Mononukleóza u detí

janka393
19. jún 2024

Ake mate skusenosti s mononukleozou u deti? 4 rocna dcerka nou akurat prechádza. Uz stvrty tyzden ma mierne zvysenu teplotu do 37,2 a boli ju hrdlo. Z krvi jej zistili EBV virus. Ako dlho trvala choroba u vasich deti?

nikaeli
19. jún 2024

Syn teplotoval takto 'smiešne' vyše týždňa, presne v tomto júnovom teplom čase a vždy iba podvečer. Potom mu zahnisali oči. Samozrejme pred víkendom, tak sme šli na pohotovosť. Asi štyri dni na to začal sopliť. Cez víkend nariekal, že nemôže prehĺtať, mal neskutočné afty, myslela som, že angína. V pondelok zase u lekárky, crp sotva 5. To mal teplotu už dva týždne. Odber z krvi potvrdil mononukleózu. Dostal Isoprinosine. Do pár dní mu poľavilo. Tiež mal 4 roky. Prajem skoré uzdravenie.

janka393
autor
19. jún 2024

@nikaeli aj moja dostala Isoprinosine. Uz ho ma tyzden, ale nevidim zmenu. Ona je celkovo ok, plna energie, jest jej chuti, beha. Len raz za cas spomenie, ze ju skrabe v hrdle a kazdy vecer ma cez 37. Uz takmer mesiac.

nikaeli
19. jún 2024

@janka393 u nás to trvalo necelý mesiac, len s tým, že sme to prvé dva týždne ani len netušili. Tiež bol v pohode, až na tie oči (ale to bolo asi tak 3 dni) a potom 3-4 dni hrdlo. Mne bola divná hlavne tá teplota. Každý večer max do 37,5°. Pôvodne sme si mysleli, že je prehriaty, unavený zo škôlky. Bolo tak teplo ako napr. dnes a každý deň mali akciu na školskom dvore.

janka393
autor
19. jún 2024

@nikaeli tiez nebol ani unaveny? Lebo mne vsetci v okoli vravia, ze ich deti boli uplne bez energie, ledva chodili. U nas teda vobec. Len ma uz začína znervoznovat, ze to trva tak dlho. U doktorky sme ako na klaviri. Hrdlo vraj uz ma celkom ok, no este ho obcas spomenie.

danielahamar
19. jún 2024

U menšieho 3r. Sme dostali výsledky, že prebehla, úplne náhodou to bolo a s niečím bola spojená, najstarší tiež nevieme ani kedy ako,tiež len výsledky na infekčnom, že prekonal. Stredný mal teraz pred mesiacom. Opuchnutá polovička tváre, vysoké teploty a trvalo to 3tyzdne, a 2tyzdne ešte brutál únava.

nikaeli
19. jún 2024

@janka393 večer okolo šiestej - siedmej bol unavený spolu s tou teplotou.. počas dňa v pohode aktívne veselé dieťa 😉

janka393
autor
20. jún 2024

Dakujem za vase skusenosti. Tak snad sa uz aj my blizime ku koncu. Mam pocit, ze to trva uz vecnost

louise
20. jún 2024

12ročná mala pred rokom v lete. Mesiac doma, z toho asi 2 týždne vysoké teploty, hrdlo zahnisané skoro mesiac a neskutočná únava a bolesť kĺbov a končatín. Ešte dosť dlho po preliečení bývala unavená, mala dávať pozor na fyzickú aktivitu a priberať si postupne náročnosť. A to športuje a tancuje 9 rokov, ledva zvládla vyjsť po schodoch v škole. Upravilo sa to do pol roka.

janka393
autor
20. jún 2024

@louise to znie hrozne. Nas vysoke horucky a unava nastastie obisli. Dokonca aj pecenove testy mala v poriadku. Len ta doba ma uz znervoznuje.

louise
20. jún 2024

@janka393 Našťastie pečeňové testy vyšli ukážkovo aj u našej. Už by to mohlo byť na ústupe, držím palce.

meginka32
27. jún 2024

Syn ju prekonal tento rok v marci. Mal teplotu 6 tyzdnov, a to az do 39.9 boli to hrozne dni. Nikomu to neprajem.
A ma po nej neskutocne slabu imunitu. Momentalne je opat chory. Chyti kazdu chorobu okolo ktorej prejdeme.

deniska899
5. júl 2024

@janka393 ahoj ako ste na Tom?

janka393
autor
6. júl 2024

@deniska899 ahoj, uz lepsie. Hrdlo ho uz prestalo boliet, ale trvalo to vyše 4 týždňov, co sa to vracalo. 2 tyzdne uz bol ok a od vcera je trosku zachripnuty, inak nic. Predpokladam, ze imunita dostala zabrat, tak sa na neho niečo nalepilo

deniska899
6. júl 2024

@janka393 a ako vám to zistili?moj malý 4r už mesiac teploty z toho týždeň nemal a znovu teplota do 38.Lieky nám žiadne nedali iba cko a bcko.Plue na jazyku sa mu urobili pľuzgiere alebo afty aj to len nedávno

janka393
autor
6. júl 2024

@deniska899 z krvi jedine. Nam to zacalo hrdlom, teploty do 37,5. Pediatricka videla zahnisane hrdlo, dostala ATB. Kedze nezaberali, hrdlo bolelo stale, vzala krv a vysiel pozitivne ebv aj cmv virus. Hrdlo bolelo vyse mesiaca, no hnisave bolo "len" nejake 2 tyzdne. Teraz bol 2 tyzdne pokoj, od vcera je zachripnuta a teraz vecer zase spomina hrdlo. Tak ja uz neviem, či nieco dalsie prislo, ci co. Porazit ma ide.

deniska899
7. júl 2024

@janka393 Ja tiež už neviem či niečo iné neprišlo v pondelok by mali byť výsledky z krvy.Pred dvomi týždňami dr povedal že to akurát prebieha.Neustale tie teploty a kasel

janka393
autor
8. júl 2024

@deniska899 aj predtým mu bral krv?

deniska899
8. júl 2024

@janka393 áno už druhý krát mu brali čakám na výsledky

1mina
8. júl 2024

u nas to zacalo ako hnisava angina, a neviem ci to nebolo aj skombinovane lebo z vyteru aj vysiel hemofil ......teploty mala tyzden uplne ze 39, potom po dobrati atb sa jej ulavilo ae ostala presne stale taka smiesna teplota 37,2 a podobne. poizerala som stale do hrdla a stale tam ostali nejake tie hnisave povlaky. Takze sme sa vratili dva razy k dr, potom zobrala krv a potvrdila sa mononukleoza uz konciaca - to bolo tak 3 tyzdne od zaciatku. Dostala isoprinosine, inak jej tiez uz nic nebolo, este ju nechali doma do kontrolneho odberu

janka393
autor
8. júl 2024

@deniska899 ako vysledky?

deniska899
8. júl 2024

@janka393
No v stredu sme boli na odber dnes výsledky ževraj všetko je v poriadku a že už to prekonal...Aj tie monocity a také všetko ževraj pekne kleslo ale vo štvrtok do nedeli teploty mal do 38 a má afty v ústach a ževraj chytil nejaký vyrus ale že ak mu nie je nič a cíti sa dobre nemusím prísť 😏