Môže brať 2-mesačné bábätko sirup?

bilotti
11. feb 2023

Ahojte,
Mám dilemu, naše bábätko má hlienky, chrči, sopliky má a trošku kašle.. v lekárni nám odporučili mucosolvan junior 1ml. Avšak kamoška ma upozornila že do 3 mesiacoch sa nemá dávať bábätku nič. Zase naša doktorka povedala že môže.
Aký máte na to názor?

madla60
11. feb 2023

no neviem, kto je lepší, kamoška alebo lekárka? Ja by som verila viac lekárke.

viestta
11. feb 2023

@bilotti verim atestovanej pediatricke a aj magistre z lekarne, ktora to studovala, nie kamoske bez medicinskeho vzdelania

janai1
11. feb 2023

@bilotti veríš viac kamoške ako lekárke?

zuzkacik4
11. feb 2023

Tak asi doktorka vie lepsie ako kamoska, ci?

bilotti
autor
11. feb 2023

@viestta kamoške to samozrejme povedala jej lekárka, respektíve pediatrička.
@zuzkacik4
@janai1
@madla60
Dva rozličné názory od dvoch lekárov

pribinak
11. feb 2023

@bilotti kamoska má vyštudovanú medicínu, keď je taka mudra?

Snáď pediatrička vie viac

bilotti
autor
11. feb 2023

@pribinak kamoške ako píšem vyššie to povedala pediatrička

zuzkacik4
11. feb 2023

@bilotti tak zmen pediatricku, ak jej nedoverujes a mas pochybnosti...ja sa riadim vzdy tym, co hovori "moja" pediatricka, vsak som ju pre svoje deti vybrala a doverujem jej..a neporovnavam to s inymi..

bilotti
autor
11. feb 2023

@zuzkacik4 no ak to naš pediater povolil a druhý nie tak samozrejme som na pochybách kde je pravda

babymama23
11. feb 2023

@bilotti moj malý mal necelý mesiac keď velmi ochorel nám odporučili stoptusin sirup aj keď bol určený od 6 kil a malý mal v tej dobe 4 kila tak som dávala polovičnú dávku. Lekári vedia čo hovoria, oni chcu babatku pomocť nie ublížiť.

kacernakokse
11. feb 2023

@bilotti niekedy je lepšie dať bábätku vhodný liek aby sa netrápilo aj keď sa odporúča až neskôr. Dôveruj lekárke, ona vie čo robí. V treťom mesiaci to dieťa nebude mať tak rapídne iný organizmus, to je len odporúčanie, ktoré nie vždy musí byť dodržané. Vždy sa posudzuje prínos vs. riziko. Možno stav dieťaťa tvojej kamarátky nebolo vôbec potrebné zaliecit liekmi, ale tvoje to potrebuje

thereisabear
11. feb 2023

A ako sa lieči také bábätko podľa kamošky? Určite lepšie to čím skôr podchytiť ako sa trápiť a skončiť v nemocnici so zápalom pľúc, to uškodí viac ako sirup na kašeľ. Liečbu máš len konzultovať s doktorkou.

viestta
11. feb 2023

@bilotti aj skonkretizovala ta kamoskina pediatricka to nic?

loginexistuje
11. feb 2023

a ked bude mat teploty tiez mu nedas nic lebo henta povedala hentej tamto ? ako zariad sa ale ak nedoverujes pediatricke neakceptujes jej liecebne postupy moze vas aj ona vyradit z ambulancie 😉

letfenixa
11. feb 2023

Lieky správne davkovane podľa hmotnosti sa môžu od narodenia, kamoška ešte nepočula o chorých novorodencov?

wwwwerunka
11. feb 2023

@bilotti
Moj 7 tyzdnovy bral Ambrobene sirup ( je to ta ista látka) tiez 1ml. Dokonca aj ATB.
Snad nechces aby dostal zapal priedusiek alebo pluc?
Kamoska mozno myslela lieky na horucku ako napr. Nurofen ktore sa mozu az od 3mes.
Podla mna sa moze podat takmer akýkoľvek liek len vediet spravne davkovanie