Moja 19-mesačná dcérka nereaguje na meno

28. jan 2023

Ahojte, mam 19 mesacnu dcerku.dlho zaostavala vo vyvoji, chodit zacala v 16m, je hypotonicka..ma par zvlastnosti, ktore ma znepokojuju..nikdy mi na rukach nepozrie do oci, netuli sa, vydrzi s hocikym, ak sa nieco nove stane alebo nievo nove uvidi, ma novu hracku, nevyhladava nas..celkovo ocny kontakt a komunikaciu ocami, zdielanie ma slabsiu..jednoducho ta socialna stranka u nej je ina ako u rovesnikov..ti mi vyslovene az zizaju do tvare kym moje dieta si riesi svetielka atd..no co ma najviac trapi je ze reaguje velmi malo na meno, skor sporadicky..co moze byt pricinou? Rozumie mi myslim vsetko a aj opakuje vsetky slova po nas..ale to meno, ako hlucha..sluch ma vysetreny, je ok. Ako ju to mam naucit?

ildiko36
28. jan 2023

Moze mat asperger syndrom, pozri si video, poslem ti foto,vyhladaj video na youtub, link neviem poslat, naša dr rozprava o tom, moj syn to tiež ma

ildiko36
28. jan 2023
kavicka12
28. jan 2023

Moj 7 rocny autista bol taky az na to ze on ani ponas neopakoval nic

koray
28. jan 2023

Vsetko su to priznaky autismu. Teraz je strasne veka deti s autismom. Chodte na vysetrenie. Pridajte.sa do skupiny

kacena4
28. jan 2023

sama pises ze dlho zaostavala vo vyvoji vsetko to moze suvisiet s tym autizmus je dg. ktora sa musi vyvinúť vo vsetkych oblastiach triady (zasiahnuť) podla mna toto co pised nie je autizmus len dosledok oneskorenis maj trpezlivost ono sa to zlepsi

thereisabear
28. jan 2023

Skús si vygooglit O.T.A. metódu, je k tomu pdf. Možno ju to trochu naštartuje.

jaskolka
28. jan 2023

Nedávno tu bola diskusia, kde mama riešila, že syn rozprával a prestal rozprávať,či to nie je autizmus. Vtedy som písala, že podľa toho, vo uviedla ďalej, ide zrejme o úplne zdravé a pohodove dieťa. On reagivak, dorozumieval sa ukazovanim, udržal aj očný kontakt

Ale tu skutočne by som šla na vyšetrenia, lebo zjavne je to úplne niečo iné. Keď nereaguje, neukazuje na veci prstom, neudrží ani nijaký kontakt s vami, áno, tu už by som bola na pozore.

autor
28. jan 2023

@jaskolka ona ukazuje prstom, veci si pyta tak, ze povie, pozrie aj ukaze…aj zdiela ked vidi autobus, lietadlo..ukaze prstom, okomentuje aj pozrie…ale aj napriek tomu nezdiela hru, radost, nove hracky..a na meno reagovat prestala.

autor
28. jan 2023

@thereisabear dakujem, skusim.