Môj 2-ročný syn dostal ovčie kiahne

kappikk
22. mar 2023

Ahojte, moj 2 rocny syn dostal kiahne, nejake overene super maste kremy a pod. prosim ? 🙏🙏🙏
nech viem co pytat v lekarni

andrea_82
22. mar 2023

my sme používali len kúpeľ v hypermangane a na noc fenistilové kvapky. Tiež ich mal syn ako dvojročný.

chillibubble
22. mar 2023

nedavat nurofen ak by mal teplotu, len paralen a spol.
ja citavam, ze striekaju tantum verde na to(tens prej na hrdlo), ale to by som sa v lekarni poradila ci ozaj to moze byt. a este tanno hermal sa odporuca na vyrazky.

patka06
22. mar 2023

Na kiahne som dávala len Tantum Verde sprej /dezinfikuje, pôsibí protizálalovo aj prozi svrbeniu/ nič iné nebolo potrebné

pininka1
22. mar 2023

Ja som davala betadine a fenistil kvapky

simona92101
22. mar 2023

@kappikk betadin,vysusi,kiahne potom nesvrbia,rychlejsie odpadnu.prve dva dni nekupat!

barb06
22. mar 2023

my sme používali poxclin chladivú penu a kúpeľ v hypermangane; pri horúčkach sa má podávať panadol alebo paralen, ktoré obsahujú paracetamol a nie ibuprofen

saxana000
22. mar 2023

Hypermangan do vody a cisty tea tree olej na vodnate vyrazky.po zasuseni uz len kalciova mast..

kappikk
autor
22. mar 2023

Dakujem vam krasne za odpovede

zuzinka888
22. mar 2023

Tak ja sa prave vzdy pytam v lekarni. Tie lekarnicky nie su predavacky liekov. Su studovane poznaju zlozenie a ktory liek na co a vedia krasne poradit.

patka06
22. mar 2023

@zuzinka888 žiaľ, nie v každej lekárni, vedia tak krásne poradiť.

kappikk
autor
22. mar 2023

@zuzinka888 Skusenosti od mamiciek su pre mna viac podstatnejsie ako lekarnicky co to predavaju

veroonr
22. mar 2023

@kappikk po prvych 2 dnoch kupat v hypermangane, potierat tea tree olejcekom a betadine. Podla moznosti kazdu vyrazku zvlast, aby sa to neprenasalo, to sa mi velmi osvedcilo

halci
22. mar 2023

Na ten hypermangan pozor, nedavat vela do vody, musi byt ruzova, nie fialova.

kappikk
autor
22. mar 2023

@halci a ako dlho asi kupat ?

3petka
22. mar 2023

@kappikk ja som poctivo každú vyrazku natierala tekutým púdrom aj 3 krát denne. A veru sa mu to ani moc nerozsirilo.

kappikk
autor
22. mar 2023

@3petka este mam otazku, ako rychlo sa vyrazky stupnovali, dnes je to 3 den od prvej ale dokopy ich ma mozno 20 , nie je to take extremne, myslite ze to este len pride alebo mame stastie a prejdeme si tym lepsim prejavom

patka06
22. mar 2023

@kappikk u mojej dcérky sa nové vyrážky objavovali asi 36 hodín .od objavenia sa prvej.. Na tretí deň už len zasychali.

halci
22. mar 2023

@kappikk tazko povedat, moze to ostat pri 20 a moze sa cely vysypat. Pamatam sa, ze dceram pribudali niekolko dni

halci
22. mar 2023

@kappikk Tak 2-3 min len ho oplachovat. Mozes kludne aj 2-3x denne.

nikha2809
22. mar 2023

Aj môj má odvčera.Dr.sok volala kázala potierať Tantum verde a dávať buď Fenistil alebo Dithiaden ak by ho to veľmi svrbelo, no zatiaľ má okolo 20 a ani o nich nevie

kappikk
autor
22. mar 2023

@nikha2809 aj my sme zatial na tom tak, ze o tom ani nevie, snad to takto aj ostane 🙏

3petka
22. mar 2023

@kappikk aj môj to mal tak podobne a potom už sa robili chrasticky a dost

otazka1
22. mar 2023

Veľmi individuálne,jedno dieta malo okolo 150 aj viac,druhe max 10 🙂

cookie29
22. mar 2023

pozor na kupanie, nesmie sa "susit" skor tak potlapkat uterakom, aby si to nerozskrabala. My sme ich mali ako malicki (9m) takze pohoda jahoda, aj ked teda mali sme aj vonkajsie aj vnutorne a vyssie teploty. A tie vyrazky sli vo vlnach, tusim 3-4 uz si nepamatam.

kappikk
autor
24. mar 2023

@cookie29 no ja som si myslela ze sme tí stastlivci s lahkym priebehom ale nie sme veru, dnes 4 den od prvej nie je snad prazdneho miesta kde to nema, su vsade, v oku na perach na chodidle proste vsade , dieta je nervozne urevane a aby toho nebolo malo tak dnes uz aj horucky sa vysplhali na 39,5 pomaly, ibuprofen sa neoporuca tak len cipky po 6 hodinach a je u horucka stupa uz po 4.. cista katastrofa toto

kappikk
autor
24. mar 2023

@kappikk ked ste potierali betadinom deti to nestipallo ? lebo mne pri to strasne jaci

patka06
24. mar 2023

@kappikk áno, betadine štípe

nikha2809
24. mar 2023

@kappikk aj nás sa inak nakomplet celý vysypal, minula noc bola katastrofa hlavne má v ritke a to ho svrbí celú noc som to len natierala, spali sme asi hodinu a ráno som musela ísť do práce...ale aspoň teploty nemá.A čo na to dávaš ten tantum verde?Nášho to nestipe, len mu je to studené, dnes som už aj v hypermangane kúpala, veľa ich má takých hnusnych zapalenych

kappikk
autor
25. mar 2023

@nikha2809 ja kupem aj 3x denne v hypermangane a natieram betadine alebo tantum

nejake rady baby na hojenie chrasticiek aby neboli jazvy ? uz ked sa to zacina hojit pomaly

otazka1
25. mar 2023

@kappikk imunoglukan gél skús 🙂