Molusky u 2,5-ročného

rebekeaa
19. feb 2024

Maminky poraďte🙏🏻😏 maly mal molusky pred cca mesiacom a pol, vyliecil sa, zmizlo to. Objavilo sa mu cca pred 2 tyzdnami zas par no ale teraz? Ma ich neskutocne vela, najma na brusku,boku.. jeden ma uz aj na čele 😫 pouzivame Molusk, vysusuje mu to, ale mam pocit ze nie kazdu. Poradte ako ste sa zbavili vy toho.. prepichovať a vytláčať to u nás nehrozí, aj keď by som chcela nedá sa to jemu urobiť. A aby mu to lyžicou odstranovala kožná to tiež nechcem.. a chodili vaše deti do kolektívu? Naša riaditeľka v jasliach nechcela, bála sa, ale zisťovala u hygieny, a keď nám kožná povedala a dala potvrdenie, že môže chodiť, tak jej povedali, že sa treba podľa toho riadiť… ale bojím sa aj tak😏

tamtamka26
19. feb 2024

no syn to mal tiež cca v 3 rokoch, ale v menšom množstve (asi 10ks). dr nás poslala na kožné a keďže som nevedela, čo nás čaká, kožná mu to nemilosrdne s lyžičkou zoškriabala.. :-/ našťastie to zvládol iba s jajkaním.... treba najmä posilniť imunitu. a keďže v kolektíve je veľký nápor na imunitu, nejaký čas by som ho nechala doma - napr. 2 týždne. je ok, že hygiena dovolila a síce ide aj o ostatné deti, keďže je to nákazlivé pri dotyku, ale hlavne o tvojho malého - že sa toho nezbavíte tak ľahko a bude sa to vracať.

mia_von_prag
20. feb 2024

Skúšali ste Molusan? Taká cesnaková masť. Dosť to smrdí ale pomohlo