Môj 13 mesačný syn je iný

1. apr 2022

Ahojte. V prvom rade Vam chcem povedat je to moje prve dieta a chcem sa len ujistit ci uz to niektora s mamiciek zazila. Moj syncek ma 13 mesiacov. Sem tam sa hra s kolieskami (nie dlho, nerad sa mojka a niekdy naozaj niekedy sa jemne bije po uškach ( idu nam vsak zuby neviem ci to spolu suvisi). Moj partner uz ma dve deti a hovori ze je uplne normalne co robi mne sa to vsak nepaci. Dakujem za kazdy radu aj hejt 😁

lucka114
1. apr 2022

Je normálny ... Malé deti robia (podľa nás dospelých) veľa divných vecí ...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
1. apr 2022

Píšeš, ze je iný. Iný, ako kto? Keď je to tvoje prvé dieťa a tvoj partner má už dve a jemu sa nezdá iný, tak by som mu verila.

katka0123
1. apr 2022

Môj sa občas búchal po uškami. Mal vpcene bubienku. Netympanovali.

autor
1. apr 2022

@katka0123 prepac nerozumiem. Co mal?

autor
1. apr 2022

@h2 no mam strach ze je autista. Kedze sa takto cudne sprava. Na meno mi reaguje. Je velmi roztrzity, vyhadzuje mi veci so skrinky a ked to ulozim ide tam znova. Nepomaha ani zvysit hlas ani postielka ako trest....

amelia89
1. apr 2022

ak je nejake 13 mesacne dieta ktore nevyhadzuje veci zo skrinky a nerozumie trestom a hra sa s kolieskami skor je divne to 😂

h2
1. apr 2022

Okrem toho bitia sa po uškách sa mi jeho správanie vôbec nezdá čudné. Vyhadzovanie vecí zo skriniek je klasika.

autor
1. apr 2022

@h2 napadlo ma ci to nieje kvôli zubkom.

kakakina
1. apr 2022

Môj už ma 13 rokov, ale keď bol ako tvoj, najobľúbenejšia činnosť bola vychádzanie všetkých suflikov. Neboj je úplne v poriadku a robia to skoro všetky deti.

lucilaines
1. apr 2022

Mam rovnako stareho syna, uz druheho. Vyhadzovanie skriniek je jeho hlavnou dennou naplnou. Tak isto tocenie koliesok, stlacanie gombikov a robenie tych istych cinnosti dokola, udrzanie pozornosti asi tak na 10 sekund. To je vsetko normalne, neviem, ale ocakavania mas od rocneho dietata. Comu ale nerozumiem je, preco ho trestas za vyhadzovanie skriniek pre pana.

autor
1. apr 2022

@lucilaines pretoze to ukladam 10x denne. Samozrejme urobila som to asi 2x ked som videla ze to nefunguje tak som prestala

jarnajar
1. apr 2022

Pri takomto bábätku sa skrinky zabezpečia poistkami (dobré sú napr. z ikea) a ideálne je nechať mu nejaké s bezpečnými vecami na vyhadzovanie. Je to normálna, zdravá činnosť, nič na trestanie. Skúma svet. Z tvojho opisu vyzerá ako zdravé dieťa.

liusa82
1. apr 2022

Ja zas ked som bola decko tak som nevyhadzovala ani nezhadzovala nič.V izbe som sa sama prehrala aj celý deň.Mamina tam chodila nakúkať či vôbec žijem😀a teda ani teraz v dospelosti nemám žiadnu psychickú diagnozu🙂 Takže aj opak besneho dieťaťa môže byť normálka.Nemyslim si že by mu dačo bolo proste dneska sú také deti teda väčšina.Aj u nás v rodine presne to iste vyhaduju šufliky,chodia do skriň

luccija
1. apr 2022

Nie je iný je taký ako väčšina detí🙂
Čo chcete od 13 m? Sú deti, ktoré nemajú radi fyzický kontakt mojkanie a príde to až neskôr veď teraz nemá čas musí všetko skúmať, rozhádzať🙂
Ja som rada, že keď som mala malé dieťa nebol až toľko všade rozoberany autizmus.
Buď v kľude skôr tie uši odsleduj či ho nebolia nemal nádchu?

lucilaines
1. apr 2022

@liusa82 Bavime sa o rocnom dietati. Ak si sa v roku prehrala v izbe sama cely den, tak stastna to tvoja mama. Realne normalne rocne dieta proste vyhadzuje skrine a robi dalsienotravne veci, treba mu byt za zadkom skoro nonstop, zamknut nebezpecne veci a naucit ho tie vyhadzane veci zbierat naspat. Dokola. 100x za den.

autor
1. apr 2022

@luccija prave ju ma od zubkov....

autor
1. apr 2022

@lucilaines on ich da späť niekedy 😂

luccija
1. apr 2022

Tak pozor na uši, keď ma nádchu
Všade nákup zábrany na skrinky jednu mu nechaj pre radost

liusa82
1. apr 2022

@lucilaines no lenže volakedy boli aj ohrádky na hranie.Na to netreba zabudať.Tam maminy dali decká a hrali sa tam.Toto už dneska neexistuje teda neviem ja deti nemám

aleshka_supermama
1. apr 2022

Moja staršia si tiež buchala uška išli jej zúbky.. tiež mi v kuse vyhadzovala zo skrine veci..
Mladšia teraz bude mat 2r s pukačkami do vlasov sa vie zahrať aj hodinu tiež mi vyhadzovala veci zo skrine a vôbec ma nenapadlo ze by mala byť iná..

kofa77
1. apr 2022

autorka, sleduj syna, vacsinou ak ma matka podozrenie, ze neico nie je ok, tak to ok fakt nie je... proste ho sleduj, ci vie nap.pozriet, kde ukazes, ci reaguje na svoje meno, ci uprednostuje opakujuce sa ukony, ci ho prithauje vsetko, co sa toci-aj tie kolieska, ci sam vsetkym toci, ci ti odpovie na otazky a pod... moze byt vsetko v poriadku, alebo aj nie

letfenixa
1. apr 2022

@autorka rocne dieťa MÁ vyhadzovať veci zo skriniek, to je jeho praca!

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka649
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
1. apr 2022

A čo by si chcela od 13mesačného? Aby zvládol zapojiť jednoduchý elektrický obvod, zvládol jedným prstom vyťukať na klávesoch Kohútik jarabý a uviazať lodný uzol? 😂
Máš normálne dieťa. Akurát tie ušká by som dala vyšetriť, môže byť, že tam pociťuje nejaký diskomfort - zo zúbkov, nesprávneho čistenia, zaľahnuté, atď.

alex666
1. apr 2022

To ze si bucha po usiach je dost bezne u niektorych deti. Niektore deti si aj hlavu buchaju. Je este dost maly, aj tak keby s nim nieco bolo, teraz to tazko zistis. Hlavne sa mu venuj, ukazujte si zvieratka a tak

zildo
1. apr 2022

Ja mám 2rocnu dcéru a vyťahovanie zo skríň a vyhadzovanie oblečenia zo šuflíkov ju stále baví.a zdá sa mi byť normálna..proste je to pre ňu strašná sranda🤦

autor
1. apr 2022

@kofa77 ano na meno sa otoci. Pozrie tam kde mu ukazujem. Vie urobit tuk tuk😂, vie varila mysicka, vie ukazat kde mam pupo, vie mama, tata, papa urobi len sem tam. Ocny kontakt len chvilu nezaujimam ho ja ani nikto iny. Radsej televizor, ovladace a skrina

schokolade1988
1. apr 2022

To,čo robí tvoj 13 MESACNY syn ,je úplne normálne . Skôr mi príde nenormálne to, že ho trestas za veci, ktoré deti v jeho veku úplne bežné robia (vyhadzovanie veci zo skriniek atď ) .. keď to nechceš zbierať 100x denne ,stačí si skrinky zaistiť ,existuje mnoho rôznych detských zábran na skrinky . Dieťa sa vyvíja ,musí niečo robiť ,a toto je hlavný zdroj ich zábavy..