Moorov reflex u 4-mesačného dieťaťa

12. feb 2024

Ahojte je mozne ze by 4 mesacne dieta mohlo mat este morov reflex? Alebo nieco podobne nemu? Zo spanku ale len cez den sa obcas laka no nieje to uz take to dvihnutie ruk do vzduchu skor trosku ine zlaknutie ako ked sa vam sniva nieco zle alebo nieco podobne
pootvori ocka pozrie ci som tam a spi dalej
Ak ale jej drzim rucku tak spi kludne v noci sa jej to nestava
Pokial viem moro reflex by uz skoro u 5 mesacnej byt nemam
Je v tomto veku zivota nieco podobne nemu ale je individualne ako dlho ho deti maju?

Inac castejsie zo spank uz robi rozne veci smeje sa hra mrnci place
alebo sa laka.

andreatytler
12. feb 2024

Google vravi ze morov reflex by mal vymiznut medzi 3-6 mesiacom, takze este mate cas.
Niekedy morov reflex nevymizne a z toho mozu byt problemy. Treba chodit na cvicenia aby sa ho babatko zbavilo. Ak pretrvava, zle to vplyva na rozvoj nervov.
Nasa fyzioterapetka zistila niekedy v 6 mesiaci ze syn stale ma morov reflex. Cvicili sme asi 6 mesiacov.
Pockala by som este mesiac a potom zasla za fyzioterapeutom aby ho otestoval ci ten reflex ma. On pusti dietatko zo sedu dozadu do lahu a ten pad aktivuje morov reflex. Samozrejem ze dieta chyti aby sa neudrelo.

anavixy
12. feb 2024

Morov reflex vymizne okolo 4-6m, takze je to zatial v poriadku. Ale takeho prebudenie zo spanku a “skontrolovanie” okolia je tiez bezne a normalne, aj ked s Moro reflexom suvis nema.

autor
12. feb 2024

@andreatytler neurologicka by nato neprisla ?

andreatytler
12. feb 2024

Ak mu testovala ci ma este stale pritomny morov reflex, tak by na to urcite prisla. Podla mna by to mala urcite testovat, lebo tie nasledky mozu byt aj dost vazne. Hypersesitivita, problemy s hrubou motorikou, znizena imunita koli zivotu v castom strese, zla koncentracia.

tetapetra
13. feb 2024

By si bola prekvapená u koľkých dospelých tento reflex nepominul. A nie je to len o strhavani sa.

anavixy
13. feb 2024

Prave vcera davala fyziomama na fcb prispevok o neintegrovanom Moro reflexe (aj ked ho nazyva Moorov a to by sa profikovi stat nemalo, ale ok…), je tam video ako sa sprava babatko s pretrvavajucim reflexom aj velke dieta a tiez vypisane znamky u dospeleho. V komentatoch potom odkazuje na dalsie zdroje a informacie (na ig napriklad), tak ak v tom nemas jasno, tak si to pozri. Kazdopadne do 6m je este cas aby sa reflex integroval prirodzene, ty to mozes podporit tym, ze ho nebudes podporovat, teda hlavne manipulaciou (uplne zakladny priklad-nepokladat priamo na chrbat na podlozku)