Moja 15-týždňová dcérka má afty

shirin2021
21. okt 2022

Dobrý deň dievčatá, takže moje 15.tyzdnova princeznicka ma Afty. Ma to už 6ty deň, takže boli nás to a dúfam ze to zvladne, lenže som si všimla ze v hornej časti ďasien ma ... priložím fotku. Dúfam že to má iba z aftov a ze jej to pôjde dole, lenže neviem ci to náhodou není hnis alebo zápal? Stretli ste sa s niečím takým? Poprosím o radu.

nikpa
22. okt 2022

@shirin2021 15 týždňova a už také zuby? Keď mal malý afty, pediatricka mi kázala natierať s kvapkami Kaloba. Fialovu vodu vraj nemam dávať, že je škodlivá. Akoze neviem čo je na tom pravdy, dodnes si pamätám, že nám to mama mazala všetkým súrodencom a sme tu 🤷 Ale tak doba pokročila, že tá Kaloba je lepšia. Synovi pomohla. A z tej fotky ťažko usúdiť čo to tam hore na podnebí má. Celkovo vyhojit afty trvá aj týždeň, chce to trpezlivosť.

shirin2021
autor
22. okt 2022

@nikpa už to má 6dni ale pokrok nevidím, ja teraz bývam v Nemecku, tu jej normálne dale fialovú vodu,gél a ešte Nystaderm, lenže žiadne zlepšenie nevidím

nikpa
23. okt 2022

@shirin2021 práve som narazila na dobrý článok, radí v ňom lekárka. Skús si prečítať, ku koncu píše aj čo je dobré na to.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/226372/stom...