Mohlo ísť o črevnú virózu u 3-ročnej?

arabesqe
26. sep 2024

Prosím o radu. Dcéra mala výtok z nosa. V piatok sme boli na vyter u lekára aj z hrdielka aj nosa výsledky negatívne prišli v pondelok. Z pondelka na utorok dieťa bez horucky zvracalo bolo to 2x v priebehu pol hodiny vyvracala večeru. Potom bez vracania a bez hnačky dostala horúčku ťa trvala utorok cez deň,v noci a streda už bez horucky. Dala som diétu lebo sa sťažovala na bolesť bruška. Vyprdkala sa vygrgala sa v stredu už hravá bez náznakov akej kolvek choroby iba sem tam keď niečo spapala tak povedala že bolí bruško... Vo štvrtok taktiež bez akýchkoľvek príznakov ...myslíte že v piatok ju môžem dať do kolektívu? Mohlo ísť o nejakú črevnú vyrozu aj keď nemala hnačky? Ďakujem za odpovede

elanor
26. sep 2024

stoji 1 den zato, aby si zo skolky odniesla nieco dalsie na oslabenu imunitu po vracani?

arabesqe
autor
26. sep 2024

@elanor no .....kolegyňa skončila v nemocnici preto sa pýtam musím nastúpiť do práce.... Už kôli mne pracovala v zlom stave a teraz sa nevie postaviť ani na nohy. V práci ma nikto iný nevie zastúpiť keďže ide o malý obchodík...zatvorené byť nemôže....

elanor
26. sep 2024

@arabesqe a ked skoncis s malou v nemocnici aj ty, lebo sa rozvracia tak, ze to doma nedate, alebo si uzenie este nieco horsie?
Nikto iny s nou ostat nemoze? Otec, babka, dobra znama suseda?
Akoze rob ako myslis. Aj tak si ocividne presvedcena o tom co chces urobit, tak naco treba pozehnanie z MK?

elanor
26. sep 2024

@arabesqe a nie, kolegyna nrepracovala v zlom zdravotnom stave kvoli tebe. Ona sa tak rozhodna sama, zanedbat svoje zdravie na ukor - lebo musim do roboty.
Nie, nemusi. Zdravie je prvorade. Lebo teraz co? Ona v nemocnici, a zamestnavatelovi je to srdcne u riti. On si najde nahradu ak bude treba, svet sa bude tocit dalej, len ona bude mat znicene zdravie.
Pre teba plati to iste...

januska12323
26. sep 2024

@arabesqe nie do kolektívu nepatrí ani dieťa ani tvoja chorá kolegyňa. Nehovor mi, že ľudia bez maličkého obchodika jeden deň neprežijú. Pôjde robiť majiteľ alebo bude zavreté.

mabenn
26. sep 2024

to ci islo o crevnu virozu ti nikto z MK nepovie...dam ti svoju skusenost nedavnu: syn skolkar sa vyhnackoval vygrcal jednorazovo, 2 dni bol v pohode, koncom druheho dna sa z kuracej polievky dogrcal tak, ze pol bytu sme pratali...isli sme k lekarovi, ze asi crevna viroza, zas bol ok na diete, ale zacala som ja s muzom hnackovat...jednoznacne nieco teraz koluje, lebo denne je o tom tema na MK, ked mas kolegynu v nemocnici, tak cca o toto by malo ist...ty sa rozhodni ako mozes a chces, davam ti len skusenost, ze tiez dieta bolo par dni v pohode, ale nebolo...

arabesqe
autor
26. sep 2024

@elanor
@elanor nie nepotrebujem požehnanie. Viete tento týždeň som mala pracovať. Aj tak som bola vďačná že som ju presvedčila aby to potiahla za mňa. Bohužiaľ muž je v Nemecku babka je tiež chorá sestra v práci a mne niekto úcty tiež musí platiť. Pokiaľ má vyhodia tak nebudem mať ani na lieky. Kruté ale pravdivé... Niektorí v skratke nemajú na výber... K susede ju dať nemôžem pretože by revala kompletne celi deň nemáme až také dobré vzťahy nepoznám ju tak aby som jej dala dieťa. A keďže neleží ale stále vymýšľa je aktívne a živé hyperaktivne nepocuva tak neviem.... Babke stačia 3hodiny snou a je na prášky.

arabesqe
autor
26. sep 2024

@mabenn kolegyňa má problemi z chrbticou a ja nemám žiadny problém... Práve to že vôbec nič ani hnačky....

dzulli1980
26. sep 2024

Pozri, dieťa je krátko po chorobe (ak vôbec je po chorobe), má oslabenú imunitu ... len ju kľudne do školy/škôlky na ten jeden deň daj a od pondelka ste zasa doma.
@arabesqe

arabesqe
autor
26. sep 2024

@dzulli1980 ok ďakujem pekne ❤️

maca1984
26. sep 2024

Sa ti poďakujú rodičia iných detí ak je tvoja dcéra ešte infekčná.

arabesqe
autor
26. sep 2024

@maca1984 pochopila som ďakujem pekne ❤️

bellaa3007
26. sep 2024

Ved sama si už presvedčená, že ju dáš do školky lebo musís do roboty tak načo sú ti rady žien tu?

biglovemom
26. sep 2024

Mozes kludne😊 je 24h bez teploty a fit. Nevidim dovod nedat ,aj ked len na 1 den, to je tvoja vec.
Moja mala 2x virozu- bez tepl,cela noc prezvracana, dalsi den doma a na dalsi v skolke🤷🏼‍♀️

hendikep
26. sep 2024

@arabesqe tiez mame nieco podobne.. mladsia dcera zvracala par dni kazdy den 1x myslela som ze zo zatekajucich hlienov … potom mi volali zo skolky ze aj starsia vracala, tak som ju nechala doma na diete, druhy den nic, a dalsi tiez nic ( to bolo vcera ) uz som myslela ze ok pojde do skolky ked vracala len raz v skolke a odvtedy nic, ale vcera sa zobudila a vyvracala snad vsetko… cize ostava pekne doma do nedele

arabesqe
autor
26. sep 2024

@biglovemom a ako to dopadlo? Nechcem aby bol nejaký problém

biglovemom
26. sep 2024

@arabesqe bola fit sla do skolky😊 vsetko bolo ok😊

arabesqe
autor
26. sep 2024

@bellaa3007 pretože sa to stalo prvý krát nikdy mi ešte nevracala tak som chcela vedieť názor iných žien keďže chodí od septembra prvý krát....A prvý krát máme takýto problém...

biglovemom
26. sep 2024

@arabesqe tak vies niekto necha dieta doma tyzden „pre istotu“ a niekto sa neserka(ja) … naco ju doma drzat ked je fit.

arabesqe
autor
26. sep 2024

@hendikep ak by vracala alebo dostala teplotu volajú zo škôlky? Totižto ešte len začala chodiť v septembri do škôlky.... Jediné čo som zatiaľ riešila že bola neposedna a spadla na riťku zo stoličky... Nevolali mi len ma o Tom informovali a spravili zápis ktorí som podpisovala a vonku ju niečo postipalo keď sa hrali ale o Tom má tiež informovali až keď sme prišli pre ňu... Vôbec neviem ako takéto niečo sa riesi

arabesqe
autor
26. sep 2024

@biglovemom no tak doma vyvádza behá taký že kludovi režim u nej neplatí...ona si nelahne aj keď jej teplota vystrelí na 38....to by som ju musela priviazať k posteli...

biglovemom
26. sep 2024

@arabesqe 😂😂😂 poznam 😂😂😂

hendikep
26. sep 2024

@arabesqe tak zvyknu volat ked ma dieta teplotu alebo vracia, lebo sa to berie ze dieta je chore. Po mna na ZŠ tiez prisli rodicia ked mi bolo zle.