Môj drobec už 5 týždňov stále soplí

luciferkax
20. aug 2012

Ahojte, môj drobec už 5 týždnov neustále soplí, teda, dva týždne bola koby nachladený, potom týžden kašlal a teraz má zasa už dva týždne nádchu, sooplíky nemá zelené, len priesvitné, ale hustejšie, upchávajú mu nmoštek alebo stekajú a dráždia ho, musí kašlať. Pred dvoma týždnami vo výtere nemal nič, všetko OK. DO nosa som mu dávala Libenar a potom aj vincentku, ale žiaden zázrak sa nekonal, soplíky trvajú... čím by sa to dalo vyliečiť? Do konca týždna skočím ešte raz k lekárke, nech sa na neho pozrie, no rada by som sa vyhla antibiotikám ....

strapco13
20. aug 2012

@luciferkax solny roztok je super vec..ale neuvolni nostek..treba aj nosne kvapky proti opuchu
pozri moj clanok o toalete nosa
skus nna preplach sterimar s medou ..ma dezinfekcne ucinky

luciferkax
autor
20. aug 2012

@strapco13 ale ja nemám pocit, že by mal noštek opuchnutý, ked si napr. kýchne a všetko vyletí von 😉 tak potom dýcha normálne, necítiť, žeby mal plný resp. opuchnutý noštek.... hm, sterimar s medom? kúpim hotové v lekárni?

marekahenrieta
20. aug 2012

ahojky, nemate nahodou reflux? my ho mame a tiez mame z toho stale sopliky...

lenka_b
20. aug 2012

Skus Sterimar - roztok z morskej vody - nasej to dost pomaha. My sme mali sopliky asi 6 mesiacov v kuse. Taktiez sme skusali Aerius syrup, ten jej pomohol na par tyzdnov a potom to bolo spat. Ale ten Sterimar by mu mal dobre vycistit nostek. Ono je to neprimene to vztriekovanie do nosa, ale da morska solna voda to pekne precisti.

strapco13
20. aug 2012

@luciferkax nosne kvapoky, tym ze stiahnu sliznicu tak aj znizuju tvorbu hlienov
a alergia moze byt tiez..fensitil ale to je na predpis
z toho co pises tak to na ATB nie je
hej te sterimar s medou kupis uz hotovy

luciferkax
autor
20. aug 2012

@strapco13 Vdaka za radu, skúsime ten sterimar - on ja stiahne sliznicu alebo k tomu treba ešte nasivin?
A čo sa týka ATb - tak naša pediatrička rada dáva na "preličeenie", ked nevie, čo dalej, naposledy, ked som odmietla, tak mi to napísala do karty červenou fixou

sisaha
20. aug 2012

@luciferkax nemoze mat alergiu na buriny?

luciferkax
autor
20. aug 2012

@sisaha Neviem, uvidíme, čo povie MUDr. ale zas, v rodine alergikov nemáme a stále ho dojčím, takže by to bola " náhoda ako blbec" 🙂 ako sa prejavuje aj ináč alergi?

luciferkax
autor
20. aug 2012

@marekahenrieta reflux nemá určite, nikdy nejako extra negrckal a tak.. a on je už "veľký" 😉

luciferkax
autor
20. aug 2012

@lenka_b ved to, že ja spreje moc "neľúbim", ja do nošteka radšej iba kvapkám, ale ked nebude iná možnosť, čo už :D

lenka_b
20. aug 2012

@luciferkax nam krcny lekar na Slovensku dal Aj ocne kvapky do nosa, ale tie pomozu Len na par dni. Ja tiez spreje velmi nie, ale ten Sterimar je ozaj fajn, my sme si na neho uz zvykli. A bola si u krcneho?

cerez
20. aug 2012

My sme to mali takto pri dcérke. Najprv som to liečila po domácky, ale nakoniec sme sa aj tak dopracovali k pamyconu. Škoda, že vtedy som nevedela o odsávačke do nosa za pomoci vysávača. Možno, že v tom čase ešte nebola, neviem. Ale pri synovi to využívam ako sa len dá.

cerez
20. aug 2012

zabudla som dodať, tiež by som to riešila u krčného. 5 týždňov je už veľa.

pipa23
20. aug 2012

tak tymto som si presla kym nam nevysli vsetky zubky,ked sme zacali a to od 3 mesiacov mali sme sopliky presne tak ako vy,cire,a aj 5 6 tyzdnov...chodila som k lekarke a isto si myslela ze som sibnuta,ked chodim len so soplami.a potom.vzdy nam vysiel skor ci neskor nejaky zubok...ja som pouzivala vincentku a otrivin detsky..pred odsvanim som kvapla otrivin a za nejakych 5 min som dala vincentku a odsavala,vtedy sopliky lepsie isli von..no a okrem toho 3krat denne som jej kvapkala otrivin.ja som sa bala aby to nezatieklo a aby neudrelo na uska.....myslim ze ked ma vysledky ok len treba vydrzat....same to prejde.....

aadulik2110
20. aug 2012

@luciferkax ahoj, my sme dostali od pediatra sinupret, fenistil a masť Nisita. Ešte musím dodať, že sinupret je fakt super prvá pomoc. Pediater mi aj odporučil takto domácky liečiť a až by to neprechádzalo, tak prísť za ním.

strapco13
20. aug 2012

@luciferkax taj to je divny postup pediatra..ATB sa nemaju davat len tak
sterimar je len ana pocistu , med na dezinfekciu..nestiahnu sliznicu , treba nasivin alebo podobne kvapky

sendy182
20. aug 2012

ahoj sinupret sa poväčšinou dáva ak sú upchaté horné dýchacie cesty vyložene upchaté alebo nosné dutiny, aby sa uvoľnil hlien-sople.......skúsili ste inhalovať? vincentku, ambrobene?atď............a čo na alergu? môže to mať aj z neakých tráv alebo kvietkov........skús sa lekárky opýtať na neaký sirup alebo kvapky proti alergii..............lebo to nevyzerá na obyčajnú nádchu.........
@luciferkax 🙂

luciferkax
autor
20. aug 2012

@cerez odsávačku mám, nechcem však vysávať často, aby si "nezvykol", a predsalen, tak často mu odsávať netreba,jemu to vyteká v pohode

luciferkax
autor
20. aug 2012

@pipa23 vidíš, a mna trúbku práve zuby nenapadli, jemu rastú zubky vždy "ťažko", je nervný, alebo zlé spí.. a teraz zlé spí, a dávno mu žiadne nevyšli... hned ráno mu pozriem do úst, vdaka za "tip" 🙂 🙂 🙂

luciferkax
autor
20. aug 2012

@strapco13 no, to hej, divný postup, rada by som pediatrčiku zmenila, ale bývame na dedine a a bez auta, to si neveim predstaviť, ako by sme v zime dochádzali... akože ináč je fajn, bežne chodievala aj k nám domov, kým boli deti menšie, nechodili sme na pohotovosť pri problémoch, ale šli rovno k nej domov.. len mi vadí taá jej láska k mucosolvane a antibiotikám :/

luciferkax
autor
20. aug 2012

@sendy182 asi som neschopná, ale inhalvoať vincentku som síce skúšala, ale nepodarilo sa, on je privelmi aktívne dieťatko 🙂 a ako sa inhaluje ambrobene? Myslíš ten sirup na odkašliavanie?

strapco13
20. aug 2012

@luciferkax skus baparit kupelku, do vody das sol a dychate v kupelke, moze sa tam hrat, a pod

luciferkax
autor
20. aug 2012

@strapco13 takto naparujem dvakrát do týždna, ale zas, plnú vanu vincentky tam nedám 😉 😉 😉 😉

sendy182
20. aug 2012

@luciferkax to nie je sirup......no ak máš inhalátor tak môžeš v tomto sa poraď s lekárkou napr.abrobene, mucosolvan, vincentku na inhalovanie.........ja som mala taký klasický čo paru "dáva" ale sa mi osvedčil...........ďalej môžeš so misky s prevarenou vodou hodiť 2-3 lyžice kuch.soli a nechať voľne niekde kde malý nedotiahne a bude môcť aspoň trocha dýchať......a v noci tiež môžeš bavlnenú plienku vyplákať - jemne vyžmíkať a dať cez postielku.........a nosné spreje s morskou soľou je ich na trhu neúrekom...........asi prvý bol náš oblúbený Sterimar-iba ten vtedy bol 😀