Môj 8 týždňový si nemôže odgrgnúť. Čo mám robiť?

keilles
22. nov 2010

Najskôr začal Jakubko nekľudne papať. Vydržal tak najdlhšie 8-10minút a potom sa s veľkým plačom odtrhol od prsníka. Najskôr som si myslela, že mu stačí. Ale vydržal najviac 1,5 hodiny bez papania. Zúfalá som si myslela, že mám niečo z mliekom. Tak som ho prikladala na prsník, z ktorého som kojila naposledy, pretože som si myslela, že keď si najskôr potiahne zadné mliečko, tak ho to viac zasýti. Ale pokračovalo to. Čajík pomohol len na chvíľu. Potom som začala s ním pochodovať po byte. Odgrol, ale trvalo to aj 15minút a veľmi sa hneval. Papal stále málo a často. Teraz som mu začala dávať Infacol, síce to problém z grganím vyriešilo, ale zas sa Jakubko budí v noci z plačom a strašne tlačí. Kým si prdne, alebo sa pokaká trvá dosť dlho na to, aby sa celkom zobudil. Prosím poraďťe mi. Čo mám robiť?

burina111
22. nov 2010

skús napísať anag, ona je super, všetkým dobre poradí..je to laktačný poradca 😉

elka74
22. nov 2010

ahoj. skús Espumisan L pre bábätká.. mal by pomôcť. Nám pomohol..

bambusko
22. nov 2010

skus inu polohu pri kojeni - futbalovu, poleziacky na chrbte, je tam rozny tok mlieka, mozno mu ide velmi rychlo a nahlce sa pritom aj vzduchu. aj tu su nejake rady

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/problemy-s-odgrgavanim-co-robit/

ivetkab.
22. nov 2010

Ahoj, môj Jakubko tiež mal problémy s grganím. Večer sme to mali najhoršie, kedy ho asi až priveľmi tlačilo bruško. Tiež som mu dávala ten infacol. Lekárka mi poradila, že ho mám skúsiť nosiť viac hore na ramene, akoby na grgnutie. Nám potom ešte pomáhala teplá vodička. Hneď ako mal teplý kúpeľ a masáž bruška, tak sa aj kakalo. Niekedy som ho cez deň aj dvakrát okúpkala a tretikrát večer. A čo sa týka tiež bruška bábatka, dávaš si pozor čo ješ Ty? Ja som 4 mesiace po pôrode jedla len zeleninové polievky bez záprašky. Nejedla som žiadnu zeleninu typu paradajka, paprika ba ani uhorka. Jedla som tiež často aj na večeru rascovú polievku. Mala som pocit, že mi už z toho jedla ktoré často pozostávalo len z kuracieho maska na prírodno a zemiakov a k tomu krkva šibe. Ale malému to robilo dobre. A samozrejme som pila len čistú vodu z "kohútika" prípadne som si dala kus sirup. Neviem čo všetko ješ a piješ Ty, ale verím, že Ti moje rady aspoň ako tak pomôžu. A inak, môj Kubko tiež papal veľmi často. Neriadila som sa ničím takým, že každé tri hodiny ... kedy sa mu zažiadalo, tak papkal.

desmodka
22. nov 2010

skus mu dat feniklovy cajik (nie granulovany, ale vyvarit korenie fenykel), bude prdiet jedna radost a grgat nemusi zakazdym kojenim a skus ho dat do kyblika s teplou vodou s pokrcenymi nozkami....

bianca
22. nov 2010

ahoj.My sa tlacenim a hnevam dopracovali k brucnemu pruhu takze mam bohate skusenosti s odgrgovanim.Nasej najviac pomohla poloha na brusku no kedze aj blinkala moc dlho v nej nebola.Vo finale sa nam najlepsie grgalo v polohe na tigrika a poklepavanim na chrbatik a ked nie tak sme tancovali.Mala v naruci a hopsali sme kym sa ten prekliaty vzduch nevydral von

bosoriak
22. nov 2010

Podla mna to budu koliky. Nam pomohli kvapky Sab Simplex, striedali sme to s kvapkami Baby calm. Tiez ako pise ivetkab., davaj pozor na to, co jes, niektorym detom nerobia dobre strukoviny, kapusta, cerstve pecivo napriklad. Skus si odsledovat ci sa nekruti potom, ako si nieco zjedla.
Moja dcera mavala tiez koliky a pomahalo jej, ked som ju dala do speci polohy: oprela som si ju chrbatikom o svoj hrudnik, chytila som jej nozicky a pritiahla k brusku, jemne. (Podobne ako tu: http://www.mcsrdiecko.sk/citanie.php?postPage=3... , akurat ja som stala a mala tlacila do prebalovacieho pultu 🙂 ) Iba v tejto polohe sa jej par mesiacov dalo vyprdiet a vykakat.
S tym papanim sa obrat na nejaku laktacnu poradkynu (aj tu v teme "dakujeme annag"), zda sa mi, ako keby si tvoj maly vytiahol len predne mlieko a z toho vraj tiez byva bolave brusko.
Drzim palce.

vefi89
23. nov 2010

my sme tým prešli tiež, pomohlo keď som začala užívať PSYLLIUM- prírodná vláknina. Je to prášok, dostať to v lekárni, ráno a večer do pohára vody, vypiješ to a v momente je po probléme. Tiež sme mali Infacol (nezaberal) adokonca aj Duphalac-preháňadlo ale tiež nezaabralo. a toto psyllium v momente. alebo ešte sa skús ty najesť sliviek a broskýň a podobne. proste veľa vlákniny