Môj 2-ročný syn má problém s vyprázdňovaním

tedina7
27. sep 2023

Uz asi pol roka trpime s tym. Uz sme boli aj u gastro, ale nic, detska lekarka tiez 0. Ma alergiu (mlieko, vajcia) tie ani nezje. Ale vôbec nechce kakať, neviem už kam mám ísť. Viem treba veľa vody atd. … tieto všetky viem, ale čo ešte vieme urobiť? Už pár krát mal aj krv v stolici, veľmi sa boji už.

deedol
27. sep 2023

odporucam dulcosoft alebo nieco ine s makrogolom, nech prestane zadrziavat. nie je to prehanadlo a nevstrebava sa, len viaze vodu, takze stolica je redsia a neboli to, ani ked ide po dlhsom case.

lius
28. sep 2023

ako sa stravuje? vyrad vsetky spracovane potraviny typu chrumky, tycinky, keksiky (ak ich davas) a pridaj ovocie, zeleninu, vlocky, strukoviny, lanove semienka a malo by to pomoct

tiika
28. sep 2023

@tedina7 tiež odporúčam viac ovocia (najmä slivky, hrozno, hrušky), zeleninu surovú i varenú, strukoviny.

surama
28. sep 2023

@tedina7 Nepises, co bezne jedava. Mojho velmi zapekalo a bolo to z piskot a chrumiek. Odkedy som ich vyradila, tak nema problem.

daniela2202
28. sep 2023

@tedina7 každé ráno jabĺčko

lius
28. sep 2023

@daniela2202 tazko sa radi, ked nepises, co jej davas jest... strava je zaklad

tedina7
autor
28. sep 2023

Keksy, chrumky nic take nedavam. Nemoze jest mlieko/ vajcia. Ma rad ALPRO jogurty, ALPRO mlieko, paradajkove vsetko, cestoviny, vyzivy( najme slivkove davam, Ale nechce tieto jest) vieem ze treba vela ovocia a zeleniny, Ale nechce vobec.

medicka_lucia
30. sep 2023

Do spomínaného skoro jogurtu primiesajte ovsené vločky. Kúpte v lekárni probiotiká.