Molusky a ich odstránenie dusíkom

foxjas
14. apr 2023

Vopred ďakujem za každú radu! Dobrý deň, idem si po radu. Boli sme 2x na odstránení dusíkom... Zážitok des... Neskôr keď molusky nezmizli, som kupila molusk na potieranie, ale bohužiaľ malá si to nechcela nechať ani 2 sekundy a bol hrozný plač. Naozaj som bola trpezlivá a snažila som nech to aspoň tie 2 minútky ma ale bezvýznamne. Viete mi prosím poradiť nejakú dobrú kožnú, ktorá má aj anestetikum lokálne a zbaví nás toho? Dokonca sa jej medzi tým vyhodil aj ekzém... Ešte som počula, že aj jačmeň je na to dobrý? Prosim o každú radu, nech ju toľko nevodím k lekárom... Ďakujem

gelinka75
14. apr 2023

Moj maly mal molusky a boli sme u kožnej žiadne vypalovanie sa nekonalo, dala ich dole takou mini lyzickou, maleho to nebolelo. Treba ich odstraniť úplne vsetky, lebo z jednej bude 30. toto nám povedala kožná.

laura07
14. apr 2023

@foxjas zlatino malé. Je to už dobrých 12 rokov čo to mala moja. Boli sme aj vypalovat, ale vracalo sa to. Hlavne jej imunologicka nasadila isoprinosin, to je na imunitu, no zázrak po pár dňoch nečakaj. Berie sa to dlhodobo. Na vypalovani sme boli asi 3x, nemá ani 1 jazvicku. Mala to pod pazuchou, presne ako tvoja. :(

noemi155
14. apr 2023

@foxjas no byt tebou sa objednam na Kramáre a tam vám to urobia buď ambulantne alebo na hospitalizaciu…
Keď vaša kozna to nevie vyriešiť…

alojzia
14. apr 2023

Mne lekárka povedala, že vo väčšine prípadov molusky ustúpia samé, ale trvá to niekoľko mesiacov. Je to ale nepríjemné, takže ja som hľadala rady na internete, až som narazila na tento vedecký článok (tu je len abstrakt): https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22395586/. Jedná sa o natieranie molusiek kombináciou čajovníkového oleja a jódu. Oboje sa dá bez problémov kúpiť v lekárni. Vtedy som k tomu našla podrobný článok, v akom pomere to treba namiešať, ale už ho neviem nájsť, bolo to už pred pár rokmi. Ale pamätám si, že som proste vždy zmiešala maličké množstvo a 2x denne som to natierala. Asi po mesiaci molusky zmizli, a odvtedy bol pokoj. Ale ťažko povedať, či naozaj pomohlo to natieranie, alebo to ustúpilo samé 🙂. Každopádne si myslím, že to stojí za vyskúšanie 🙂

foxjas
autor
14. apr 2023

@laura07 ďakujem pekne aj isoprinosine sme teraz dobrali... 3 mesiace to brala. A nič...

foxjas
autor
14. apr 2023

@noemi155 ďakujem

foxjas
autor
14. apr 2023

@alojzia ďakujem pekne vyskúšam

viky7
14. apr 2023

dcéra to mala, prvýkrát na kožnom jej to spravila s tou lyčičkou, neviem, či bolelo , ale plač bol hrozný, takže keď sa jej to vrátilo, už sme nešli.. potierala som jej to Infectodell- om a zmizli a viac už ten problém nemala...

mila19
14. apr 2023

Ahoj, mojmu synovi trvalo 7 mesiacov kym mu molusky zmizli. Vyskusala som potieranie aj praskanie. Vitaminkovamie. Sirupyy
Bol nato vtedy taky detsky sirup, vybral dve flasky. Len sa nerozsirovali. Akonahle sme ho vysadili rozsirili sa mu.
Paradoxne !!! krstnej dcere ten sirup z lekarne praveze zabral. Bol zamerany na molusky.
Nasmu pomohol iba Isoprinosin sirup vyssie spominany, do týždna !!! Neklamem !!! do tyzdna sa vstrebali. vsetky.
No neverim kebyze to doma nevidim na vlastne oci.

rhodesian
14. apr 2023

My sme to dali u kožnej odstrániť, zoškrabla to takou lyžičkou. Chvíľku bolesti, 2 nanuky ako úplatok a od vtedy je na šťastie po probléme 😄

foxjas
autor
15. apr 2023

@viky7 aká je reakcia toho prípravku? Štípe páli?

foxjas
autor
15. apr 2023

@mila19 ano ten isoprinosine sme brali 3 mesiace a nic... Ale dakujem pekne

viky7
15. apr 2023

@foxjas no, asi to trochu zastipka, ale neviem, dcera bola vtedy mala, a jej prach bolesti velmi nizky, ale ked to ona zvladla, myslim, ze kazdy 🙂

janage
15. apr 2023

@foxjas jedine co pomohlo u nás, vydenzifikovat betadine, prepichnut sterilnou ihlou vytlačiť a zas betadine. Používať chirurgicke rukavice. Moja mala strašne veľa z pár pôvodných, isoprinosine nezabralo.
Prepichovali sme potom už len tie najväčšie a pozor ta tekutina je vysoko infekčná. Takže žiadne bazény a pod. Uterak svoj. My sme na čas aj zo škôlky vybrali.

janage
15. apr 2023

@foxjas prádlo čo je v kontakte s moluskami prať na 60a žehliť. U nás bolo 5 ks, potom 20 a končilo to tým, zemala vysypaný celý bok

mila19
16. apr 2023

@foxjas tak to je dosť alarmujúce.
ten účinkuje celkovo na imunitu proti virusovym ochoreniam predpisuje sa aj pri iných vírusových ochoreniach napríklad ruky-nohy-ústa, kiahne. Syn vychytal všetky tieto ochorenia v škôlke a vždy sme mu dávali aj isoprinosin. Bežné ochorenie vírusové škôlkové trvalo 2týždne s tým sirupom iba týždeň.

mila19
16. apr 2023

@foxjas vyhľadala som ten moluskový z lekárne, ktorý zabral krstnej dcére volá sa AmpCare Junior.
Môjmu synovi to držal ako tak v medziach. Nešírili sa Prepichovanie no to pomôže keď má jednu-dve. Jemu sa to rozbehlo bolo ich veľa a tvorili sa mu potom aj tam kde sme nič neprepichovali.

mirkak66
7. jún 2024

@gelinka75 dobrý deň môžem sa opýtať, po odstránení je dieťa infekčné? Kým sa rany nezahoja?

gelinka75
7. jún 2024

@mirkak66 nie je infekcne, ona to vsetko dezinfikovala, v podstate tam ostali take male bodky, do rana boli tie miesta stiahnute