Môže 3 mesačné dieťa užívať antibiotiká?

jana3720
30. mar 2011

Žienky potrebujem poradiť.Mám chorú troj mesačnú dcérku.Má hlieny ktoré jej stekajú a vyvolávajú kašeľ.Boli sme u doktorky a tá nám predpísala ATB,hoci malá nemá teploty.Ja si myslím že naša dr.veľmi často predpisuje ATB,aj môjmu staršiemu synovi dáva zakaždým ATB a ja mu ich potom nedávam a dostane sa z toho.Poradte,neviem či dať či nie ☹

kaja73
30. mar 2011

CRP jej nerobila? Ak ho ma zvysene tak ATB asi treba dat,ak ho nema zvysene je to viroza.Od 1.1 musi mat každy pediater tento pristroj na vysetrenie CRP a tym padom ho ma pred podanim ATB spravit.Tiež mala sptavit stery z nosa a krku,už na druhy den sa vie či tam niečo je a na dalsi den sa vie aj citlivost-teda ake ATB dat-ak treba.Ak toto vasa Dr nerobi, ja by som ju vymenila.Bez potrebnych vyseteni ani najlepsi lekar nevie, či treba ATB pri soploch a kasli,alebo netreba.Preto sa potom tak často ZBYTOCNE predpisuju ATB.Lekari ich casto davaju bez vysetreni-pre istotu.A to je riadna kravina.

ela2710
30. mar 2011

Ahoj, ked mal nas maly dva mesiace mal zapal priedusiek, najskor to vyzeralo, ze to nie je take vazne, ale nakoniec sa z toho spravil prave tento zapal priedusiek, hlieny, atd...teploty sme nemali ani my, atb nam predpisali, no maly musel stravit v nemocnici 4 dni, takze ja by som radsej doma davala atb, nez by sa to zhorsilo a zazila by si to co my (inak tesne pred Vianocami ). Na moje velke prosikanie ho prepustili domov 5 dni pred Vianocami, doma som mu davala ATB poctivo za par dni bol zdravucky ako rybicka, lekari vedia, ci treba ATB ci nie...Nasa pediatricka je dobra lekarka, ma uz svoje odpracovane, aj vystudovane, nemam dovod neverit jej. Ak kazala ATB tak si asi jeho stav ATB vyzaduje a preto by si mala davat

koniarova
30. mar 2011

Čo ti radiť? Nadarmo chodíš k dr., keď jej neveríš. Zmeň ju. Nemôžeš predsa sama rozhodovať, aký liek podáš svojmu dieťaťu. Mne keď dr. povie, že treba brať ATB, tak jej verím. Asi má na to dôvod, aby ich predpísala. Čo ja budem mudrovať, keď nemám potrebné vzdelanie. Ako ti niekto môže preboha radiť cez net? Neuraz sa, ale je to na hlavu postavené.

dupinka
30. mar 2011

Ak pred podaním ATB urobila doktorka potrebné vyšetrenia (CPR, výter), tak by som s ňou súhlasila. Ty musíš vedieť, či doktorke dôveruješ. Pokiaľ tam dôvera nie je, tak je dôvod na zmenu. Lebo spochybňovať liečebné metódy niekoho, kto má môjmu dieťaťu pomáhať a potom sa radiť na nete...... 😖

bosoriak
30. mar 2011

@jana3720 V prvom rade vymen lekarku. Kazdy pediater by mal mat v ambulancii CRP pristroj, ktory pomoze urcit, ci ide o virus alebo bakteriu a na zaklade toho predpise antibiotika.
A potom by som prestala ordinovat sama a verila lekarom (normalnym), pre nieco studuju tu medicinu tych 6 rokov.

usiko
30. mar 2011

nesuhlasim s Kajou, CRP oznacuje zapalovy proces v tele, ked som bola v 9 mesiaci tehotenstva, mala som bolave priedusky, isla som na CRP, nenormalne vysoke hodnoty mi vysli, tak mi vzala aj stery z hrdla a nosa a dala ATB, aby sa to nezhorsovalo. prisli vysledky sterov- a VOBEC ZIADNA BAKTERIA..teda to bolo viroveho povodu a dostala by som sa z toho aj bez ATB..........ja by som isla k DR a bez sterov by som ATB nedala dietatu, pokial by fakt na tom nebolo veeelmi zle.....

My sme brali ATB ako 2 a pol mesacni, ale to mala Alex jednak naakumulovany hnis v ramienku po TBC vakcine a jednak Bakterie TBC v uzline na klucnej kosti, takze ATB sa nasadit museli....aj ked, spatne na to pozeram, mohli najprv spravit kultivaciu a tak riesit...ale po vojne kazdy general 🙂

baby2
30. mar 2011

zmen lekara, a rad sa s nim .. ziadaj CRP, vytery ci dokladne vysvetlenie preco mu ich dava .....ak mas pochybnosti ..... moj syn ma 2 tyzdne a prave uzivame antibiotika , netesi ma to , ale ochoreli sme brutal cela rodina a aj starsi syn ich dostal / prizvukujem starsi ma 5 rokov a su to jeho prve antibiotika ale bracek novorodenec take stastie nemal. prajem vam i nam skore uzdravenie ...

traktor
30. mar 2011

len tak pre nic za nic by jej ATB nedala.., urcite tam nieco videla...ak si nie si ista, mala si poziadat o CRP, ci tie ATB fakt treba alebo nie...trosku nechapem tvoj postoj v tom zmysle, ze ak mas dieta chore , ides k nej...ona predpise lieky a ty mu ich nedas..tak vtedy naco tam ides....? 😅 ak nie si spokojna s pristupom lekara, tak sa poobzeraj po inom..ak si spokojna , tak sa riad jeho radami...tu ti nik presne nepovie, ci ATB ano, alebo nie, kedze tvoje dieta nevidime, nepocuvali sme ho a hlavne, nemame na to vzdelanie /teda su tu aj lekarky, ale tie cez net tiez nepovedi co je tvojmu dietatku, ak ho nevidia/...

evickapooh
31. mar 2011

a robila jej ster z nosa a z hrdla?ale ATB dava len naslepo-ak nema horucky ..a necitisa tak vyslovene zle tak daj si spravit stery a podla vysledkov naordinovat ATB

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz