Moja malá dýcha ústami a nie noštekom

snazilka1983
5. jan 2016

Ahojte potrebujem poradiť. Už som zúfalá.
Ide o to, že cca v novembri mavala malá v noci zapchaty noštek koli suchemu vzduchu. Dr nám nato dala trifed a mi sme robili kadečo aby sa vzduch zvlhcil. Síce to pomohlo no malá odvtedy ma také stavy že začne dýchať ústami a vtedy je nervózna a nechce spat. V noci sa budí s plačom. Začne dýchať ústami a pritom nos má úplne čistý. Dýcha čisto ani ju nepočuť. Ma to len taky zlozvyk že si zmysli dychat ústami a potom zúri. Som z toho nešťastná a neviem co s tym.

pribinak
5. jan 2016

Deti, ktore maju zvacsenu nosnu mandlu maju problem dychat nosom

snazilka1983
autor
5. jan 2016

@pribinak ale nieje to náhodou aj počuť pri dýchaní? Lebo ona keď už začne dýchať nosom dýcha pekne ako vždy. A napr cez deň to nerobí. Len v noci. A tiež to nerobí každu noc. Tiež ma napadla mandla ale dr nič také nespomenula keďže vie ze to robí len v noci a aj to len keď sa jej zachce.

pribinak
5. jan 2016

@snazilka1983 to by mal skontrolovať mudr ORL

snazilka1983
autor
5. jan 2016

@pribinak keď čítam na nete o zvacsenej nosnej mandle príznaky, tak sa mi to nato vôbec nepodoba.

ooo
5. jan 2016

pytaj listok k ORL, moze mat kludne zvacsenu nosnu mandlu. ona sa zvykne zvacsit pri zapale hornych dychacich ciest a po odzneni choroby ostane zvacsena... a ked pises, ze v noci najviac dycha ustami, to je jeden z priznakov, ze to moze byt mandla...
tebe sa sice moze zdat, ze nos ma cisty - ze nie je pocut upchaty nos, ako pri soploch, ale pritom jej mandla brani dychat nosom.

katka1981
5. jan 2016

@snazilka1983, moze byt alegicka, ale urcite treba pozriet nosnu mandlu.

limetka69
5. jan 2016

@snazilka1983 no ja som tehotná momentálne a mam neskutočne sú ho v nose. Štípe ma jak fras a pritom je čistý a dýcham potichu, nič mi v nose nepiska, alebo tak. Len cítim sucho a ide to na nervy. Tak možno aj tvoja malá radšej dýcha ústami aby mu nos nestipal. A mne nepomáha ani zvlhcovanie, ani morská voda nič....

snazilka1983
autor
5. jan 2016

@ooo jasne spomeniem to dr. No zbytočne k nej nejdem aby ochorela. Ona totiž ešte chorá nikdy nebola. Len keď mala dva týždne mala nadchu. Odvtedy nič.

snazilka1983
autor
5. jan 2016

@limetka69 rozmýšľame kúpiť zvlhčovač vzduchu nakoľko máme riadne sucho v byte. Je možné že má v nosteku sucho. Striekala son jej aj morskú soľ no ta nič moc také ako quixx,Marr. Včera som kúpila physiomer baby a bolo to s ním výrazne lepšie.

limetka69
5. jan 2016

No ja mam Mar. A mam pocit, že z neho mi puchne sliznica. Radšej nedávam nič. Chodím na okno dýchať vlhkosť z vonku :D mne nepomáha ani pred tehotenstvom počas choroby. Proste mi robil zle. 🙂 snáď úspešne dobojujete, je to nepríjemné riadne.
@snazilka1983

snazilka1983
autor
5. jan 2016

@limetka69 veru nepríjemné a o to horšie keď to má malé dieťa. A nevie pochopiť čo sa s ním deje.

marienkakf
8. dec 2021

@snazilka1983 dobry den😊moze-nemusi to byt nosna mandla..ale nic nepokazite, ak malej nasadite Lymphomyosot - kvapky. Dajte jej do caju, nech vypije. Na lyzicku bu som nedavala, su s alkoholom. Precistia lymfaticky system. Pomohli mojmu malemu pri nosnej mandli a mne pri uzlinovom syndrome..

alzbetkacicka
7. nov 2023

@marienkakf dobrý deň,prosím vás ako fungujú tie kvapky?je jedno aká značka?môj malý ma nosnú mandlu stupeň 2,doktorka ze na operáciu to nieje,pritom dýcha výlučne ústami už vyše polroka,v noci chrape ako starý chlap,prehadzuje sa,je nepokojný plus ma aj spankove apnoe,a dr orl mu predpísala len sirup na alergiu aerius ktorý nezaberá, preto hľadám niečo čo by mu pomohlo v dýchaní nostekom, ďakujem pekne a prajem pekný deň

logopedicka
17. nov 2023

@alzbetkacicka dobry den, nasli sme staru konverzaciu 🙂 musite ho dychat nostekom NAUCIT ! pozrite tu ako na to, toto bude presne pre Vas: https://keddietadychaustami.nehovorinecakajte.sk/ a mozno skuste aj nazor od ineho ORL - resp. mu popiste tieto dalsie tazkosti... s tymito priznakmi, ktore popisujete, by som tie priciny aktivne hladala, apnoe nie je sranda - a nevyspate dieta tiez nie je nic moc ☹ drzim palce

alzbetkacicka
21. nov 2023

@logopedicka boli sme u iného orl,dostal aj sprej nasonex a aerius sirup a ak sa to do 2 mesiacov nezmení jeho tazkosti tak mame ísť na operáciu mandli,držte palce a ďakujem pekne 🙂

logopedicka
23. nov 2023

@alzbetkacicka dobre, drzte sa. Ja som tiez bola s dcerou vyberat mandle, ale nebolo to az take strasne ako sa toho clovek na zaciatku boji... ak jej to pomoze, niet co vahat 🙂 a zvykne to deti dost posunut

alzbetkacicka
12. jan 2024

@logopedicka dobrý deň,dnes sme boli na orl v súkromnej klinike, vahala som ci ísť lebo synovi sa stav zlepšil, dýcha nosom,nechrape len občas keď zle leží, apnoe mal par krat iba keď chrapal keď bol v zlej polohe,ale je zdravý už 3 týžden tak ťažko povedať,tazkosti mal vždy hlavne keď bol chorý, v novembri keď bol vyšetreny inde tak doktor mu predpisal nasonex sprej a aerius sirup,že po 2 mesiacoch ak sa mu stav nezlepší mame ho objednať na operáciu,dnes sme teda šli na vyšetrenie ale inde lebo sme mali termín už dlhšie a ze nech ho vysetria ved viac odborníkov nech ho pozrú,no a vysetrovala ho doktorka a ta ze ma zvacsenu krcnu mandlu a doporučila operáciu,výber nosných mandli a zrezanie krcnych,dosť som ostala zaskocena lebo dvaja orl doktori co ho v novembri vysetrovali na krčné nepovedali nič, ani podla mňa ich nemá také veľké keď sa pozriem,napadlo ma ci len nechcú zarobiť a operujú každého,300 stojí operácia.twraz váham co robit. Ešte som sa pýtala ze keď už vie dýchať nosom ci sa nezmensila nosná mandla a doktorka ze áno je to možné, že po nasenexe sa zvykne zmenšiť.Cele je to cudne ,nemám z toho dobrý pocit,termín na operáciu mame 4.marca,ešte mame termín v statnej vo februári, ale tam sa momentálne objednáva na operáciu na sep a okt,čo je ďaleko ešte, ale tam by mu možno po zlepšení jeho stavu nedoporucili operáciu. Vôbec neviem co robiť,ešte v novembri keď sme sa trápili každú noc keď bol chorý ako sa dusil ako chrapal a zabudol sa nadýchnuť aj 10krat za minútu,by som neváhala ale teraz?momentálne nemá žiadne problémy.