Moja 20-mesačná dcéra má Covid-19

christin1280
20. nov 2022

Ahojte ako znášali vaše malé detičky covid? Moja má od rána teplotu a nechce jesť ani piť iba mlieko pila dva krat , ja sa cítim hrozne tieź.. ako ju mám prinútiť aby aspoň trochu vody pila ?

ivangeline
20. nov 2022

Ako v chorobe. Nic extremne.

petamich
20. nov 2022

nic extremne, 2x zvracal, 1 den/noc celkom vysoke horucky a dalsi den uz ani stopa

christin1280
autor
20. nov 2022

@ivangeline lebo mamina moja došla a že na pohotovosť keby nechce piť celý deň ale mne sa to nezdá lebo nemá horúčku je iba teplejšia nemerala som jej teplotu teraz lebo mi zaspala ale kontrolujem ju tak ma vystrašila s tým

janka1011
20. nov 2022

@christin1280 covid je viróza ako každá iná, netreba už z toho robiť vedu. Je normálne, že nemá chuť niečo piť alebo jesť, to je pri každej chorobe tak. Dva - tri dni a bude fit.

ivangeline
20. nov 2022

@christin1280 ...ponukat pit treba. Mozno skus nieco sladsie,ked velmi chces,aby pila. Pije estr mliecko? Zahrn vela ovo a zeleniny a polievky,aby mala tekutinu...Ozaj u nas to bolo ako s kazdou virusovou chorobou. Ani nezvracal.

scorpionflower1
20. nov 2022

@christin1280 no my mame tiez zrovna covid, moja ma 4 roky. Ale u nas to nie je uplne lahke. Nema ziadne tazke prejavy, ma len sopel, kasel, je aj pije dost, ale ma horucku, ktora vyskoci kazdych 12 hodin, a to uz 10 dni. A nie a nie to skoncit.

smajliica
20. nov 2022

Moja mala 3 mesiace, 40 tku horúčka a bola pri vedomí ale nereagovala na nič. Plač, úsmev, nič. Chceli nás hospitalizovať ale potom sa jej polepšilo tak nás pustili domov a že o 6 hodín prísť na kontrolu. Potom 2 dni neskôr bola ok.

ja_mama
20. nov 2022

No pit jednoducho musi, inak naozaj len hospitalizacia a infuzky. Skus jej aspon tou nurofenovou striekackou davat vodu/caj a uvidis. Cika ako casto? Den bez vody je pre dieta velmi dlho....keby naozaj aspon tie polievky a ovocie jedla

janinah
20. nov 2022

Ak ozaj nepila celý den,tak sa dehydratuje a mamina má pravdu,čím menšie dieťa,tým skôr sa dehydratuje.Skus jej ponukať hocičo tekuté,aj sladku vodu aj polievku aj mlieko.....

mikadooo
20. nov 2022

@christin1280 dávaj mliečko, nerieš vodu. Moje deti pri každej chorobe, zuboch, atď boli na cecku. Vôbec nemusíš riešiť, že nepije vodu.

mikadooo
20. nov 2022

@janinah píla mlieko

lucia147852
20. nov 2022

No piť musí, je jedno či ma či nemá horucku. Možno ju boli hrdlo alebo brucho. Daj piť čo vypije, mlieko, vodu, prisladeny čaj, riedeny džús. Teraz zdravé stravovanie bokom.