Molusky u deti

luci1407
14. máj 2017

Ahojte baby mate niektora skusenost s moluskami u vasich deticiek? Ako ste sa ich zbavili co Vam pomohlo? Dakujem za rady

janinah
14. máj 2017

je o tom dlhá téma a dobré rady,hľadaj v archíve

jajka246
14. máj 2017

My sme ich mali teraz .nič nam nepomohlo.boli sme u kožnej a tých vyškrabovala 😟

gabona1
14. máj 2017

Ja som tu už viackrát prispela, tiež mi ich malý dostal na plavárni a trápili sme sa pol roka, kým zmizli. Nepomohlo ani vyškriabať...urobili sa nové a viac. Nám pomohla taká vodička - sa mi zdá, že infektodel sa to volalo , objednala som cez net a tým som mu to každý deň natierala. Je to ale poriadny ekrazit, aj to malého štípalo, može sa len priamo na molusku a ono ju to úplne zničí, urobí sa chrasta, odpadne...Nemá jazvy, ale vyzeralo to katastrofálne.

xsally
14. máj 2017

dvakrat sme ich vypalovali u koznej a zbytocny stres pre maleho to bol, nepomohlo. Nakoniec obvodna odporucila novinku Molusk vodicku. Tym sme to potierali, trochu to aj stipalo, ale urcite lepsie ako vypalovanie. A plus treba zvysit imunitu. My sme davali Betaglukan a pocase sme sa ich konecne zbavili. Molusky su zalezitost imunity, tu treba zlepsit.

evitka83
14. máj 2017

@luci1407 aj my pouzivame molusk, infectodel nezabral. Treba potierat kym sa to zapali, asi 5-7dni a potom to nechat zahoji

emilyp
14. máj 2017

Zienky teraz kvitne lastovicnik ...Rastlinka s takymi zltymi kvietkami ...odtrhnut a tym zltym mlieckom co s tadial vyteka treba potierat ...POZOR :ale nanasat len na molusky ...denne aspon dvakrat ...nam pomohla tato bylinka ...lekar nam to chcel dat vypalit , ale ja som si dala poradit a vyskusala som lastovicnik ...do tyzdna zabral a odvtedy (musim si poklopat ) ani jedna sa nam neobjavila 🙂...pomaha na vsetky druhy bradavic dokonca aj na kurie oka ...

andreakg
14. máj 2017

Synovcovi to už tiež mali zoškrabovať,ale švagriná ešte zašla za homeopatičkou,bral nejaké homeopatiká,a zmizlo do mesiaca, už sa potom neobjavili,je tomu už asi 5rokov

bodka13
14. máj 2017

U nás zabralo prepichnuť, vytlačiť a natierať Betadinom....predtym sme mali nejaký roztok z lekárne, myslim že Duofilm - pomohol no trvalo to viac ako 10 týždňov
Na imunitu si dával syn b- komplex, zinok a céčko

sykorkauhliarka
14. máj 2017

tea tree olej

teuflerin
14. máj 2017

Ahojte kocky...my sme s nimi bojovali asi rok...ak nie aj viac....nastastie sme ich bemali vela no bohuzial kazdu chvilu pribudali nove....nakoniec sme sa dostali ku jednemu odbornikovi koznemu....ten neodporucal vypalovat/ani vyskrabavat....poradil mi to dezinfikovat betadinom....podchytit si kazdu molusku pichnut do nej ihlou namocenou betadinom a potom ju znova betadinom potriet....a taktoo to robit s kazdou...a veru kocky zabralo to....ona sa zapalila a odpadla

blahowoman
14. máj 2017

@luci1407 ahoj. Moj syn ich chytil min.leto v Sturove. Mal ich na lavej ruke pod pazuchou. Nepomohlo nam nic. Potierali sme ich Moluskom nic. Cez totalny rev co sme ho nasilu drzali sme mu tie najvacie vybrali ihlou vydenzifikovanou a prelepili,nech sa krvou roztretndu neroznasaju dalej. Vies co nam pomohlo? Nasadili sme mu IMUNOGLUKAN a bolo po moluskach. Tie najvacie mu odpadli same,a zmizlo uplne vsetko. Mne znama kozna vravela,ze to je oslabena imunita. Takze skus nasadit ,a v ziadnom pripade nedb x

blahowoman
14. máj 2017

Nedaj zoskrabavat!

janka2710
14. máj 2017

Aj my sme ich mali nedávno, boli sme ich aj vypalovat, nepomohlo. Pouzivali sme MOLUSK a tan nám pomohol, zmyzli.

kikimon
14. máj 2017

My sme nestihli ísť na kožné, začali sme natierat sudocremom a ten nám ich vysusil.

azbin
14. máj 2017

Tiež prispejem lebo sme tým tiež prešli syn ich nemal veľa ja som niekde čítala že je dobre dávať piť čaj čistec. Každé ráno som uvarila asi 2dcl ktore som troska dochutila aby my to vypil asi tri týždne to trvalo a potom som molusky iba vytlačila ako ked sa vytláčajú akné muselo to ale ísť ľahko pokial to ešte nešlo tak sme pili ďalej a potom som vytlačila takú guličku a niekedy išla aj trosku krvička predsa sú len prekrvované ale pomohlo viac ich nemal.

nika77nika
14. máj 2017

A keď ich má dieťa na tváričke, asi 2 cm pod okom, tak čím to treba natierať, čo s nimi robiť?

elysiacik
14. máj 2017

Ja som isla s dcerkou ku kaznemu mame perfektneho a ten nam namiesal taku zltu masticku. Natierala som asi 2 tyzdne a pomohlo tiez.. zmizli. Takze nastastie nato zabera asi viacej toho.

dahra
14. máj 2017

@luci1407 segrin maly mal vela na jesen, aj mu vypalovali. Kedze je to vysoko nakazlive a inkubacna doba aj niekolko mesiacov, tak sme na to mysleli. Synovi sa pred mesiacom spravila jedna. Sli sme k lekarke, potvrdila. Mali sme ist ku koznej, ale vikend dosiel, tak som nasadila sama imunoglukan a tu jednu som mu asi na 3 noci dala na kusok vaty jablcny ocot a zalepila. Nove sa mu nespravili este. Prva je vraj "matka" a ta sa vie rychlo rozsirit. Takze imunoglukan a jablcny ocot.

renka30
14. máj 2017

My ich tiez mame. Prave v piatok sme boli u koznej. Mame zatial iba jednu a dve dalsie mini loziska. Aj ich vypalovala ale to ju nebolelo tak ako ked mala bradavicu. Mame potierat INFECTODELLom. Uz po dvoch dnoch jej scerveneli a asi sa tam tvori uz zapal a vtedy to treba prestat potierat a potom uz cakat kym zmiznu. Tak uvidim ako to pojde.

sykorkauhliarka
14. máj 2017

ja som mala molusky v chulostivych citlivych miestach a mozem povedat ze vyberanie lyzickou nie je bolestive...skor su bolestive tie vodicky co sa musi potom zoskrabnut ....pouzivala som tea tree olej a ten mi to zahojil ..o nom som uz aj vyssie pisala ;)

renka30
14. máj 2017

Obavam sa ze kazdemu zabera nieco ine...mne zas kozna vravela, ze to zoskrabavanie lyzicou je dost bolestive.

gabaska.
14. máj 2017

Molusky moja nočna mora.Mladšia si ich sama pistrhala mala ich len chvilku a malo.Ale staršia je citliva tej ani chytit az vtedy som na kožnom zistila čo to je.A nam nezaberalo vobec nic az infectodel ktory sa u nas nedal kupit len v rakusku.Po otvoreni je použitelny len dva tyzdne potom musite kupit druhy.Trapili sme sa s nimi rok😢

marianabila
14. máj 2017

Ahojte.prosím vás dievčence...asi budem vyzerať ako blbec...mam už 4deti ale tento výraz nepoznám...čo to preboha je tie molusky? ??😨

slavnicanka
14. máj 2017

My sme sa s moluskami trapili dva roky, je to fakt pliaga, doteraz som o tom ani nepocula. Kozna nam predpisala Molutrex, ale to nezabralo a potom sme v lekarni kupili Infektodell a ten zabral perfektne, treba to ale natriet len na tu molusku, je to kyselina a zdravu kozu okolo uplne vyzerie.

blahowoman
14. máj 2017

@marianabila to su tie male tukove gulocky,ktore mavame zvacsa na tvári. Vytlacit sa to ako vyrazka neda,musis kozu prepichnut a vybrat tu gulôcku.

marianabila
14. máj 2017

@blahowoman jeeezis sak to mám teda asi aj ja!ale sa to nikam nerozširuje ani nikto iný to u nás nemá...a to mám pekných par rokov...to je infekčné?

zofrinka
14. máj 2017

Mali to všetky moje tri deti. Aj nám vyskrabavali lyžičkou, aj sme porierali vodičkami, teraz to ma najmladšia, vyškriabať jej to uz veru nedam, skúšam tea tree olej, uvidíme. Je to veľmi infekčné, kupavali sa všetci naraz vo vani, nachytali to jeden od druhého!!! Nám este poradil kožný sirup AMP Care, na zvýšenie imunity, najmä pri kožných záležitostiach!!

sykorkauhliarka
14. máj 2017

@marianabila moluska je bradavica....ziadny pupak...ma bodku navrchu a je infekcna a rozsiruje sa dotykom

bodka13
14. máj 2017

@blahowoman, @marianabila
molusky sú vyplnené tekutinou(foto 1) a áno sú infekčné, kontaktné
A na tvári bývajú milie -malé biele bodky (foto 2)

blahowoman
14. máj 2017

@bodka13 moj syn mal biele bodky pod pazuchami a kozna nam pov.ze su to molusky. Tak preto som to povedala. To,co je na tej 1 foto to nemal. Ale vela,vela guliciek,ktore rastli. Bola som s tym u 3 koznych,kazda pov.ze su to molusky.