chlór, vtedy sa to zhoršilo, tak sme prestali, takže ja radšej neodporúčam

sonka345
6. nov 2015
Používateľ sonka345 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka345.

My sme chodili plávať napriek ekzému ale vždy som deti po plávaní poriadne vysprchovala a ponatierala. To je najdoležitejšie. Doporučujem kozmetiku Protopan, my používáme Local Cream. Nájdete ich na nete www.protopan.sk. Naozaj pokožku veľmi premastí a potom nevadí ani chlór v bazéne - pokiaľ ho tam samozrejme nie je príliš 🙂

modrofuzik11
7. nov 2015

mali sme tiez takyto problem, s velmi suchou a citlivou pokozkou. na plavanie sme chodili. suche miesta sme vzdy pred plavanim aj po plavani dobre natreli. pouzivali sme bud bepanthen alebo menalind derm. obidva kremy su super, dobre premastia, vytvoria ochranny film a teda pokozku aj chrania. ekzem nam nastastie zmizol a kremy pouzivame uz len sem tam... bazen je dobry na posilnenie imunity dietata.

veronikave
8. nov 2015
Používateľ veronikave je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikave.

My sme tiež pokožku natierali aj tesne pred plávaním, pokožka je tak lepšie chránená. Z ekzému postupne vyrástli, takže to bolo v pohode

karolinka789
23. nov 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

@sonka345 Local cream sme tiež hodne používali, je fakt super 🙂

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
innather
7. máj 2018

@spominanyotec dobry den, my mame vlastnu vodu zo studne, aj tak ma mala ekzem :(

damoska
5. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ono to nie je vodou, ale životospravou, aj geny robia vela. Skus ju pred vstupom do vody, bazenu natriet kremom na atopicku pokožku s ekzemom