Mokvajúci ekzém

nathalie14
4. okt 2014

Ahoj, chcela by som sa spýtať, či niekto náhodou nemá podobný problém ako my. Dcérka ma teraz 8mesiacov, asi pred dvoma mesiacmi nám kožná diagnostikovala atopický ekzém(mala pár suchých "vyčnievajúcich"fliačkov na chrbátiku)a okrem toho sa jej po čase objavil malý fliačik aj na pleci, ten sa časom začal meniť na chrastu až nám kožná zo steru zistila, že to máme infikované bacilmi(zlatý stafylokok) dostali sme naň imazol pastu, Ialugen plus krém, jeden čas sme používali aj Bactroban a vôbec nič nezaberá,vôbec sa jej to nechce sušiť, už som z toho zúfala. Sme objednaný k imunologičke na testy, ale termín máme až o 3týždne. No dovtedy neviem ako to vydržíme.....Bola by som vďačná za akékoľvek rady, príp. skúsenosti ☹

mawka
4. okt 2014

mne dobre susil mokvajuci ekzem hypermangan, gencianova violet..ale neviem, ci je to vhodne pre babo alebo nie. spytaj sa na to v lekarni. aj ked s genciankou som na vela fotkach ako babo.. len potom treba premastovat zase, aby nepopraskalo nanovo. drzim palce, prechadzala som si tym od takmer narodenia do dospelosti.

mummy01
4. okt 2014

@nathalie14 kup ju v odvare z dubovej kory a masti jej to Holtovym kremom.Ak sa jej dotykas infikovaneho miesta tak pozor aby si jej infekciu nerozniesla dalej.Neobjavil sa jej ekzem nahodou po zavedeni prikrmov? Nedavas jej uz kravske mlieko do jedla? Patraj po pricine lebo len mastenie jej nepomoze...

nathalie14
autor
4. okt 2014

Veď práve to, že sme išli za kožnou iba s tými malými fliačikmi, nič vážne len to tam mala suché hádam už od narodenia + bola celá pokožka na tele suchšia, tam sme začali používať prípravky od Biodermy Atoderm, to nám aj pomohlo. A také isté suché miesto(asi ako sezamové semiačko)ako si spomínam po mesiaci ako sme začali papať prvé príkrmy sa jej to objavilo na pleci, takže aj ja si myslím, že to môže byť stravou. Ešte kojím a z príkrmov samozrejme nepapáme nič alergénne, sem tam už je treba aj dokrmiť, ale aj to sme radšej kúpili Nutrilon HA, takže fakt neviem....už som premýšlala, či práve prostredníctvom môjho mlieka ju niečo dráždi, no na opačnej strane, ak by to tak bolo, tak by sa to objavilo hneď po narodení a nie až okolo 6stého mesiaci, či?

nathalie14
autor
4. okt 2014

Nad tou dubovou kôrou som už rozmýšlala, len neviem, či ju normálne kúpať celú alebo len nejaké obklady prikladať, čítala som, že aj repík lekársky je vhodný, tak vyskúšame a uvidíme, spýtam sa v lekárni aj na tie spomínané prípravky mawka, ďakujem

mummy01
4. okt 2014

@nathalie14 skus tak ako som ti pisala-kazdy den kupel v odvare z dub.kory,po kupely pokozku natriet biodermou ale miesta s ekzemom nie,tie natri holtovym kremom.Do tyzdna by si mala vidiet vysledky.Odporucam ti ale nedavat nic mliecne,ani jogurt a predpokladam ze asi aj ten Nutrilon nerobi dobrotu.Na alergo mozes ist ale nedavaj tomu extra velke sance,tak male dieta ma casto falosne pozitivne alebo negativne vysledky kedze sa imunita este len buduje.Do 3rokov velmi nema vyznam riesit imunitu.Ak chced poradit viac kludne mi napis ip,s ekzemom som si uzila svoje a syna som z neho vyliecila.

mummy01
4. okt 2014

@nathalie14 jednu vec este-nekombinuj vsakovake maste a kupele...vyber si cestu ktorou chces ist a neskusaj vsetko nakopu.Odporucam konkretny pripravok ci kupel skusat minimalne 21 dni aby si vedela posudit aky efekt ma na kozu

miskatomy
4. okt 2014

na ten ekzem je dobra aj detska kozmetika z vytazkami z aloe vera ...to by vam mohlo pomoct jemnucke aj na kupanie aj na natieranie

tova
4. okt 2014

@nathalie14 mam ekzem a par miest mal aj syn ked mal pod 2r. treba non stop natierat suchy ekzem modrou indulonou (to mam odskusane na sebe, nestipe a dobre premasti) na mokvajuci ekzem non stop natieraj sudokrem, ten obsahuje aj pritibakterialny krem, musis na to dbat aj v noci a do 2 dni je po tom oba kremy su vhodne pre male deti a bez vedlajsich ucinkov. Syn uz par rokov nema ziadne fliaky a stopu po ekzeme. Do kupela mozes dat aj mlete ovsene vlocky a teplu nie horucu vodu, kozu to zmakci a ked svrbi tak ukludni. Oblecenie len 100% bavlna a svetla farba, biela najlepsia a praci prasok najjemnejsi pre male deti bez parfemov. Tiez nepouzivaj ziadne peny ani drazdive sampony, mydla, len detske mydlo maju aj take co obsahuje vlocky na ekzem produkty od aveno.

mummy01
4. okt 2014

@tova ak uz je ekzem infikovany tak modra indulona spravy akurat tu sluzbu ze na kozi spravi nepriedusnu vrstvu pod ktorou sa mozu bakterie veselo mnozit

andaluzia
4. okt 2014

@nathalie14 Mala som ranu infikovanu zlatym stafylokokom. Pomohli mi obklady s Tea tree (a to som pred tym absolvovala dlhodobu kuru s antibiotikami).

tova
5. okt 2014

@mummy01 suchy nebyva infikovany, to skor z mokvaveho ide hnis alebo je do zlta... tym co som pisal treba natierat hned asi clovek vsimne ekzem, ak uz je cerveny, krvavy treba ine kremy.

nathalie14
autor
5. okt 2014

ďakujeme za rady....dúfajme, že niečo zaberie

demo
5. okt 2014

@nathalie14 mokvajuci ekzem sa v prvom rade musí vysusit. Cize potriet gencianovou violetou. Na druhý deň, keď sa to upokojí sudokrem v tenuckej vrstve. Keď fialová farba vybledne, znova natrieť genciankou. Pomedzi to sudokrem alebo obyčajná zinkova masť z lekárne. Výborné sú aj obklady zo zeleného čaju, lenže v takom veku je to nerealizovateľné. Baktroban to ešte viac premastil, preto nepomohol. Imazol nie je pre deti dobrý. Robili aj stery?
Kombinácia gencianka plus zinkova masť to rýchlo vysusi
Potom na regeneráciu pokožky, ale musí byť suchá a NIE červená pouzi bepanthen plus vitamín e masť plus infadolan zmiešané v pomere 1:1:1.

kaja73
5. okt 2014

@nathalie14 demo radi dobre-genciana-1%maximalne- ta sa bude sama drzat na kozi cca 3 dni,nasledne zinkovy krem,alebo este raz genciana.
2 krat by mala stacit. Maximalne 3 krat a vyhoji mokvanie.
Potom uz len jemnu vrstvu zinkoveho kremu-ale ozaj jemnucku. To je cele.
Ja som potom uz kozu vobec ani neosetrovala. Vsetky kremy nam len stav koze zhorsovali.
Genciana sa zvykla davat babatkam aj do ust na mucnatku,takze na kozu ju mozes naniest v pohode aj babatku.
Niekedy Dr pindaju, ze je rakovinotvorna,ale ked si pozries zlozenie kremov na ekzem a hlavne kortikoidov co sa predpisuju ako na beziacom pase,tak tie su skor rakovinotvorne a nik to neriesi.
Genciana sa pouziva uz vela desatroci s dobrymi vysledkami-len nerobi biznis.....takze bezne ti ju nepredpisu.

demo
5. okt 2014

@kaja73 veru, musíme odovzdať ďalej, čo sme sa naučili od very zikovej. Keď už tu neradi.

madafi
5. okt 2014

@nathalie14 objednaj si online tento krém a máš po problémoch
http://www.zdravie-aloe.sk/produkty/aloe-v-tube/

nina252
5. okt 2014

Ahoj aj moja dcera to mala doktorky na nej skusali rozne masticky a nic neviem zkadial si ale mi sme navstivili pediatricku v presove ona nam namiesala zelenu mast a odutedy mame pokoj teraz ma dcera dva a pol roka a nic. Nina

nathalie14
autor
13. okt 2014

Ahojte, medzičasom sme sa dostali skôr k imunologičke, dostali sme Stafal kvapky proti tým stafylokokom a potierať Holtovým krémom, o niečo sa to už zlepšilo a predsa to ešte málo mokvá, tak uvidíme ako bude ďalej

spominanyotec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata.g
29. aug 2016

@nathalie14 ahojky my mane nieco podobne na krku, ale este sme u koznej neboli. Zatial davam len zarabanu mast s kyselinou mliecnou a ichtamolovu ale nepomaha 😔 ma to stale velmi mokvave a az oranzovo ruzove.... ma to odkedy ma prikrmy, tipujem ze z ovocnej fruktozy

075
29. aug 2016

Skuste popr. krem Skin-cap. Dostať bežne v lekárni.

mata.g
29. aug 2016

@075 to nie je skor na psoriazu?

lilu74
9. sep 2016

Na atopicky ekzem vyskusaj ovseny kupel- regeneruje a zvlacnuje, hlavne ekzem vysusit a potom v tenkej vrstve hydratovat bepantenom extra.

mata.g
10. sep 2016

@lilu74 to sme uz skusali a nepomohlo nejak vyrazne. Kozna nam dala hypermangan na dezinfekciu a vysusenie, mast s kys mliecnou na premastenie a fucicort proti bakterialnej infekcii.. zabralo hned po prvej aplikacii 😉 Nam jedno lozisko uz az krvacalo, bolo to hrozne!

lilu74
10. sep 2016

@mata.g joj, dolezite je, ze uz nieco zabralo a hlavne nech sa to uz nevrati😉

mayamibee
10. sep 2016

Skin-cap je velmi dobrý na ekzém či suchý alebo aj mokvajúci, len velmi štípe ale ked to vydržíte výsledky su velmi rýchlo, za 2 dni je stav výrazne zlepšený a potom len udržovat. Ja som sa po tehotenstve velmi trapila s ekzémom a skin-cap je pre mna prvá pomoc ked si neviem dat rady, lebo doktori mi ešte nikdy velmi nepomohli. Najlepšie more - dlhodobé učinky a zlepšienie.

lilu74
30. dec 2016

Mne skin cap odporucala lekarka pre maleho na tvar a citala som ze je agresivny ale ze stipe som nevedela😣ja som skusala bepanthen care zatial a zmiernili sa mu vyrazky na tvaricke tak skin cap asi kupovat zatial nebudem.

karkulka16
18. mar 2017

Ahoj, atopický ekzém je naozaj asi jedna z najnepríjemnejších vecí, hlavne u detí. Ja sama som mala a používala som rôzne mastičky a krémiky z lekárne, ktoré mi uľavili tak na 15 minút a potom ma to začalo páliť.
Zabrali mi až produkty OKG a nedám na nich dopustiť. Práve som čítala jeden článok, kde mamička opisovala atopický ekzém u svojej dcerky a ako ho vyliečila. Sú tam aj fotky pred a po. https://zdraviekrasabezchemie.wordpress.com/201...
Z tej stránky sa dá rovno aj objednávať, tak ak by ste mali záujem tak ja to môžem len odporúčať 🙂👍 prajem veľa zdaru pri liečbe 🙂

lilu74
7. apr 2017

Ja doteraz neviem ci to mal maly na tvari atop.ekzem alebo nie, pediatricka hovorila, ze to nie je a u koznej som s tym nebola.nakoniec mu to vyliecil bepanthen a uz sa mu to potom nevratilo a to ho mal min.4mesiace.

martina8995
7. jún 2022

@demo Dobry vecer. Dcerka ma ekzem na tvari od 7 mesiaca. P.Zikova nas moze zaradit do poradovnika az v auguste. Som zufala dcerka ma mokvavy az chrastnaty ekzem. Dala som gencianku. Ale par hodin po nej sa zase rozskriabala na brade do krvi. Zotrela si tam aj gencian. Natrela som jej na gencuanku na noc zinkovku. A neviem ci mozem na krvave miesto znova natriet gencian. Pol pol roku nam fucicort kozna zrusila a vymenila za Imazol krem ktory nepomaha. Uz neviem co mam robit. Uz to ma na nose ocnych vieckach aj pod nimi a tam asi gencianku nemozem dat vsak?