Môže byť grcanie jediným prejavom alergie?

maria1310
22. jan 2023

Ahojte dnes som skusala 6m dcerke prvy krat dat kupovanu kasicku psenicno ovsenu...Cca 4 hod. neskor sa mi celkom dost pogrckala, ine prejavy nema. Moze byt toto jediny prejav alergie? Tesne pred tym nez grckala sme sli mhdckou, tak ze ci jej len zle nemohlo prist...???

mikadooo
22. jan 2023

@maria1310 môže. A nemusí. Možno jej len nesadla, príčin grckania môže byť milión, vôbec to s kašou ani nemusí mať súvis. Skús zajtra dať len trošku, nie celú (trebárs za lyžičku-dve). A dokŕm tým, čo máš overené. Uvidíš, či sa znovu pogrcká, alebo nie. Ak sa pogrcká aj z jednej-dvoch lyžíc, môže byť, že jej to naozaj nerobí dobre a spomenula by som to pediatričke. Ona ti potom povie, čo ďalej.

july0
22. jan 2023

ano konkretne synovi zistili alergiu zvracal ale to zvracal 3 tyzdne skoro po kazdom jedle, takto jednorazovo neviem povedat mohlo jej byt aj zle

kacena4
22. jan 2023

z jedneho grcania asi nie, je tam kvantum premennych ako ze kasa je tazka, natriasanie, unavenost...

jazula
22. jan 2023

Kľudne jej mohla byť kašička len ťažká…skúsila by som jej ju dať za kludnejsich podmienok (v klude doma) a v malom množstve.
A bola tá kaša mliečna, či nemliečna?

tykat
22. jan 2023

@maria1310 prvy krat by som davala vzdy len 1 druhovu kasu a max lyzicku dve. Moze to byt nahoda, uz mala nejake ine prikrmy?

maria1310
autor
22. jan 2023

@tykat nemala vela z nej...ano mala aj ine prikrmy , skusala som dokonca arasidove maslo viac krat a kadeco mozne, z nicoho jej zatial zle nebolo, ani nemala ziadne reakcie...
@jazula bola to kasa zamiesana s mojim mlieckom, neviem ci je to dobre, ci by som mozno nemala skusit s vodou....ale aj som ju pred tym kojila, a aj potom , lebo som mala pocit ze malo zjedla, tak mozno ozaj to bolo na nu moc kombinacii....

jazula
22. jan 2023

@maria1310 A lepok už má zavedený, alebo si ho chcela zavádzať touto kašou? A ovsené vločky už predtým mala?

maria1310
autor
23. jan 2023

@jazula chcela som lepok zavadzat touto kasou...nie ovsene vlocky este nemala tiez, ale nepocula som o nikom kto by mal alergiu na ovsene vlocky takze tych som sa nebala 😃

jazula
23. jan 2023

@maria1310 no… moja zvracala z brokolice do 15m, to som tiež dovtedy nepočula 🙈. Asi veľa lepku naraz. Nám kázala doktorka lepok zavadzať tak, že do zeleninky som dala uvariť 1-2 nitovky cestovinky a potom ich aj so zeleninkou mixla. S obilninovymi kašami som začala až keď som pridala večeru. Dovtedy len take maličké množstva každý deň do obeda, alebo ožužlať rožok 🙂

salome123
23. jan 2023

4hod je dlha doba. moja zvycajne zvracala do cca 30min... resp. zle jej bolo tesne po jedle a vyzvracala sa neskor.

jazula
23. jan 2023

@salome123 asi záleží od dieťaťa, moja po brokolici zvracala chúďatko celé poobedie 🙈

maria1310
autor
24. jan 2023

@jazula
@salome123
@tykat
baby tak nakoniec som si dnes vsimla ze sa jej urobili aj vyrazky na tele, dnes som samozrejme uz kasu nedavala, ale vcera som trosicku skusila, ze ci jej fakt to nesadlo...grckala mi po nej ale nie vela.... takze teraz prikrmy uplne vysadit, ci len skusat tie overene kombinacie ? a kedy skusit kasu znova ? resp. skusim asi samostatne psenicu a ovos...

jazula
24. jan 2023

@maria1310 Ja som v takýchto situáciách (keď mi na niečo dcerka zareagovala) dala minimálne pár dni znovu osvedčené potraviny/prikrmy. Keď zmizol vysyp, pokračovala som v zavádzaní nových zložiek. To, čo ju podrazdilo (u nás brokolica napr) som skúsila znovu tak o 2-3 mesiace a potom o dalsieho pol roka.
Ja by som na tvojom mieste tu kasu už v blízkej dobe nedávala, ale dala by som jej ozuzlat rožok (ona ho len ocmula a lepku dostane len mini množstvo), alebo by som dala do zeleninky uvariť pár ovsenych vlociek alebo nitoviek (pár myslím fakt 2-3 kusy) a mixla to v tom prikrme. Ak znovu zareaguje zvracaním alebo výsypom, vynechala by som lepok a poradila sa s pediatričkou.

maria1310
autor
25. jan 2023

@jazula dakujem , to dava zmysel 🙂