Moje dieťa už 4 dni kašle

marianamollekova
15. jún 2024

Prosím vás moje dieťa už štyri dni kašle cez den strašne dusivý kašeľ bez prestávky dnes začal aj soplik.Keď si ľahne a zaspi kašeľ prestane stretli ste sa s tým niekto normalne kašle aj celú noc a teraz toto . Ďakujem

adka176
15. jún 2024

Môj 17 ročný syn kašle dusivý suchý kašeľ už tretí týždeň...dva krát sme boli u doktorky... doužíval dvojo antibiotík....asi mu vôbec neboli ani potrebné lebo kašeľ je stále taký istý... stoptusin ..erdomet ani ďalšie prípravky nepomáhajú... keď spí nekašle, keď vstane každú chvíľu... frekvencia každých 30 sekúnd kašeľ... neviem tiež čo s ním ďalej....bol na steroch nezistili mu nič... má aj ihalatory na alergiou... nikdy takto nekašľal a nič nepomáha...

marianamollekova
autor
15. jún 2024

@adka176 presne tak isto ako píšete cez den strašne až sa dusi chudina a ako náhle zaspieva nič celú noc a ráno ako otvorí oči začne sa to zase

martinajurkechova
15. jún 2024

@adka176 z vlastnej skúsenosti odporúčam zaplatiť si peptest. Dlhodobý kašeľ môže spôsobovať aj tichý reflux.

anavixy
15. jún 2024

Je uplne normalne, ze clovek (aj dieta, aj dospeli) v bdelom stave kasle a ked spi, tak nekasle, ved bud rada, ze sa vyspi. Cez den treba davat lieky podla toho aky kasel ma, ak suchy tak antitussika, ak vlhky, tak hlavne zvysit prijem tekutin, nasadit Sinupret, to by aj malo stacit (sirupy od kasla su zvycajne zbytocne, mnohe kontraindikovane u malych deti, neviem ake stare je tvoje dieta), skus medovo-cibulovy sirup.

laurikagab
30. jún 2024

@adka176 ahoj, kedy vam presiel kasel a co vam zistli? Syn tiez uz 3 tyzdne kasle, ma ATB..z hrdla mu zistili streptokoka..mam pocit, ze je to horsie po dobrati ATB-10 dni

adka176
30. jún 2024

@laurikagab zo sterov mu nezistili nič... stále pokašliava... už ten kašeľ nie je intenzívny a častý, ale sem tam ho to chytí.... trvá to už viac ako mesiac... doktorka to už nerieši, vraj to bude alergickeho pôvodu a tým to uzavrela...alergologička má druhý týždeň dovolenku, s ňou som to chcela ešte riešiť, ale už sa to zlepšuje, tak dúfa, že to už nebudeme musieť riešiť...vystriedali sme rôzne kvapky a sirupy... možno trochu pomohli kaloba kvapky...

marianamollekova
autor
30. jún 2024

@adka176 dobrý deň my kašleme tretí týždeň ale už aspoň vlhko ale par krát za deň taky záchvat až na zvracanie nezistili vôbec nič krv aj všetko čisté brala dvoje ATB naraz dusila sa dva týždne strašne taky suchý kašeľ bol ani korona nič aj mňa a manžela to chytilo a tiež nám nezistili nič nechápeme