Môže dcéra chodiť do školy, keď má salmonelózu už bez príznakov?

8. okt 2021

Dobrý večer, chcem sa spýtať ohľadom salmonelózy ako to je ak dcére vyšla z vyteru, dnes je to 5 deň od vyteru, môže chodiť do školy ak nemá žiadne príznaky už ? Ako dlho môže byt infekčná. Ďakujem za odpoved

kika831
8. okt 2021

A lekarka vam k tomuto nedala ziadne informacie? Asi by som toto konzultovala s pediatrom.

77daniela77
8. okt 2021

Preliecit antibiotikami a kontrolny ster ci zabrali.

autor
8. okt 2021

@77daniela77 antibiotiká sme už vybrali ona totižto mala hnačky, teploty pred dvoma týždňami hneď nám dali antibiotiká a až po dobrati sme vlastne boli na výter a včera mi volala Dr že vyšla salmonela .. a že kontrolný výter až o 2-3 týždne .. a teraz neviem ci ju môžem dať do školy Dr povedala že môže ale veľmi prísna hygiena len ja sa bojím keď to má v sebe, ci to nemôže preniesť na ostatne deti preto som chcela počuť názor mamičiek

inga93
8. okt 2021

dcera mala salmonelu, kym nemala tri vytery po sebe negativne, nemohla do prace

77daniela77
8. okt 2021

Tak ako pise
@inga93

katjaa44
9. okt 2021

Neviem ako to funguje teraz ale syn mal v roku 2019 , volali mi z Rúvz , na ďalší deň došli doniesli nám tie "tyčinky" na testy s ktorými sme museli každý ku svojmu lekárovi a až po 2. negat. odbere sme mohli medzi ľudí dovtedy sme mali nariadenú karanténu. A to platilo pre každého člena domácnosti. Len teraz to už môže byť inak

bara_borka
9. okt 2021

salmoneloza je zoonoza, čiže sa prenáša len zo zvierat resp ich produktov na ľudí, nikdy nie z človeka na človeka. neviem čo riešia. mala byť dávno v škole.

ovaaa
9. okt 2021

Syn mal salmonelu, liečil sa v nemocnici 10 dní a bol braný
ako infekčný. Liečil sa veľmi dlho 3 mesiace a pokiaľ nemal 3 negatívne stery tak do škôlky nemohol.

maminkadeticiek
9. okt 2021

Nie,je tam karantena,dokonca mna si pri salmoneloze dcery predvolali na hygienu a dali do karanteny a aj dalsie deti co mali priznaky.Musela byt 2 tyzdne doma.

77daniela77
9. okt 2021

@bara_borka Trepes somariny!

dzina007
9. okt 2021

Syn do skolkybmojol ist az po 2 vyteroch negat. po sebe

dzina007
9. okt 2021

5 dni minpride po vytere skoro. Salmonelu este vylucuje stolicou.
Nedala vam info hygiena? Nam volali z hygieny.

lucia147852
9. okt 2021

Svokra musela byt v karantene kým nemala tuším 2 negatívne testy po sebe

janka95
9. okt 2021

Určite nie ! Salmonelóza je infekcna. Aj môj syncek ju mal až po 3 steroch negatívnych mohol ísť do škôlky. Určite nedávaj.

katulienkax
9. okt 2021

Ale ona rieši školu ak zameška 3 mesiace to môže rovno opakovať rocnik

katulienkax
9. okt 2021

@katjaa44 môj muž mal salmonelu a nik neriešil karantenu nechápem ako to že niekto áno niekto nie

evka64
9. okt 2021

@bara_borka salmonela je antropozoonoza, takze aj clovek clovek, clovek zviera a naopak...

77daniela77
9. okt 2021

@katulienkax To bola chyba jeho lekara,nesmie to takto byt,tam su prisne podmienky.

autor
9. okt 2021

Nám vôbec nikto nevolal, akurát doktorka v štvrtok volala že jej vyšla salmonela a na školu som sa pýtala ona povedala že môže ísť do školy normálne ale mne to príde tiež divne že môže preto som chcela vedieť nejaké skúsenosti ... z hygieny nám vôbec nikto nevolal.. akurát doktorka že o 2-3 týždne kontrolný výter to je všetko

januarova
9. okt 2021

@autorka, Áno, je to tak. Po novom sa môže po odznení príznakov do kolektívu, deti aj dospelí. Dospelí nesmú do práce jedine ak pracujú v potravinárstve, tam sú potrebné 3 negatívne stery po sebe. Je to tak kvôli tomu, že salmonela sa môže vylučovať stolicou aj pol roka. Potom čo bude človek pol roka PN, alebo dieťa mimo školy...

bara_borka
9. okt 2021

@evka64
@77daniela77 nie je to blbosť ani somarina, pracovala som na infekcnom, nieco o Tom viem. ďalšia blbosť sú ATB pri miernych a stredné ťažkých príznakoch u inak zdravých jedincov a opakovane kontroly stolice....

dzina007
9. okt 2021

Inak my sme napriklad na skore vylucenie salmonely uzivali asi 2 tyzdne kazdy den smectu aby pochytala salmonelu v crevach a vylucila von.

maris5
9. okt 2021

K synovi v pondelok nastupil spoluziak, ktory koncom augusta schytal salmonelozu a az teraz nastupil do skoly. 🤷🏼‍♀️

ankare
9. okt 2021

Napis do skupiny Zdravotníci na MK

inga93
9. okt 2021

@januarova mozem sa spytat, na zaklade akej vyhlasky, zakona a pod. je toto platne?

77daniela77
9. okt 2021

@bara_borka Ja som robila 25 rokov fagotypizaciu salmonel,tak tiez o nich nieco viem🤔

januarova
11. okt 2021

@inga93 Neviem na základe akého zákona, vyhlášky... Kuk link nižšie...
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Kamarátka mala pred rokom salmonelu so synom a lekárka jej aj detska postupovala tiež tak isto. Boli 3 týždne doma. Príznaky mali týždeň. 2 týždne po odznení príznakov išli do kolektívu ( práce aj školy).

12katka21
11. okt 2021

Ahoj, nemala by chodit do skoly. Moja dcera mala este v skolke salmonelu....dlho bola doma. Brala lieky a potom musela mat dva alebo dokonca tri negativne vytery. Uz nepamatam presne. Treba davat pozor...hlavne ked ide z wecka....umyvat poriadne ruky a tak....

inga93
11. okt 2021

@januarova viacero skusenosti je v zmysle niekolkych negativnych vyterov a karanteny, moja vlastna skusenost je presne taka ista, takze zrejme to tak bude 🙂 skoda, ze sa ani dotycna dr neodvolava na ziadny zakon, vyhlasku 🙂

dzina007
11. okt 2021

@inga93 ja som sa rozpravala s jednou znamou z hygieny a tiez vravela ze nemusel byt syn doma tak dlho ze tolko negat vyterov. ze to bola iniciativa lekarky nechat radsej dieta doma dlhsie a pretestovavat kym nebude negativny.
Len my sme moc nemholi dat dieta do skolky bez papiera ze uz nieje infenkce a lekarka bez vyterov nechcela dat podpis ze garantuje ze infekcne nieje.